Новини високих технологій
» » Magnet-посилання: що це і як його використовувати?

Magnet-посилання: що це і як його використовувати?

5-12-2016, 17:52
1 145
Майже кожен власник комп'ютера або ноутбука хоча б один раз зіштовхувався з торрент-трекерами. Завантаження програм, книг, фільмів, серіалів і музики проходить набагато швидше завдяки тому, що користувачі передають файли один одному.
Однак в останні роки програма по захисту авторських прав різко посилилася. У зв'язку з цим багато торрент-трекери були закриті, файли, видалені, а користувачі залишилися без можливості завантажити потрібну програму. Розробники піратських сайтів створили десятки утиліт і додатків, які покликані обійти блокування, але безсумнівно, ривком в даному питанні стала Magnet-посилання. Що це і яка її суть?


Що таке magnet-посилання?

Деякі юзери навіть не підозрюють про існування «магнітних» посилань, але є й ті, хто вже довгі роки чекав, коли вони стануть частиною повсякденного життя. Як пов'язані Magnet -посилання, торрент-трекер та клієнт? Відповідь проста: посилання даного типу несе стислу інформацію про файл, який потрібно завантажити. По суті, це закодований текст, який містить в собі дані про розмір та тип запитуваного файлу. Magnet-посилання - що це? Завдяки «магнітної» ссилке можна отримати доступ до фільмів, книг, музики і програмами, не реєструючись на торрент-трекерах. Завантаження файлу по такому посиланню відбувається майже так само, як і завантаження торрент-файлу. Закачування ставиться в чергу до виходу в Мережу роздають. Відмінність «магнітних» посилань торрент-файлів у тому, що такий вид доступу не вимагає єдиного сервера, який може «впасти» і закритися через порушення авторських прав.


Навіщо використовувати Magnet-посилання?

Створення трекерів і баз даних, що містять колекцію «магнітних» посилань, починалося давно. Але популярність прийшла тільки в останні роки, особливо після того, як Росспоживнагляд впритул почав займатися закриттям сайтів, які порушують авторські права. Багато трекери створили програми, обходящие заборони, і користувачі досі можуть легко отримати доступ до улюблених фільмів і серіалів. Але розробники також задумалися про створення іншого шляху для скачування файлів.
«Магнітні» посилання повністю стирає дані про серверів і користувачів, які опинилися залучені в роздачу файлів. Таким чином можна уникнути бича закону. Однак у таких посилань є і свої мінуси. Багато торрент-трекери працюють за системою рейтингу. Число можливих завантажень на добу визначається обсягом розданих файлів. Саме рейтинг утримує користувачів від зупинки торрента після успішного завантаження.

Додаткова настройка торрент-клієнта

Стандартні налаштування торрент-клієнта не включають в себе використання нової форми передачі даних, тому програму необхідно буде налаштувати. Для початку потрібно скачати клієнт. Потім в меню «Налаштування» вибрати пункт «Конфігурація». У підпункті «Загальні» знайти три кнопки. Перша - «Асоціювати с .torrent». Для роботи з «магнітними» посиланнями треба натиснути всі три кнопки. Далі в пункті BitTorrent підключити опцію «Включити мережу DHT». На цьому все. Залишається лише протестувати програму і почати завантаження.

Magnet-посилання в браузерах

Ми розглянули, яку інформацію несе Magnet-посилання, що це і як правильно налаштувати клієнт. Тепер можна перейти до наступного етапу. Як виглядає Magnet-посилання? Приклад: magnet:?xt=urn:btih:4XALCS4LHBPA6355BMFLN2JMC3183TWK. Для необізнаного це просто набір цифр і букв. Але як тільки посилання підвантажується в клієнт, починається закачування файлу. Але до цього моменту належить розібратися з браузерами.
Щоб «магнітна посилання коректно відкрилася в браузері Mozilla Firefox, необхідно у вікні вибору відповідної програми вказати торрент-клієнт. Щоб уникнути повторення даної операції можна поставити галочку напроти пункту запам'ятати мій вибір». При натисканні на посилання вбудований в операційну систему Internet Explorer видасть вікно, запитує дозвіл користувача на використання клієнта. Google Chrome також видасть повідомлення про дозвіл використання стандартної програми.

Де шукати?

Де знаходиться Magnet-посилання? Що це - ми вже вивчили і розібралися, як налаштувати торрент-клієнт і користуватися деперсонализированними файлами. Залишилося дізнатися, де можна знайти «магнітні» посилання. Сьогодні в Мережі легко знайдеться колекція Magnet url і ed2k посилань. Достатньо знати кілька основних сайтів, і тоді пошук нових фільмів, серіалів і програм стане набагато простіше. Torrentbase.ru – знайти потрібний файл і легко завантажити його через «магнітну» посилання можна на цьому трекері. У Рунеті ця база є однією з найбільших і повних.
Одним із перших сайтів, який перейшов на «магнітні» посилання, став thepiratebay.org. Піратський сайт вже давно занесений в «вибране» усіх любителів безкоштовного і швидкого скачування. Перший у своєму роді каталог Magnet-посилань надав сайт torrindex.com. У російськомовному сегменті vahuka.ru першим каталогизировал всі «магнітні» посилання в зручну систему. Прихильникам стандартної схеми скачування торрент-файлу з трекерів і подальшого використання клієнта без додаткових налаштувань буде важко звикнути до того, що все більше улюблених сайтів переходять до «магнітні» посилання. Однак доведеться помучитися тільки під час першого налаштування. Потім це стане хорошою звичкою.
Цікаво по темі
Підключення до бенкетам: проблеми та рішення
Підключення до бенкетам: проблеми та рішення
Бенкетами називають клієнтські машини, що беруть участь в процесі завантаження і роздачі файлів при завантаженні з торрент-трекерів. Підключення до
Помічник для скачування, або Як скачувати дані без браузера
Помічник для скачування, або Як скачувати дані без браузера
У даній статті буде розказано про те, як можна завантажувати деякі дані без браузера. Які програми-помічники для завантаження інформації користуються
Як змінити країну в Google Play різними способами
Як змінити країну в Google Play різними способами
Багато користувачів не знають, як змінити країну в Google Play, а тому не мають доступу до певних послуг. Насправді зробити це можна легко, головне -
Магнет-посилання: що таке і як її відкрити
Магнет-посилання: що таке і як її відкрити
У даній статті мова піде про такий термін, як магнет-посилання. Що це таке, ви дізнаєтеся, прочитавши статтю до кінця. Також буде розказано сам
Помилка при встановленні захищеного з'єднання: кілька типових ситуацій і методи усунення неполадки
Помилка при встановленні захищеного з'єднання: кілька типових ситуацій і методи усунення неполадки
Іноді, причому досить часто, користувачі при спробі входу на певний інтернет-ресурс отримують повідомлення про те, що сталася помилка під час
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Детальніша інформація по роботі з аудіокнигами, завантаженням їх на "Айфон" і інших методах прослуховування аудіо-літератури на смартфоні.