Новини високих технологій
» » Як створити архів: ключові моменти і приклади програм

Як створити архів: ключові моменти і приклади програм

13-02-2017, 20:36
1 732
Архіви (або стислі папки) з моменту появи перших програм стиснення начебто ARJ, які працювали під DOS-системами, отримали дуже широке поширення. І це не дивно, адже дані в стислому вигляді не змінюються, зате мають набагато менший розмір у порівнянні з оригінальним. Про те, як створити архів, й піде далі мова.

Загальна методика створення архівів

Почнемо з того, що будь-яка програма-архіватор, будь то вбудоване засіб операційної системи або встановлюється додаткове програмне забезпечення, як правило, інтегрує власні команди в контекстне меню, що викликається, наприклад, у тому ж «Провіднику», в заісімості від встановленої програми.
Як створити архів: ключові моменти і приклади програм
Таким чином, виділивши необхідні файли і папки, можна звернутися до спеціальної рядку меню правого кліка. Але це стосується тільки випадків, коли потрібно створити упакований каталог тільки одного типу формату.

Як створити архів іншого виду? У самій програмі-архіваторі потрібно використовувати параметри завдання вихідного формату, тільки і всього. Розглянемо ці питання на прикладі трьох популярних додатків – WinZIP, WinRAR і 7-Zip (інші програмні продукти працюють за тим же принципом).

Як створити архів ZIP засобами Windows?

Популярний архіватор WinZIP раніше (ще на стадії створення і еволюції) був окремим програмним продуктом, однак, з часом з'явився у вигляді вбудованого інструменту в останніх версіях Windows-систем.
Як створити архів з його допомогою? У найпростішому випадку слід використовувати контекстне меню з вибором рядка відправлення, у якій вибирає стиснута ZIP-папка. Зауважте, викликати програму в ручному режимі не вийде. Це викликає деякі незручності.

Як створити архів WinRAR або 7-Zip?

З програмою WinRAR або схожою утилітою 7-Zip справа йде набагато краще. При установці ці програми, як правило, поміщають свої команди в меню правого кліка. Знову ж таки, в самому примітивному випадку можна використовувати команди додавання файлів і папок.
І тут є кілька варіантів дій. Можна створити архів з ім'ям за замовчуванням, яке збігається з назвою папки або файлу. А можна просто використовувати команду додавання, після чого призначено нового файлу інше ім'я або навіть відправити електронною поштою.

Є й не менш цікавий спосіб, що дозволяє вирішити проблему того, як створити архів. Можна спочатку запустити саму програму-архіватор, а потім скористатися кнопкою огляду для додавання вмісту. При цьому є можливість установки вихідного формату (благо, всі сучасні програми-пакувальники мають підтримку не тільки самих популярних типів архівів, але і перехресну взаємозв'язок, яка полягає в тому, що вони можуть створювати і розпаковувати архіви, створені в інших додатках), розділити на складові з зазначенням кінцевого розміру, встановлення ступеня стиснення і т. д.
Не менш цікавою функцією в будь-якому сучасному ЩОДО цього типу можна назвати захист упаковиваемой інформації. В самому примітивному випадку використовується завдання пароля, без якого розпакування стане неможливою. Однак у випадку з 7-Zip такі процедури можуть проводитися не тільки за допомогою установки пароля, а і за допомогою шифрування даних на основі алгоритму AES256 не кажучи вже про використання додаткових модулів стиснення на основі технологій, які не підтримуються іншими програмами.

Створення SFX архівів

Нарешті, варто подивитися на питання про те, як створити архів (архів, що саморозпаковується SFX), який при відкритті буде спрацьовувати за типом виконуваного файлу EXE (по суті, такий упакований каталог і сам є програмою). Робиться це абсолютно просто в будь-якій програмі (щоправда, спочатку доведеться або використовувати звичайне додавання контенту з завданням власного імені файлу, або запускати програму власноруч).
Як створити архів такого типу? Потрібно просто поставити галочку навпроти рядка, що вказує на вихідний формат SFX (в більшості випадків використовується саме він). При цьому різницю між створенням звичайного контейнера і каталогу SFX можна буде помітити навіть по значку файлу.

Питання переваг

Як показують рейтинги програм-архіваторів, сьогодні найпопулярнішими є все-таки 7-Zip і WinRAR. Вбудований ZIP-архіватор для Windows дещо незручний у використанні, хоча для випадків, коли вищезгадані програми на комп'ютері відсутні, для роботи підійде. До того ж при розпакуванні він відразу не витягує файли, а відкриває вміст каталогу як звичайної папки.
Цікаво по темі
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
Якщо ви активний користувач Інтернету, то напевно вам доводилося мати справу з архівами. Давайте дізнаємося, що це таке, і навіщо взагалі архівувати
Як зняти пароль з Excel-файлу: кілька простих методів
Як зняти пароль з Excel-файлу: кілька простих методів
Ситуації, коли користувачі, створюючи документи в вигляді електронних таблиць, захищають їх за допомогою пароля, зустрічаються досить часто. Це буває
Як на «Андроїд» відкрити файл ZIP або будь-який інший архів найпростішими способами
Як на «Андроїд» відкрити файл ZIP або будь-який інший архів найпростішими способами
В сучасних мобільних системах, так само як і в стаціонарних ОС, дуже часто доводиться працювати з файловими архівами, стислими для економії займаного
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Сьогодні в цілях економії місця для зберігання або передачі даних використовуються спеціальні формати, звані архівами. По суті, вони являють собою