Як відкрити пошкоджений RAR-архів: найпростіші методи вилучення та відновлення інформації

460 0 Новини високих технологій

Досить часто при роботі з упакованими даними у вигляді стислих архівів формату RAR (і не тільки його) можна зустріти різного роду помилки з повідомленнями про те, що сам архів або знаходяться в ньому файли або папки пошкоджені і не можуть бути вилучені. Більшість користувачів, на жаль, абсолютно не знають, як відкрити пошкоджений RAR-архів, вважаючи, що це неможливо спочатку. В даній ситуації усіх користувачів можна відразу ж обнадіяти, оскільки методи відновлення цілісності упакованих даних, якщо тільки не спостерігаються критичні пошкодження, наприклад, у вигляді невідповідності контрольних сум, є. Найбільш прості з них далі й розглянемо.

Помилка «RAR-архів пошкоджений чи має невідомий формат»: що робити в першу чергу?

Але для початку давайте уявимо собі ситуацію, що користувач завантажив запаковані дані з інтернету, причому користувався виключно довіреними джерелами. Завантаження начебто пройшло без помилок, але при спробі розпакування програма-архіватор повідомляє, що RAR-архів пошкоджений (не відкривається стандартним методом). Якщо мова йде саме про можливе пошкодження даних, вихід є. Однак у разі видачі повідомлень про помилки CRC або несподіваному закінченні архіву найкраще повторити завантаження, використовуючи для цього інший інтернет-ресурс. Цілком можливо, що на тому сайті, звідки проводилася початкова завантаження, архів вже перебував у такому стані.


Як відновити пошкоджений архів RAR за допомогою «рідний» програми?

Зрозуміло, що скачування файлу заново, особливо, якщо він має великий розмір, може зайняти дуже багато часу. А що, якщо трафік платний? Адже це додаткові матеріальні витрати! Всі користувачі знають, що вчинити в такій ситуації можна набагато простіше, причому, не вдаючись до повторному завантаженні. Як відкрити пошкоджений RAR-архів? Насамперед необхідно скористатися основний утилітою для роботи з даними такого формату – програмою WinRAR. При цьому бажано оновити її до останньої версії.
Як відкрити пошкоджений RAR-архів: найпростіші методи вилучення та відновлення інформації
Після запуску програми у вікні власного файлового менеджера програми необхідно знайти збережений на диску або знімному носії архів, виділити його, а потім вибрати пункт меню операцій відновлення архіву, після чого потрібно буде вказати додатком формат пошкодженого файлу (в нашому випадку – RAR, а не ZIP), а також вибрати місце збереження відновлених даних. Після підтвердження операції новий архів у 99 випадках зі 100 можна буде відкрити стандартним способом (подвійним кліком на файлі) або в самому додатку.


Витяг файлів по частинах

Тепер давайте подивимося, як відкрити пошкоджений архів RAR іншим, не менш дієвим способом. Якщо хто не знає, в програмі WinRAR зовсім необов'язково розпаковувати весь архів. Зробити це можна і по частинам із збереженням пошкоджених файлів у вказаному місці.
Як відкрити пошкоджений RAR-архів: найпростіші методи вилучення та відновлення інформації
Для цього необхідно запустити стандартну розпаковування, але в меню вибору місця збереження отриманих даних у самому низу вікна відзначити пункт «Залишити на диску витягнуті файли» або «Не видаляти файли, витягнуті з помилками» (для різних версій архіватора). Цілком можливо, по закінченні процедури деякі незначно пошкоджені дані всередині самого архіву витягти і вийде.

Відновлення або відкриття архіву за допомогою утиліти RAR Recovery Toolbox

Нарешті, окремо зупинимося на тому, як відкрити пошкоджений RAR-архів, якщо вище наведені методи потрібного ефекту не дали. Для виконання таких операцій можна скористатися невеликою утилітою RAR Recovery Toolbox. Вона, правда, є платною і без реєстрації можна виконати тільки аналіз пошкодженого архіву, а відновити не вийде. Тим не менш, як варіант, використовувати це додаток можна. В ньому досить вибрати потрібний архів і слідувати вказівкам «Майстра».
Як відкрити пошкоджений RAR-архів: найпростіші методи вилучення та відновлення інформації
При цьому потрібно відзначити всі файли, що підлягають аналізу та відновлення, попутно звернувши увагу на значок знака оклику навпроти кожного з них. Якщо він має синій колір, відновлення провести можна. При червоному – ні.
Як відкрити пошкоджений RAR-архів: найпростіші методи вилучення та відновлення інформації
Ситуація практично ідентична попередньому випадку, коли з архіву можна отримати хоча б частину інформації. Дуже може бути, що виявляться пошкодженими тільки якісь непотрібні файли начебто текстових інструкцій або чогось ще, а основні компоненти програми, якщо завантажувалася дійсно програма в архіві, будуть відновлені, що жодним чином не позначиться на установці або працездатності програми.

Популярі новини
Загрузка...