"Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги

349 0 Новини високих технологій

Комп'ютерна гра Stronghold була створена в 2001 році британською компанією Firefly Studios. Її жанр являє собою стратегію в реальному часі. Гра, назва якої в перекладі з англійської звучить як «Цитадель», пропонує її учасникам будувати, штурмувати, обороняти середньовічний замок або розвивати економіку поселення. Проходження квестів «Стронгхолд» являє собою масштабну військову та економічну кампанію, що складається з 21 місії. Всі пропоновані гравцям завдання сюжетно пов'язані між собою, що дозволяє послідовно пройти кожен з етапів розвитку замку, починаючи від будівництва його головного будинку і закінчуючи використанням військ для штурму. Сюжет гри переносить нас в Середньовічну Англію. Всі дії починаються в 1066 році. Однак далеко не завжди завдання мають обмеження в часі. Саме тому деякі місії тривають протягом десятків або навіть сотень «ігрових» років.


"Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
На момент виходу гри основні аспекти її правил були нововведенням жанру. У зв'язку з цим багатьма «Стронгхолд» був високо оцінений за його унікальність. Варто відзначити, що кількість фанатів цієї гри було настільки велике, що послужило причиною створення великого співтовариства. Його члени взялися за створення різноманітних аматорських модифікацій та ігрових карт. Дещо пізніше Stronghold поповнився п'ятьма сиквелами і двома спін-оффами. Це з'явився в 2002 р. Stronghold Crusader, а також Stronghold 2 в 2005 р. Крім цього, світ побачили спін-офф Stronghold Legends (2006 року), Stronghold Crusader Extreme, що вийшов в 2008 р, Stronghold 3 (2011), спін-офф Stronghold Kingdoms (2012). Останній сіквел розробники випустили в 2014 р. під назвою Stronghold Crusader 2.


В ході реалізації гри було продано більше п'яти мільйонів екземплярів.

Графіка

Перше, що кожному з гравців кидається в очі при проходженні «Стронгхолд», - приголомшуюча краса природи. Вже з початку навчальних місій на екрані з'являються пейзажі, гідні картин Лукаса Кранаха-старшого. Це, наприклад, синій прибій, який заворожуюче дробиться біля самого підніжжя скелястих круч. Недалеко від нього можна побачити оленяче стадо, яке відпочиває на зеленій галявині лісу. Тут же скачуть і сонячні зайчики, створювані трепещущимися на вітрі кронами дерев. Однак милуватися цим пишністю гравцеві буде просто ніколи. Адже всі його увага буде захоплене геймплеєм. Не менш мальовничими постають нашому погляду і плоди цивілізації. Справа в тому, що при створенні замків авторами були використані середньовічні гравюри. Це дозволило досконало відтворити всі особливості і подробиці 12 типів споруд, які існували в реальності. З задоволенням дивляться гравці і на інші будівлі – військові і господарські. Вони також опрацьовані до найдрібніших деталей. При проходженні «Стронгхолд» можна клацнути мишкою на зображення пекарні або майстерні. Після цього на екрані з'являється те, що відбувається у них всередині. Радують око і ферми. Їх поля дуже красиво проростають, потім зеленіють і колосяться.

Системні вимоги

Проходження «Стронгхолд 1» можливо при наявності:
 • 4 Мб відеопам'яті;
 • 750 Мб жорсткого диска;
 • 64 Мб ОЗП;
 • Pentium II 300 МГц.
 • Управління грою здійснюється клавіатурою та мишею.

  Режими «Стронгхолд»

  Їх у грі два. Це військовий і мирний шлях. Дані режими являють собою шлях битв і розвитку економіки. Що тут передбачено авторами? У боях присутній військова кампанія. Вона включає в себе мережеву гру, облогу і вторгнення. В економічному режимі присутні місії, розвиваючі поселення, а також вільне будівництво. У грі є власний редактор карт. З них можна створювати карти облоги, будівництва, вторгнення, а також економічні, для облогових місій і для мережевої гри. Присутня тут і мультіплєєрний режим. Він дає можливість грати через Інтернет або з використанням локальної мережі.

  Геймплей

  При проходженні місій «Стронгхолд» гравець стає лордом, правлячим середньовічним замком разом з його мешканцями, а також командувачем своїми військами. У завдання головного героя входить:
 • забезпечення замку сировиною і продовольством;
 • навчання війська для облоги і для нанесення удару противнику;
 • налагодження економіки посивіння.
 • Для процвітання замку гравцеві знадобиться підтримувати на певному рівні популярність. Цей показник оцінюється в балах від 0 до 100. При значеннях нижче 50 із замку почнуть іти його жителі. А якщо популярність переступить цей поріг, то в поселенні будуть з'являтися нові люди.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  Як добитися потрібного рівня? Для цього необхідно мати оптимальне кількість запасів продовольства і встановити адекватний рівень податків. Крім цього, чисельність жителів збільшиться завдяки зведенню будинків. Але варто мати на увазі, що в цьому випадку будуть потрібні великі запаси їжі.
  При проходженні гри «Стронгхолд» будь-яке завдання можна виконати практично миттєво. Без зволікання навчаються тут і солдати. Але тільки для цього гравцю знадобиться зброю, вироблене в спеціальних майстернях, і фінансові кошти. У проходженні військової компанії в «Стронгхолд» може брати участь і сам лорд. Разом з іншими солдатами він здатний боротися на полі бою. Однак варто мати на увазі, що загибель цього героя буде означати, відповідно, кінець місії.

  Будівництво та економіка

  При проходженні «Стронгхолд» гравцеві пропонується шість видів завдань. З їх допомогою можна звести:
 • замкові будівлі (казарми, ворота, башти, стіни та тощо);
 • будівлі, що слугують для видобутку ресурсів (рудники, каменоломні, лісопилки тощо);
 • міські споруди (церкви, колодязі, будинки і т. д.);
 • майстерні для виготовлення зброї та обладунків;
 • будівлі, в яких будуть оброблятися продукти (комори тощо);
 • сільськогосподарські споруди (ферми тощо).
 • Все будівництво здійснюється миттєво. За бажанням гравця будівлі можуть бути знесені. В замку існує чотири види ресурсів. Серед них нафта, залізо, а також камінь і дерево. Їх видобуток здійснюється в свердловинах і рудниках, каменоломнях і на лісопилках. Дерево потрібно гравцеві для будівництва практично всіх будівель. Для цього знадобиться використовувати працю лісорубів. Вони звалять дерево, розпиляють його, а після готові дошки доставлять на склад. Для зведення замку гравцеві знадобиться камінь. Його видобутком займаються в каменоломнях. Для перевезення цього матеріалу необхідно задіяти волів. Залізо в грі потрібно для виготовлення зброї та обладунків. Воно знадобиться і для котлів, в яких буде кипіти масло. Видобувають залізо на рудниках. Нафта мешканцям замку потрібна для масла, яке буде доводитися до кипіння, і виливається на голови супротивників. Їм також можна заповнити рови, а після підпалити їх. Це дозволить знищити ворогів, які знаходяться в цих ямах. Добувають нафту в свердловинах.

  Для того щоб забезпечити мешканців замку продовольством, гравцеві необхідно побудувати молочні ферми, хатинки мисливців, пшеничні поля і яблуневі сади. Все це дозволить отримати хліб, яблука, сир і м'ясо. Але не все так просто. Видобуту на полях пшеницю знадобиться, перш за все, перетворити в борошно. Тільки після цього з неї можна буде випекти хліб. Гравцеві потрібно вручну настроїти систему дозволяються лордом до вживання продукти, а також швидкість їх використання. Той чи інший обсяг може серйозно позначитися на рівні популярності. Гравцеві дається право будівництва хмільників. У них буде вирощуватися сировина для еля. Це напій з хмелю вживається в трактирах і теж приносить додаткові бали популярності. Те, наскільки ефективно буде працювати будь-яку будівлю, частково залежатиме і від виявленої гравцем шанобливості. Він може звести велику кількість травневих шестов, монументів і садів, підвищують його популярність. Однак працівники при цьому більшу частину свого часу витрачати не на роботу, а на прогулянки.
  З іншого боку, гравець може почати вибудовувати знаряддя залякування і тортур. Це призведе до втрати частини популярності. Однак у такому випадку працівники будуть працювати більшу кількість часу. Контроль популярності здійснюється і з допомогою будівництва соборів, церков і каплиць. У грі можна отримати золото. Це роблять двома способами – за рахунок торгівлі та податків. Однак варто мати на увазі, що ринок у грі доступний далеко не завжди, а покупки на ньому ведуться тільки за п'ять одиниць. Продажі здійснюються виходячи з кількості товару, що є на складах. Надалі отримане золото необхідно використовувати на будівництво гармат для облоги, а також на навчання солдатів і міські будівлі. Основною дилемою для гравця при проходженні місій є збереження балансу між популярністю і економічною вигодою.

  Війна

  У грі «Стронгхолд» немає окремих народів і рас. Кожна із сторін володіє однаковим набором солдатів для найму. Для того щоб відтворювати юнітів, гравцеві знадобиться побудувати казарму і збройову, заповнивши її мечами і обладунками. Також не обійтися без золота і вільних селян. Навчаються солдати в грі миттєво. Серед них є підрозділи, призначені для дистанційного бою. Це арбалетників і лучників. Такі солдати атакують ворога автоматично, вже при першій його появі. Є юніти і ближнього бою. Вони представлені лицарями і мечниками, пікінерів, піхотинцями з булавами і копейщиками. Всі вони будуть діяти до отримання наказу атакувати конкретного супротивника. Головний акцент гри зроблений на оборону і облогу замку. Саме тому багато з ідей, які застосували розробники, вважаються новаторськими. Гравець може дозволити війську зайняти позицію на вежах і переміщатися по стінах замку, обстрілюючи при цьому супротивника, що знаходиться внизу. Гравець може також штурмувати місто ворога, ламаючи стіни його фортеці або ж захоплюючи їх з використанням сходів і облогових веж. Йому надається також можливість організувати епідемію або пожежа.

  Війська

  У грі є дві гільдії – саперів і інженерів. В казармах знаходяться бойові юніти, а також лицарі. Останні являють собою єдиний вид кавалерії. Є в грі і ченці. Однак наймати їх не можна. Розробники виправили цей пробіл дещо пізніше. Так, при проходженні місій «Стронгхолд Крусадер» ченців можна найняти в соборі.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  У числі представників гільдії інженерів є як самі інженери, так і облогові робітники. Перші із них не мають ніякого озброєння. Однак їх гравець може приставити до чану з маслом, до оборонних знарядь або до облогових машин. Вони також можуть вилити на голови ворогів киплячу олію. В гільдію саперів дозволено наймати саперів-копачів. Вони здатні робити підкопи під кам'яні укріплення ворогів. Завдяки цьому стіни фортеці руйнуються. Серед воїнів, які перебувають в казармі, є ті, які володіють особливими уміннями. Гравець може найняти для того, щоб підпалити нафтові ями, піднятися по облогових сходах або викопати рови. За сюжетом гри короля, який очолював Середньовічну Англію, взяли в полон варвари. Країну захопили жадібні барони. Гравцеві пропонується очолити війська, що залишилися вірними королю, і поступово відвойовувати Англію, захоплену чотирма лиходіями – герцогом ді Вольпе (Вовком), герцогом Борегаром (Змієм), герцогом де Трюфом (Кабаном) і герцогом де Пюсом (Щура).

  Режими «Стронгхолд Крусадер»

  Ця комп'ютерна гра є самостійним доповненням до базової стратегії. У ній доступні чотири історичні кампанії. У їх числі:
 • «До зброї». Ця кампанія найбільш проста. Присвячена вона Першого хрестового походу, що відбувся в 1094-1099 рр. В ході проходження «Стронгхолд Крусадер» гравцеві необхідно освоїти управління замком, а також принципи облоги і оборони.
 • «Завоювання Саладіна». При проходження цієї кампанії під контроль гравця потрапляють арабські війська. Всі місії в цьому випадку є облоговими. Присвячена ця кампанія походів Саладіна, які були ним зроблені в 1187 р.
 • «Королівський Хрестовий похід». Ця кампанія була спробою звільнення Єрусалима. Зробили її король Англії Річард Левине Серце, король Франції Філіп II, а також імператор Німеччини Фрідріх I Барбаросса. Всі місії цієї кампанії є оборонними.
 • «Війни хрестоносців». Ця кампанія не претендує на звання заснованої на реальних подіях. Проте вона добре відображає дух тих воєн, які вели хрестоносці на Близькому Сході.
 • Є в грі і особлива кампанія. Вона носить назву «Шлях хрестоносця». У неї входить 50 карт, які не пов'язані між собою певним сюжетом. Гравцеві для того, щоб наблизитися до мети, знадобиться пройти п'ятдесят місій. У кожної з них є свої союзники і вороги. Для ураження противника можна грати в режимі окремих карт. При цьому є можливість виставити бажане число комп'ютерних ворогів, яких може бути від 1 до 7 а також початкові умови поєдинку і союзи. У «Стронгхолд Крусадер» пропонується зайнятися будівництвом замку, сіл і т. д. Цей режим відомий з першої частини гри. Будівництво може вестися без всяких обмежень на місцевості. При цьому викликати редактор здатна подій клавіша F1.

  Війна в «Стронгхолд Крусадер»

  Ця система порівняно з базовою грою практично не змінилася. Додалися лише арабські юніти. Частково вони дублюють стандартних солдатів. У їх переліку: арабська лучник і мечник, раб і пращник, огнеметатель і кінний лучник, а також ассасин. Всі ці юніти повинні бути найняті за золото. Для проходження гри «Стронгхолд Крусадер» в доповнення до облогових зброї автори додали ще й вогненні балісти. Ними гравець може підпалити ворожі будівлі або знищити юнітів з армії противника.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  Є в цій грі і унікальне нововведення. Їм є ассасини, які, використовуючи кішки, спритно підіймаються на стіни фортеці. Вони вбивають охорону і відкривають ворота. В іншому бойова система залишилася колишньою.

  Економіка

  У цій частині проходження «Стронгхолд Крусадер» залишилося колишнім. Автори вирішили змінити тільки деякі ціни на товари і будівлі.

  Будівництво замку

  Це споруда гравцеві знадобиться звести, використовуючи в ньому такі ряди оборони, як вежі, стіни і барбаканы. Знадобляться і допоміжні споруди. Серед них табір найманців і казарма, гільдії інженерів і саперів. Барбаканы потрібні для того, щоб гравець міг пропустити свої війська через оборонну систему. За цим спорудам армія може піднятися на стіни. До барбаканам можна прилаштувати підйомні мости, що дозволить юнітам долати рови. Що стосується видобутку ресурсів і створення збройових майстерень, то ніяких змін у новій версії передбачено не було. Істотною відмінністю сфери сільського господарства стало місце розміщення ферм. Тепер розташовувати їх можна лише в оазисах. Порівняно з базовим «Стронгхолдом» серйозні зміни відбулися і в міських будівлях. Тепер для зведення храмів знадобиться золото. Будівництво собору або церкви автоматично зачитує бонус до рівня популярності правителя.

  «Стронгхолд 2»

  Ця гра так само, як і базова, є стратегією в реальному часі. Її система більше схожа зі «Стронгхолд Крусадер». Автори пропонують побудувати середньовічний замок і тримати його оборону. Основними системними вимогами для проходження ігор «Стронгхолд 2» є:
 • процесор 14 Гц;
 • 32 Мб відеопам'яті;
 • ОЗУ 256 мБ;
 • жорсткий диск 25 Гб.
 • Геймплей «Стронгхолд 2»

  Як і в базовому варіанті, гравець діє як лорд, правлячий середньовічним замком. При проходженні ігор «Стронгхолд 2» також потрібно будувати військові будівлі і житло, будівлі, в яких будуть добуватися ресурси, а також майстерні. Тут є селяни, які при наявності вільних місць (будинків) будуть самі обирати для себе роботу. В цьому напрямку втручання гравця є мінімальним. Увагу він повинен приділити військовим будівель. Армія також складається з найманих селян (рекрутів). При цьому військовими юнітами можна буде управляти як в групі, так і індивідуально. Особливо це стане в нагоді при проходженні військової компанії «Стронгхолд 2». Часом тут відбуваються битви. У них з кожної сторони бере участь не одна сотня воїнів. Однак при проходженні військової кампанії «Стронгхолд 2» автори дещо змінили правила. Тепер гравець може купити певних юнітів. Але зробити це він має право лише в тому разі, якщо буде володіти певним рівнем «честі». Це ігровий ресурс, який дається за проведені бали, бенкети і турніри.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  Нове, що можна побачити під час проходження місії «Стронгхолд 2», - маєтки. Це напівавтономні села без захисних стін і замку. Керує ними гравець, а також штучний інтелект. У маєтках виробляються товари, які можна переслати на возі в замок або до союзників. У грі існують різні режими. Серед них:
 • військова і економічна місії;
 • «Облога»;
 • «Битва за корону»;
 • «Вільне будівництво»;
 • «Шлях завойовника».
 • Можливо проходження «Стронгхолд 2» в компанії гравців. Це дозволяє зробити мультиплеер. По всім місіям ведуть гравців два радника. Тому Сімкінс вчить економіці. У бойових сутичках гравців відряджає констебль Бріггс.

  «Стронгхолд Легенд»

  Основними системними вимогами для цієї гри є:
 • 16 ГГц процесор;
 • ОЗП – 512 МБ;
 • 64 Мб відеопам'яті;
 • жорсткий диск: 25 Гб.
 • Для проходження «Стронгхолд Легенд» автори помітно змінили ігровий процес. Вони прибрали деякі види юнітів, додавши нові. Також у цій версії існує три типи гри. Серед них однокористувальницька, яка має сценарії, а також мережева і редактор карт.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  Проходження практично кожної нової місії починається з зведення свого замку. Далі необхідно налагодити видобуток необхідних ресурсів і виробництво, а також побудувати оборонні споруди, які необхідні для відбиття атак противника. Після цього гравець створює армію. Вона знадобиться йому для захоплення ворожих замків, розташованих в іншій частині карти. Напади на чужі зміцнення відбуваються поступово. Основними тактичними перевагами в цій частині гри є чарівні заклинання, а також сильні герої, які мають додаткові можливості.

  «Стронгхолд Крусадер Екстрім»

  Це доповнення до гри є єдиним з усіх, яке випущене офіційним розробником. Воно може використовуватися в якості окремої модифікації або ж установливаться на стандартну версію «Стронгхолд Крусадер». У цій грі є деякі доповнення, а саме:
 • магія;
 • додаткові комп'ютерні супротивники - 8 од.;
 • нові карти;
 • додаткова кампанія, що складається з 20 місій;
 • нескінченні війська.
 • Проходження «Стронгхолд Екстрім» розраховано на досвідчених гравців. Адже не так-то й просто керувати необмеженою кількістю юнітів. При проходженні «Стронгхолд Крусадер Екстрім» армії можуть досягати десятки тисяч воїнів. Також гра стала відрізнятися новим будовою і тактичними можливостями. Для успішного користування версією гравцям потрібно мати персональний комп'ютер з наступним:
 • процесором «Пентіум III 1 ГГц;
 • 256 Мб пам'яті;
 • 4 Мб відеопам'яті;
 • 11 Гб місця на жорсткому диску;
 • ОС Windows 2000/Vista/XP.
 • «Стронгхолд 3»

  Ця версія гри має свої нововведення. Вони складаються в покращеній системі побудови замку, що дозволяє максимально наблизитися до реальності, заглибившись у тонкощі майстерності. Крім цього, проходження «Стронгхолд 3» може порадувати своєю оновленою графікою. Додано в гру і кілька режимів, у числі яких нічні облоги. З'являються нові можливості і під час штурму фортечних стін. Той світ, яким гравець буде милуватися при проходженні «Стронгхолд 3», більше схожий на присутній в базовій версії. Цікаві зміни торкнулися будівель. Вони будуть виглядати по-різному залежно від їх відстані до замку. Чим воно менше, тим багатше споруди. Для проходження гри «Стронгхолд 3» знадобиться комп'ютер, в якому є:
 • 28 ГГц процесор;
 • 1 Гб оперативної пам'яті;
 • 128 Мб відеопам'яті;
 • 2 Гб вільного місця на жорсткому диску.
 • У новій версії гри анонсована 3D-графіка високої якості, зміна дня і ночі. З'явилася можливість зруйнувати природні об'єкти. Розроблена інша, порівняно з базовою, система для розташування будівель. Багато процеси ігри стали управлятися штучним інтелектом. Як і раніше, в ході розвитку поселення дотримуються двох напрямків – економіки і військової справи. Який шлях буде обрано, залежить від гравця. Сюжет гри став продовженням історії базової версії. Вся дія відбувається в тій же місцевості, але лише через сім років. Вовку вдалося вижити після падіння з вежі і важкого поранення, отриманого в битві з протагоністом. Він втік на Схід, де і відновив свої сили. Через 7 років Вовк знову повернувся в Англію у супроводі свого нового союзника Шакала. Крім цього, до нього приєдналися ще і сини його поплічників, які були вбиті під час визволення країни, Щури - герцога де П'юса, і Кабана - герцога де Трюфа.

  «Стронгхолд Крусадер 2»

  Геймплей цієї гри, так само, як і попередніх версій, дуже сильно зав'язаний на зведенні замків, зміст поселення, а також на битвах. Вельми серйозно змінилося обличчя війни. На перший погляд відмінності помітити складно. Однак коли починаються бої, то досвідчений гравець вже не дізнається знайомий сюжет. Так, при проходженні гри «Стронгхолд Крусадер 2» можна побачити більшу кількість юнітів. Тепер їх вже 20 одиниць. Ті, що перейшли зі старих версій гри, «навчилися» новим трюкам. Крім цього, автори змінили їх показники захисту і пошкоджень. З'явилися і такі юніти, які дають бонуси союзникам і відновлюють своє здоров'я. Гравцям став доступний і лучник, яким може постояти за себе при веденні ближнього бою. Не обійшлося і без втрат. При проходженні «Стронгхолд Крусадер 2» вже не зустрічаються мінери, інженери і раби з драбинами. Автори прибрали з гри і облогові вежі. Натомість гравцям надали два види катапульт. Помітно ефективніше і простіше стали облоги замків. Це стало можливо через скорочення пристосувань для захисту і штурму. Тепер гравець вже не може направити людину, що несе сходи, до стіни, і переправити через неї десяток юнітів. Знадобиться або ламати стіну, або захоплювати ворота зусиллями ассанитов.
  "Стронгхолд": проходження, сюжет, графіка, персонажі, квести, характеристика ігри і системні вимоги
  Починається проходження «Стронгхолд Крусадер 2» з навчальної місії. Для її проходження знадобиться побудувати сади, забезпечити населення їжею і зберегти необхідні ресурси. Після цього гравцеві належить зведення комори і склади, кількох тартаків, а також яблучних садів. Наступний крок – знищення львів. Для цього потрібно взяти кілька воїнів і податися з ними в лігво звіра. Лорд – людина дуже сильний. Розправитися з левами для нього не проблема. Після усунення львів можна зайнятися економікою. Для її процвітання варто звести 10 тартаків, 3-4 ферми, а також 5-6 яблучних садів. Після забезпечення жителів поселення ресурсами слід побудувати арсенал, а також майстерні, в яких займуться виготовленням мечів і луків. Видобуток залізної руди дозволить гравцеві завершити основні завдання. Місія при цьому буде вважатися успішно пройденою.

  Популярі новини
  Загрузка...