Мобільна відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470

318 0 Новини високих технологій

Ноутбуки призначені для рішення нескладних офісних завдань. Саме тому вони комплектуються малопотужними елементами, які не здатні виконувати ресурсомісткі процеси. Однак нові вимоги до мобільних пристроїв змусили виробників електронного устаткування зайнятися вдосконаленням «начинки».

Мобільна відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470
Так з'явилися на світ графічні адаптери ATI Mobility Radeon HD 5470 які одними з перших дали змогу запускати вимогливі графічні процеси по технології DirectX 11. Відеокарта входить до серії HD 5000 компанії AMD, всі представники якої відрізняються великою продуктивністю і новими технологіями візуалізації.

Серія графічних адаптерів HD 5000

Серія відеокарт HD 5000 стала доступною з вересня 2009 року. Представники цієї лінійки стали одними з перших, хто повністю підтримував технологію DirectX 11. Також, порівняно з примірниками минулого покоління, була помітно покращена загальна постобробка зображення. Збільшена потокова продуктивність додатків OpenGL 4.0 стала ще однією особливістю, яка також реалізована в адаптер ATI Mobility Radeon HD 5470.

Ще однією характерною рисою представників мобільних графічних адаптерів серії можна назвати покращений відеопроцесор – тепер він здатний декодувати відео у високій роздільній здатності (HD). Якщо адаптер буде мати тип пам'яті GDDR5 то відеопроцесор буде в змозі обробляти двухпотоковое HD відео. Здатність одночасно передавати до 8 каналів аудіо HD формату допомогою 1.3 a HDMI є характерною рисою серії графічних адаптерів. При цьому якість звучання не буде нижче 192 KHz при 24 Bit.

Огляд HD 5470 від AMD

Графічний адаптер для мобільних пристроїв ATI Mobility Radeon HD 5470 являє собою середнього або низького рівня (залежно від комплектації) відеокарту. Її основою є архітектура Park, яка використовується в дискретних пристроях. Вона виконана за 40нм технологічному процесу і може оснащуватися пам'яттю двох типів – GDDR5 і DDR3.
Мобільна відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470
У першому випадку вдається отримати потужний, але дорогий варіант графічного обладнання, а у другому бюджетну збірку для відтворення невимогливих ігор. Якщо тип пам'яті GDDR5 також буде використаний в самому ноутбуці, то продуктивність у вимогливих процесах зросте в рази.

Можливості адаптера

Вісім десятків потокових процесорів, іменовані як MADD ядра, дозволяють відеокарті ATI Mobility Radeon HD 5470 підтримувати функції технології DirectX 11-ої версії, зокрема:
 • підвищення деталізації об'єктів (тесселяція);
 • більш досконала промальовування і фільтрація тіней;
 • візуалізація прозорих об'єктів без необхідності сортувати їх;
 • покращена постобробка графічних елементів;
 • модернізована технологія стиску текстур.
 • У мобільних пристроях з адаптером ATI Mobility Radeon HD 5470 характеристики графічного чіпа дозволяють підключити до ноутбука ще три монітора. Однак на практиці, найчастіше, намагаються обмежитися двома додатковими екранами через втрати в продуктивності.

  Характеристики відеокарти HD 5470

  На відміну від лінійки моделей HD 56005700 або, у яких в складі присутня до 400 потокових процесорів, обчислювальна потужність адаптера HD 5470 набагато нижче і складає всього 120 гігафлопс. Досить висока продуктивність обумовлена високою частотою роботи графічного чіпа. Які інші відеокарти ATI Mobility Radeon HD 5470 характеристики ви побачите в таблиці нижче.
  Мобільна відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470
  Графічної потужності адаптера достатньо для запуску відеоігор 2009-2012 років випуску. Стабільна робота на високих налаштуваннях візуалізації забезпечена на таких проектах, як Left 4 Dead і Fifa 11. Геймери зможуть отримати до 60 кадрів в секунду і більш ресурсоємних проектах - Battlefield: Bad Company 2 Crysis Warhead, Far Cry 2 якщо знизять налаштування графіки до мінімуму.

  Реалізація в ноутбуках

  Середня вартість мобільних пристроїв з представленої відеокартою становить близько 38 тисяч рублів. Всі ноутбуки належать до розряду легких з середньою обчислювальною потужністю і продуктивністю. Відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470 споживає близько 12-15 Вт у годину (все залежить від типу використовуваної пам'яті). З цієї ж причини максимальна діагональ монітора може становити лише 17 дюймів.
  Мобільна відеокарта ATI Mobility Radeon HD 5470
  Завдяки стороннім додаткам, що поліпшує продуктивність відеокарт, вдається помітно «розігнати» адаптер без помітного збільшення енергоспоживання. У графічному чіпі реалізовані технології PowerXpress і Switchable Graphics, що дозволяє оснащувати ноутбуки двома типами відеокарт (дискретними і інтегрованими). При цьому час переключення з одного адаптера на інший значно нижче, ніж у інших представників серії. Це ж підтверджують і залишені на ATI Mobility Radeon HD 5470 відгуки користувачів.

  Популярі новини
  Загрузка...