HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

193 0 Новини високих технологій

Ігрова індустрія вимагає від комп'ютерів все більше потужності. Та найбільше продуктивності вимагається від відеокарти. Для геймерського ПК цей компонент має вирішальне значення. Однак далеко не всім по кишені сучасні рішення. Але це не біда. Деякі старі карти теж ще дуже багато чого можуть. І одна з них - HD 5850 від AMD. Ця карта була побачила світ у 2010 році. За такий проміжок часу (8 років) було випущено величезну кількість референсних моделей і модифікацій. І якщо перші нічим не відрізняються від оригіналу (крім наклейок з іншим брендом), то другі можуть містити в собі досить істотні зміни. Давайте розглянемо їх детальніше. Але спочатку кілька слів про виробника чіпа.


Трохи про компанії

AMD - одна з найстаріших компаній в світі цифрових технологій. Вона була заснована аж у 1969 році. І все у неї було добре, поки через десяток років не з'явився смертельний ворог - Intel. Зараз ці дві компанії намагаються поділити сфери впливу, але в Intel протягом довгих років справи в цьому плані йшли краще. Однак після низки гучних судових процесів, ініційованих АМД у зв'язку з підкупом "Интелом" виробників ноутбуків, шанси зрівнялися. До речі, було офіційно доведено, що підкуп з боку "Интела" дійсно існував. Також у компанії "Інтел" відносно недавно трапилася трагедія: її процесори були визнані "дірявими" і відкритими для хакерських атак. І це зоряний час АМД. У 2006 році бренд почав процес злиття з виробником графічних рішень ATI. І тепер компанія радує користувачів якісними і недорогими відеокартами, до яких відноситься і HD 5850.


HD 5850: види, технічні характеристики, огляд
Якщо з процесорами все більш або менш ясно, то з графічними адаптерами ситуація зовсім інша. Ось вже який рік АМД намагається обігнати NVidia на ринку відеокарт. Але поки не виходить. Хоча "червоний" бренд уже дихає в потилицю "зеленим". Відеокарти серії Radeon цілком можуть позмагатися з аналогічними продуктами "зелених". І це при тому, що коштують вони набагато дешевше. Ті, хто не женеться за продуктивністю і статусним брендом, неодмінно вибирають продукт від АМД. Приміром, Radeon HD 5850. Про технічні характеристики цієї чудової відеокарти ми зараз і поговоримо.

Технічні характеристики

Тепер перейдемо до нудних цифр і розглянемо основні характеристики HD 5850. Варто відразу згадати, що у цієї відеокарти є кілька варіантів: класичний дискретний адаптер для ПК і мобільне рішення для ноутбуків. Поки розглянемо повнорозмірну відеокарту. Даний адаптер виконаний на чіпі RV870. А той, у свою чергу, по 40-нм техпроцесу. Це означає, що його продуктивність набагато вище, ніж у попередніх версій серії. Робоча тактова частота ядра - 725 мегагерц. Тактова частота шини пам'яті - 1000 мегагерц (робоча). Але при деяких умовах пам'ять може працювати і на частоті 4000 мегагерц. А це вже зовсім інші результати в синтетичних тестах і іграх. Об'єм вбудованої пам'яті становить 1 гігабайт. Відеокарта підтримує DirectX версії 11 і OpenGL 3.1. Це відмінні показники. Тепер можна з точністю сказати, що це графічне рішення актуально і в наш час.
HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

Особливості

У Radeon HD 5850 1GB є одна "фішка", якої не було ні у одного графічного адаптера того часу. А саме - підтримка фірмової технології Eyefinity. Що це таке? Ця опція дає можливість підключити до відеокарти відразу шість моніторів. І всі вони будуть працювати так, як належить. Звичайно, два монітора можна було підключати і у "НВидии", але відразу шість Це дійсно круто. Що вже говорити про таку дрібницю, як роз'єм підтримка SLI і CrossFire. Ця опція є практично в кожній сучасній відеокарті. Також досить цікава система охолодження в оригінальної моделі. Вона являє собою немаленьких розмірів радіатор, який розташовується прямо на платі. Відведення тепла від чіпа здійснюється з допомогою досить товстих мідних трубок. Як кулера використовується високошвидкісна турбіна.

Мобільна версія

ATI Mobility Radeon HD 5850 встановлюється ноутбуки середньої цінової категорії. Чому саме так? Тому що лептопи з дискретним графічним адаптером вже не належать до бюджетних пристроїв, але ще не є топовими. Це впевнені "середнячки". Для установки такої відеокарти в ноутбук процесор теж був від компанії АМД. Тільки тоді можна буде добитися повної сумісності і високої продуктивності. Варто відзначити, що мобільна версія відеокарти трохи слабкіше повноцінною. Об'єм вбудованої пам'яті точно такий же - 1 гігабайт. Але ось частоти зовсім не ті. Це пов'язано з тим, що в лептопах дуже мало вільного місця. Тому розмістити там чіп нормального розміру не представляється можливим. Природно, активних кристалів і ядер менше. Відповідно, продуктивність теж зменшується. Тим не менш HD 5850 Mobility частенько встановлюється ноутбуки від ASUS. Та й деякі інші виробники так роблять. Але переважна більшість компаній у своїх лептопах використовують зв'язку "Інтел" плюс "НВидиа". Вона куди продуктивніше, ніж АМД плюс АТИ.
HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

Модифікації та референсні карти

На даний момент випущено величезну кількість модифікацій HD 5850. Характеристики їх іноді дуже відрізняються від оригіналу. Не відрізняються за параметрами тільки референсні моделі, які створені за образом і подобою оригінальних. З незвичайного в них тільки лейбл на корпусі від іншого виробника. А ось модифікації на базі чіпсету від АМД можуть бути дуже цікавими. Давайте розглянемо декілька найпопулярніших моделей.
HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

ASUS EAH5850 DirectCU

Ця відеокарта - справжній витвір мистецтва. Хоч і на базі Radeon HD 5850. Характеристики її такі, що вона запросто обходить навіть більш сучасні варіанти від "НВидиа". У цій версії хлопці з "Асус" переробили все, що тільки можна було. Відеокарта продається вже розігнаної. Частоти ядра і шини пам'яті на порядок вище стандартних. Але це ще не все. У цьому адаптері передбачена можливість додаткового програмного розгону, що робить його ще більш продуктивним. Природно, такі потужності зажадали відмінної системи охолодження. І вона є. Переробленої З від "Асус" вистачить для охолодження відеокарти навіть з урахуванням можливого розгону. Також варто зазначити, що від оригінального продукту АМД у цьому адаптері нічого не залишилося. За винятком чіпа. Звичайно, варто відеокарта від "Асус" куди дорожче, ніж аналог від АМД. Але зате є за що переплачувати.

HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

HIS HD 5850 iCooler V

Ще одна карта від виробника модифікацій. Ця компанія не така відома, як "Асус", але і у неї є свій мод HD 5850. І він практично ні в чому не поступається шедевру від "Асус". А система охолодження у цього продукту навіть краще. І iCooler в назві на це прямо вказує. У цієї відеокарти величезний радіатор, прикритий кулером і пластиковим кожухом. Розташування пластин на радіаторі таке, що мідні трубки зовсім не потрібні. У нього повний контакт з чіпсетом і всіма компонентами. Це підвищує якість тепловідведення. А потужний кулер легко видуває тепле повітря з радіатора. Що стосується технічних характеристик, то вони практично такі ж, як і у модифікації від "Асус". Відмінність тільки в ціні. Відеокарта від "Хіс" коштує набагато дешевше, ніж адаптер від визнаних метрів жанру. У цій відеокарті теж немає нічого спільного з оригіналом від АМД. За винятком чіпсету.
HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

MSI R5850 Twin Frozr II

Ця модифікація HD 5850 може похвалитися тільки поліпшеною системою охолодження. Правда, ця сама система змінила зовнішній вигляд відеокарти до невпізнання. Але більше нічого цікавого в адаптері немає. Навіть не передбачена можливість розгону. А ось в продуктах від "Асус" та "Хіс" вона є. Технічні характеристики цієї моделі точно такі ж, як в оригіналу. Ніяких змін у цьому плані немає. Саме тому ця відеокарта коштує набагато дешевше всіх розглянутих вище. Але вона користується стійким попитом у геймерів саме завдяки своїй унікальній системі охолодження. Це дозволяє без побоювання навантажувати її найважчими іграшками. Ресурсу кулерів вистачить для того, щоб відвести будь-яку кількість тепла від чіпсету та інших життєво важливих елементів карти. Придбати її можна за відверті копійки.
HD 5850: види, технічні характеристики, огляд

PowerColor PCS+ HD5850 1GB

Ця карта цікава тим, що максимально не схожа на оригінал. І навіть ні на одну з модифікацій. Проте, унікальний дизайн і покращена система охолодження - це ще не все. У цій карті є заводський розгін. Тобто вона вже на старті на порядок потужніша всіх своїх однокласниць. Але і це ще не все. У цьому графічному адаптері передбачена можливість самостійного розгону. Така відеокарта зробить честь і досить досвідченому геймеру. Тим більше, що її вартість не змусить бігти і продавати нирку. Що досить часто зустрічається в продуктах від "НВидиа". Відеокарти від PowerColor традиційно вважаються бюджетними продуктами. Проте за технічними характеристиками вони швидше належать до середнього цінового сегменту. Можна сказати, що саме у цієї відеокарти саме хороше співвідношення ціни і якості. Однак чекати дуже багато від цього адаптера не варто. Все-таки це не топова карта. Але вона актуальна і донині.

Висновок

Отже, ми розглянули відеокарту AMD HD 5850. Це відмінний варіант як того року випуску. Цей адаптер був випущений в 2010 році. За вісім років багато чого змінилося. Але навіть у наш час ця відеокарта актуальна. А якщо говорити про різноманітних модифікаціях і референсних моделях, так ті взагалі здатні заткнути за пояс багато сучасні моделі початкового рівня. Модифіковані моделі HD 5850 відрізняються поліпшеними технічними характеристиками, підвищеними частотами ядра та шини пам'яті. Також у цих "монстрів" дуже крута система охолодження. При розгоні це особливо важливо, так як тепловіддача чіпсету збільшується. А тепло потрібно кудись дівати. Загалом, карти, засновані на чіпсеті HD 5850 цілком здатні досі порадувати геймерів. І вони не проб'ють відчутну пролом у сімейному бюджеті, так як вже застаріли і стоять відверті копійки. У будь-якому випадку, якщо вам потрібна відеокарта "на перший час", то цей "Радеон" підійде як не можна краще. І проблем з драйверами не буде. Так що - вперед!

Популярі новини
Загрузка...