Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси

245 0 Новини високих технологій

Ось ви, подорожуючи по просторах інтернету, натрапив на сайт з файлом, який вам потрібен. Перейшли по посиланню, завантажили файл або просто відвідали сайт, на якому виявився вірус. Дуже небезпечно, якщо у вас немає антивірусу. Адже ця зараза може самостійно запуститися і створити дуже неприємну ситуацію.

Небезпеки в інтернеті

Всі дані можуть бути заблоковані або стерті, вірус-вимагач вимагає гроші, на пристрої на операційній системі Android програма списала гроші з рахунку. До того ж, зараз особливо поширені приховані майнеры. Список можна продовжувати нескінченно. Як перевірити посилання на вірус? Скористатися сайтів перевірки вмісту та антивірусом.
Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси

Як перевірити посилання на вірус?

Список онлайн-сервісів для перевірки посилання:
 • Virus Total.
 • Metadefender.
 • Antivirus-alarm.
 • Dr.Web.
 • virusdesk.kaspersky.
 • Вони допоможуть запобігти зараженню пристрої, завдяки перевірці скриптів, аналізу файлів до скачування, перенаправлення на інші сайти. Також вони повідомляють про пошкодження файлів, про зміст помилок або про захист їх паролем. На деяких сервісах є обмеження на перевірку, як файлів, так і сайтів.


  Система репутації складається з трьох основних пунктів:
 • Погана репутація. Посилання відноситься до шкідливих або фішинговим. Слід уникати.
 • Хороша репутація. Безпечно, ще входить в категорії батьківського контролю (антивірус Касперського).
 • Невідома репутація. Відсутність інформації про посиланню з-за недостатніх даних або помилки бази даних.
  Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси
 • Щоб перевірити адресу посилання на віруси автоматично за допомогою браузера, є особливі доповнення, які попередять вас про рівень загрози сайту. Наприклад, зайдіть в магазин вашого браузера, Chrome потрібно натиснути на три точки в правому верхньому куті, пройти по вкладці "Додаткові інструменти" в розширення. Там знайдіть посилання на інтернет-магазин Chrome. Якщо його немає, то натисніть на три смужки вгорі ліворуч.


  Як приклад: додаток WOT і AdGuard. До того ж, AdGuard ще й блокує рекламу. Таких програм дуже багато, треба тільки пошукати.

  Функціонал антивірусних програм при взаємодії з небезпечними посиланнями

  Багато антивіруси вже надають захист від веб-загроз. Наприклад, Nod32 Avast, продукція Kaspersky Lab., Dr.Web і багато інших. До доповнення простий перевірки сайтів на віруси, у них може бути включена особлива функція під назвою Secure Browser або SafeZone. Це такі "пісочниці", які захищають від передачі даних лівим особам і оберігає від зараження.
  Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси
  Як перевірити посилання на віруси "Нодом 32":
 • встановити;
 • активувати в браузері
 • серфити.
 • Принцип дії сервісів для перевірки посилань і "пісочниць" у антивірусів.

  Під час передачі даних сервісу база даних звіряє інформацію з сайту зі своїми даними, після чого показує результат на екрані.
  Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси
  "Пісочниці" влаштовані так, що створюється спеціальна середовище для веб-перегляду, в яку включені захист від фішингу, передачі даних третім особам. При цьому оберігає від реклами, хоча це не дуже приємно для власників сайту, і захищає від шкідливого коду. Це не так зручно, як використання звичайного браузера, але якщо вам здається, що з установкою доповнень на основний браузер вам не впорається, то скористайтеся безпечним браузером від постачальника антивірусної програми. Знову ж таки можна знайти в інтернет-магазині браузера, який ви використовуєте.
  Приклад, як перевірити посилання на віруси «Аваст». Встановити антивірусний пакет, який включає в себе безпечний браузер або доповнення до браузеру.

  Примітки

  Не забуваємо, що сервіс може помилятися з приводу сайту, тому повідомлення про загрозу особистих даних або пристрої безпеки, можуть бути помилковими. І як попередження бувають помилковими, оскільки вони можуть зовсім бути відсутнім. У таких випадках дивіться вигляд самої посилання. Якщо вам потрібен певний сайт, то перевірте всякі підкреслення або спотворення в тексті посилання. Переконайтеся у достовірності розташування адміністрації.
  Як перевірити посилання на вірус: методи і сервіси
  Намагайтеся використовувати антивірусні програми тільки з офіційних сайтів, інакше можете посилити свою ситуацію, і тоді доведеться встановити справжній антивірус. У самому гіршому випадку доведеться перевстановити систему. Мобільним пристроям це не так сильно загрожує, пристроїв на операційній системі Windows Microsoft.

  Висновок

  Сподіваємося, що стаття принесе вам користь, і ви вже не будете переживати з-за вірусів, які можна знайти в Мережі, або через сайтів, які є шахрайськими. З чого випливає, що найголовніший метод перевірки посилань і сайтів на здатність завдати шкоди - це задати питання самому собі: як перевірити посилання на вірус? Просто перевірити його за всіма пунктами правил безпеки.

  Популярі новини
  Загрузка...