User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?

190 0 Новини високих технологій

Напевно багато хто користувачі стикалися із ситуацією, коли при спробі запуску файлу установки якогось програмного забезпечення або при відкритті виконавчого компонента вже встановлених програм на екрані з'являється запит від служби контролю облікових записів користувачів з приводу видачі дозволу на зміни, які будуть виконані на даному комп'ютері. Це відбувається тому, що в самій операційній системі є спеціальний компонент, званий в англійському варіанті User Account Control (UAC), який знаходиться в активному стані і є однією з складових всієї системи безпеки останніх версій Windows. Що це за служба, як її налаштувати, і наскільки доцільно тримати її включеною, і далі буде роз'яснено.


Що таке User Account Control Windows?

Насамперед давайте розглянемо, що це за елемент безпеки, і як він працює, а тільки потім будемо приймати рішення з приводу того, чи варто його відключати або все-таки немає. Те, що це дійсно один з елементів захисту самої системи, сумніватися не доводитися.
User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?
Правда, на відміну від інших подібних компонентів начебто SmartScreen, виконання певних дій або запуск програм, які можуть змінити системну конфігурацію або встановлені параметри, він не блокує, а лише видає запит на згоду користувача на надання програмі прав для виконання тієї чи іншої операції, тобто знімає з себе відповідальність за власні дії у разі згоди. По суті, незважаючи на гучну назву (User Account Control – це саме служба контролю дій, вироблюваних при використанні зареєстрованого користувача або облікового запису адміністратора/суперадміністратора), всі призначення цього компонента і зводиться до того, щоб нагадати користувачеві, що надання дозволів сторонньому на внесення змін може негативно позначитися на роботі операційної системи.


Для чого потрібні обмеження на дії в системі?

Що ж стосується необхідності мати такого «повідомника» під рукою, багато вважають, що ця служба настільки ж корисна, наскільки і абсолютно не потрібна. Єдине розумне пояснення присутності цього компонента захисту в Windows - постійне нагадування користувачеві про появу можливих критичних наслідків його необдуманих дій. Але так здається тільки на перший погляд. Насправді, особливо якщо взяти до уваги той факт, що комп'ютерні віруси здатні перехоплювати використання зареєстрованих у системі користувальницьких акаунтів і впливати нібито від їхнього імені, інструмент User Account Control просто необхідний для запобігання виконання на комп'ютері сумнівних аплетів, коли користувач якусь програму самостійно не запускав. Таким чином, неважко зробити висновок, що повністю відключати захист, здійснювану за допомогою цього компонента, повністю не варто (в цьому випадку попередження для тих же вірусних аплетів, які працюють у фоновому режимі, при їх мимовільному спрацьовуванні видаватися не будуть).

Бажані налаштування

Що ж стосується самих налаштувань інструментарію контролю (User Account Control Settings), варіантів видачі повідомлень всього чотири:
 • для запуску будь-якої програми (найвища безпека);
 • повідомлення з затемненням екрану при запуску додатків самим користувачем;
 • повідомлення без затемнення екрану;
 • повне відключення (відсутність повідомлень взагалі).
 • Другий і третій варіанти установки параметрів за ступенем безпеки абсолютно рівнозначні, але розрізняються лише наявністю затемнення на моніторі. Правда, якщо комп'ютерна конфігурація досить слабка, а затемнення тягне за собою довге очікування (або просто дратує), можна залишити третій варіант. Але встановлювати такий рівень рекомендується тільки в тих випадках, коли ви повністю довіряєте запускається програмного забезпечення і твердо впевнені в тому, що на комп'ютері немає вірусів і шпигунських програм.

  Як відключити User Account Control найпростішим способом?

  Тепер кілька слів безпосередньо про виставлення потрібних параметрів. Отримати до них доступ через «Панель управління» в розділі користувальницьких облікових записів, вибравши пункт зміни контролю.
  User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?
  У вікні налаштувань ліворуч буде показано спеціальний фейдер (повзунок), яким і виставляється необхідний рівень захисту. Як вже зрозуміло, установка його в саме нижнє положення і вимкнути сповіщення службою User Account Control. Примітка: в останніх системах, де в меню пуску відображається логотип користувача, перейти до зміни параметрів контролю можна через нього. Ще швидше отримати доступ можна шляхом введення в пошуковому полі скорочення UAC. «Панель управління» в системах восьмої версії і вище найкраще викликати через консоль «Виконати» шляхом введення команди control.

  Настройка локальних політик

  Це був найпростіший варіант бажаних дій, які застосовуються для установки або відключення служби User Account Control. Однак можна скористатися і деякими іншими системними інструментами. Зокрема, досить просто необхідні параметри можна виставити в локальних політиків (secpol.msc).
  User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?
  Тут потрібно перейти до однойменного розділу, викликати в ньому підрозділ безпеки і знайти той пункт контролю, в якому зазначено, що всі адміністратори працюють в режимі схвалення. Подвійним кліком викличте редагування параметра і на вкладці безпеки, яка відкриється за замовчуванням, виставте неактивний значення. По завершенні дій і після збереження встановлених опцій вийдіть з редактора і зробіть повне перезавантаження комп'ютера.

  Редагування записів реєстру

  Аналогічні дії з налаштування параметрів служби контролю можна виконати і в системному реєстрі (regedit). Тільки в цьому випадку, щоб довго не переходити по гілках і підрозділам, краще відразу скористатися пошуком, а у відповідному полі ввести значення «EnableLUA» (без лапок).
  User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?
  Знову ж таки, через подвійний клік слід увійти в зміну параметра і для відключення служби спочатку виставити нуль, зберегти зміни, а після цього, як і в минулому прикладі, потрібно виконати повний рестарт системи.
  User Account Control: як включити і вимкнути в Windows?
  Примітка: провести деактивацію контролю можна і через командний рядок, але вводиться команда занадто велика і складна для розуміння пересічним користувачем і, за великим рахунком, просто дублює дії в реєстрі щодо локальних політик, значення ключа якого вносяться необхідні зміни. Включення служби у всіх випадках проводиться шляхом застосування зворотних дій.

  Популярі новини
  Загрузка...