Як підібрати гру за параметрами комп'ютера: поради

316 0 Новини високих технологій

Перед тим як завантажити або придбати будь-яку комп'ютерну гру, ви обов'язково повинні ознайомитися з системними вимогами і порівняти їх з характеристиками вашого пристрою. Розберемося, як підібрати гру за параметрами комп'ютера.

Навіщо це потрібно?

В залежності від рівня графіки і движка гри вона стає більш або менш вимоглива до системних характеристик. Якщо ваш комп'ютер набагато слабкіше тих вимог, що заявлені офіційним видавцем або розробниками гри, то, швидше за все, додаток або не запуститься зовсім, або буде сильно гальмувати. В чому проявляється гальмування гри і як його виявити? Дуже просто. Після запуску ви помітите, що кількість кадрів в секунду істотно нижче комфортного значення 30 і більше ФПС. Це проявляється в утриманні картинки, зависаниях чи сповільненості зображення на екрані. Само собою, з-за таких незручностей грати стає незручно або зовсім неможливо. Саме тому необхідно підібрати гри під параметри комп'ютера так, щоб цифрові розваги приносили задоволення, а не змушували гравця возитися з налаштуваннями.


Більшість сучасних ігор мають градацію налаштувань графіки за якістю (низькі, середні, високі і максимальні). Часто ви можете вручну виставити кожен параметр і підібрати такі параметри, при яких ваш комп'ютер впорається з покладеним на нього навантаженням. Приблизно 10 років тому вважалося нормальним грати на старих ПК, з лагами і "гальмами". У сучасному світі жоден розпещений геймер навіть не запустить гру, якщо вона буде погано працювати на його ПК.

Оптимізація

Не можна забувати той факт, що на стабільну роботу комп'ютерної гри впливають не тільки характеристики пристрою, але і оптимізація движка. Зараз можна зустріти багато проектів, які виходять в ранньому доступі і поступово допрацьовуються. При цьому такі ігри супроводжуються купою недоліків і поганий оптимізацією. Навіть самі сучасні конфігурації не здатні впоратися з грою, тому видають такий же слабкий результат, як, наприклад, комп'ютери середнього цінового сегмента. У цьому випадку підібрати гру за параметрами комп'ютера неможливо. Вам доведеться чекати доробок від творців або шанувальників самої гри.


Як підібрати гру за параметрами комп'ютера: поради

Що впливає на продуктивність?

Розберемося, на що потрібно звертати увагу при підборі гри по системним вимогам. Перше - це технічні характеристики. У цьому випадку необхідно звертати увагу на всі параметри: процесор, оперативна пам'ять, відеокарта, наявність інтернету і вільне місце на жорсткому диску. Окрему увагу варто приділити відеокарті, оскільки саме вона в більшості випадків відповідає за обробку графіки. Другий момент - програмне забезпечення. Деякі проекти розробляються спеціально під певні версії операційних систем. Наприклад, ігри від Microsoft тепер запускаються тільки на Windows 10. Також частина додатків створена виключно для 64-бітових платформ. Ці параметри також потрібно враховувати при підборі гри.

Де знайти характеристики?

Операційна система пропонує всю необхідну інформацію користувачеві. Для доступу до неї вам необхідно зробити наступне:
 • Відкрити "Властивості" комп'ютера.
 • Звернути увагу на розділи "Система" і "Windows". Тут знаходиться вся необхідна інформація про комп'ютері, крім відеокарти.
 • Щоб зрозуміти, яка відеокарта встановлена на вашому комп'ютері, потрібно у вікні "Система" вибрати пункт "Диспетчер пристроїв".
 • У вікні, знайдіть розділ "Відеоадаптери" і подивіться назву пристрою.
 • Знайти характеристики компонента можна в Інтернеті.
 • Як підібрати гру за параметрами комп'ютера: поради

  Де знайти системні вимоги гри?

  Щоб підібрати гри по системним вимогам комп'ютера, необхідно відшукати перелік вимог від розробників проекту. Тут все залежить від способу, яким ви купуєте гру:
 • Купуючи гру в коробці, ви можете ознайомитися з вимогами на задній частині упаковки.
 • Купуючи ключ в інтернет-магазині (наприклад, Steam), прочитайте всю інформацію на сторінці з описом.
 • Завантажуючи піратську версію, ознайомтеся з системними вимогами на сторінці з роздачею або запитайте в коментарях інших користувачів.
 • Як підібрати гру за параметрами комп'ютера: поради
  Щоб підібрати гру за параметрами комп'ютера, необхідно порівняти характеристики ПК і вимоги до гри. Якщо ваш пристрій збігається з потужності з поданими характеристиками або перевищує їх, то ви можете сміливо завантажувати і запускати дану гру. У вас не повинно виникнути жодних проблем під час геймплея, якщо гра відповідає заявленим вимогам і добре оптимізована. Якщо ви не розбираєтеся в "залізі" та не можете підібрати гру за параметрами комп'ютера самостійно, то скористайтеся спеціальними сервісами. Таких в Інтернеті чимало.
  Як підібрати гру за параметрами комп'ютера: поради
  Тепер ви знаєте, як підібрати гру за параметрами комп'ютера. Насолоджуйтеся хорошими проектами незалежно від їх графіки та вимог!

  Популярі новини
  Загрузка...