Як використовувати PKG файл

454 0 Новини високих технологій

Багато хто з нас користуються операційною системою Windows, не знаючи при цьому принад використання інших, популярних тільки у вузьких колах досвідчених програмістів. Однак, навіть у "чудовиська" є шанс перетворитися на приклад для наслідування, як це і сталося з операційною системою для Mac, яка використовує в своїй основі дивовижне ядро операційної системи Linux, названої на честь відомого програміста Лінуса Торвальдса. В даній статті піде мова про те, що таке PKG файл, де використовується, навіщо створювався і як самим його відкрити. Стаття рекомендується початківцям користувачам операційної системи Windows, адже саме під неї і буде описуватися весь софт.


Що таке PKG

Якщо цю статтю читає досвідчений програміст, то він може переходити відразу до наступного пункту, оскільки зараз буде описуватися схема взаємодій компонентів операційної системи. В далекому 1980 році було прийнято рішення створити об'єктно-орієнтована мова програмування, щоб на ньому можна було зручно писати «Віндовс», але що таке об'єктність? Це метод, при якому певні шматки коду поміщаються в класи, а ці самі класи підключаються до інших класів і так далі. Навіщо це потрібно? Уявіть, що у вас є конспект, який треба переписати, але викладач сказав вам, що можна скористатися і принтером. Вибір буде очевидний, ви не захочете витрачати багато часу і переписувати, а накажете це зробити машині.
Як використовувати PKG файл
Так само і в програмуванні, щоб, наприклад, кожен раз не писати сотні рядків коду для кнопки вимикання програми, для цього існує свій власний клас, який виконує цю задачу. Ви підключаєте його, і все працює.


Саме для такої задачі і був створений PKG файл. В операційній системі OS X від Apple він грає роль контролера, який перевіряє інсталяційний файл на наявність певних даних, бо містить у собі необхідні для інсталяції програми, скрипти, якщо говорити скорочено. У наступному пункті статті ми докладно розповімо, як відкрити даний формат файла на операційній системі Windows, адже найчастіше на ній і розробляються програми для техніки Apple, як би це дивно не звучало.

Як відкрити файл PKG?

Якщо ви не програміст, то говоримо відразу: нічого цікавого ви там не знайдете, лише сотні рядків автоматично заповнених скриптів. Однак якщо ви все ж хочете це зробити, то варто пам'ятати дещо: в операційній системі OS X досить хороша захист, тому якщо якісь дані не будуть відповідати вимогам ОС, то файл аварійно піде з процесу виконання.
Як використовувати PKG файл
Інструкція з того, як відкрити файл PKG на Windows 7:
 • Для початку ви повинні перемістити в будь-яке зручне для вас місце файл з розширенням PKG, бажано на робочий стіл, адже доступ до нього здійснюється значно швидше.
 • Тепер вам доведеться завантажити з офіційного сайту архіватор WinRar – це самий зручний спосіб роботи з подібним типом файлів. При установці додатка можете також додати асоціації до інших типів архівів, так доведеться менше шукати інформацію в інтернеті.
 • Перетягуєте архів у WinRar і бачите вміст архіву.
 • Якщо хочете вивантажити всі файли, то зверху буде кнопка «Вилучити», також ця кнопка доступна в контекстному меню, якщо ви клацнете правою кнопкою миші по файлу PKG.
 • Як самому зробити цей формат архіву

  Як вже говорилося в пункті про те, як відкрити PKG файл, це всього лише набір автоматичних інструкцій. З слова «автоматичних» можна цілком зрозуміти, що ці скрипти не писала людина, а лише компілятор середовища розробки. Якщо ви хочете створити власне програмне забезпечення для операційної системи OS X, то доведеться зробити наступне:
  Як використовувати PKG файл
 • Вибрати мову програмування.
 • Завантажити середовище розробки для мови програмування, після чого бажано прочитати кілька статей по розробці пз для Mac, адже у кожної ОС є свої тонкощі.
 • Написати програму і скомпілювати, в результаті отримати готовий PKG.
 • Якщо ж у вас є готові скрипти, то сміливо створюйте порожню папку, пишіть в неї, натискаєте правою кнопкою миші, в контекстному меню вибираєте «Додати до архіву», а в якості формату ставите галочку напроти PKG.

  Як встановлювати файли PKG

  Самі файли вже мають всі необхідні інструкції по установці і знають свій шлях. Операційна система OS X з повністю закритим вихідним кодом, тому точно не можна дізнатися, куди ж саме встановлюються всі файли, однак це не заважає їм повноцінно функціонувати. Не намагайтеся встановити установку в ручному режимі, оскільки це може призвести до непередбачених помилок системи, або ж антивірус буде сильно "лаятися".
  Як використовувати PKG файл

  На закінчення

  Сподіваємося, що після прочитання цієї статті стало зрозуміло, що таке PKG файл, як його використовувати і навіщо він створювався. Можливо, що в майбутньому ви станете програмістом, тому для початку рекомендуємо прочитати пару десятків статей про операційну систему, під яку хочете розробляти додаток. І тільки потім беріться писати код, так зможете вберегти себе і користувачів від зайвого головного болю.

  Популярі новини
  Загрузка...