Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер

330 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те, що далеко не всі геймери виявляються фанатами хорроров, все одно кожен любитель комп'ютерних ігор може легко назвати топ-5 найстрашніших ігор. Про проекти в цьому жанрі говорять всі, особливо коли ужастик дійсно стає придатним. Щорічно на ігрових виставках анонсують десятки нових хорроров, але не всім їм судилося стати популярними. Скласти рейтинг або топ-5 найстрашніших ігор непросто. Це викликано тим, що кожен геймер цінує в грі щось особливе. Хтось поставив би бал за атмосферу, хтось за музику, а хтось- за графіком. Звідси і різні думки з приводу того, яка ж гра повинна бути на першому місці.

Хоррори

Практично всі проекти, які потрапляють в топ-5 найстрашніших ігор в світі, відносяться до жанру survival horror. Вперше про цьому жанрі заговорили ще в 1996 році. Тоді був випущений проект Resident Evil. З п'ятої головою цієї серії ігор її жанр змінився на екшн-хоррор, з елементами шутера від першої і третьої особи.


З часом однією з рис ігор-жахів став стелс-режим, а жанр хоррор наблизився до стелс-екшенам.

Топ

Культові ігри все одно залишаються в пам'яті багатьох гравців. Про хоррорах кажуть, проходять їх заново, записують летсплеи і проводять стріми. За останні 10-20 років вийшло стільки крутих фільмів жахів, що неможливо помістити все в топ-5 найстрашніших ігор на ПК. Тому справедливіше було б згадати про проекти останніх років, які підкорили любителів хорроров:
 • Alien: Isolation.
 • Amnesia.
 • Resident Evil.
 • Silent Hill.
 • The Evil Within.
 • Якщо б довелося складати рейтинг навіть з цих п'яти ігор, він викликав багато суперечок і лайки. Всі проекти по-своєму особливі й різні. Їх об'єднує лише жанр, але навіть геймплей може відрізнятися.


  Alien: Isolation

  Гра вийшла в 2014 році і повертає гравця до фільму 1979 року «Чужий». Але головною відмінністю геймерського проекту від кінематографічного стала орієнтація на першого стелс-режим. Якщо у фільмі можна спостерігати екшн-сцени і суцільне насильство, то розробники гри зробили акцент на виживання нишком.
  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер
  Геймер повинен переміщатися по локаціях, розглядати їх і збирати всі необхідні артефакти, які потрібні для подальшого проходження. Є у головного героя детектор, який може вказувати на багато показників. Але головне - він вкаже місцезнаходження Чужого. З ксеноморфами битися гравцеві не вдасться, тому потрібно повільно і тихо просуватися по грі, залишаючись постійно непоміченим, інакше їх легко відшукає Чужий. Особливістю цієї гри стало те, що ІІ виявився непередбачуваним, а скрипти не завжди чинять на нього впливу. Відповідно, знайти які-небудь подібності в його поведінці не можна.

  Amnesia

  Тут йдеться відразу про двох іграх, які входять в топ-5 найстрашніших ігор на комп'ютер. Перша частина - Amnesia: The Dark Descent - це тривимірна гра в жанрі хоррор і виживання. Вийшла вона у 2010 році.
  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер
  Цей проект видається дуже привітним і спокійним, якщо порівнювати його з багатьма іншими жахами. Але від цього він стає ще більш загрозливим, оскільки не уявляєш, що від нього можна очікувати. Боїв тут немає, геймер досліджує локації і вирішує головоломки, лише зрідка зустрічаючись з ІІ. Особливістю цієї серії стали 3 абсолютно несподівані кінцівки, які залежать від дій геймера.
  Amnesia: A Machine for Pigs вийшла у 2013 році. Цю гру можна вважати продовженням попередньої, але тематика і всесвіт подій збереглися. Історія виявляється дуже схожою: перед нами протагоніст, який втратив пам'ять і повинен розгадувати головоломки, збирати інформацію і уникати монстрів. Друга частина виявилася не такою популярною й отримала змішані відгуки. Хто-то був не в захваті від спрощеної механіки і вже повторюваного сюжету. Хоча були й ті, хто вважав гру самої інтелектуальної і моторошною.

  Resident Evil

  Складно говорити про топ-5 найстрашніших ігор і не згадати медіа франшизу, представлену цілою серією ігор в жанрі survival horror. Перша частина з'явилася ще в 1996 році. Остання сьома частина гри вийшла в січні 2017 року, і на відміну від попередніх шести вона стала доступна на ПК.
  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер
  Resident Evil 7: Biohazard продовжила традиції першої частини і культових фільмів «Техаська різанина бензопилою» і «Зловісні мерці». Це гра від першої особи, яка цього разу позбулася екшену, а обзавелася проходженням у камерних, клаустрофобических умовах. Звичайно, зміни геймплея не говорять про те, що ніякої різанини і насильства не буде. Просто у гравця невелику кількість зброї, трохи боєприпасів. Тому часом доводиться думати над тим, бігти або стріляти під ворога. У сьомій частині багато вкрай жорстких сцен, до яких треба бути готовим.

  Silent Hill

  Ще одна досить відома серія ігор в жанрі хоррор-виживання. Перші частини вважаються найбільш жорстокими і страшними. Практично всі глави цієї серії оповідають про події, що відбуваються у вигаданому місті Сайлент Хілл. Всі частини були створені за канонами літератури жахів і психологічного трилера. Дебютна серія вийшла в 1999 році, а Silent Hill: Downpour (негласна восьма частина) з'явилася в 2012 році. Після цього був запланований вихід ще однієї серії, але пізніше він був скасований.
  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер
  Особливістю цієї серії ігор стало те, що розробники зробили акцент на суб'єктивне сприйняття. Тому в кожній частині різними способами гравцеві намагаються показати те, як викривлене сприйняття людей може приймати різні форми.

  The Evil Within

  Перша гра серії, випущена в 2014 році. По праву потрапляє в топ-5 найстрашніших ігор, хоча і має не найкращу репутацію. Над нею працювали творці Resident Evil, але ніякого зв'язку між цими проектами немає. Гра була сприйнята двояко, оскільки здавалася «сирий». Критики оцінили хоррор-складову, яка і дозволяє відправляти проект у рейтинги кращих страшилок. Але ось з вторинністю зробити нічого не вийшло. Так і технічні проблеми не дали повною мірою насолодитися грою. Друга частина проекту була випущена в 2017 році. Історія продовжується через 3 роки після подій першої частини. Гру можна проходити в трьох режимах: звичайний, виживання і кошмар. Друга частина виявилася більш вдалою. Критики були задоволені спрощеним ігровим процесом і розширеним віртуальним світом.

  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер

  Мобільні страшилки

  Хоррори випускаються не тільки комп'ютери, а й на телефони. Топ-5 найстрашніших ігор тут зібрати легше, оскільки багато з них мають свій комп'ютерний аналог. Five Nights at freddy's однозначно входить у п'ятірку самих моторошних мобільних проектів. Ця серія складається з декількох частин. Події відбуваються в одній з піцерій, в якій вночі роботи-аніматроніки виявляються живими й кровожерливими. Геймеру потрібно вижити і дочекатися світанку. Slender Man - проект, який виріс з форумів і перетворився в серію хорроров. «Тонка людина» буде з'являтися нізвідки і заважати геймеру шукати записки і складати історію. Головна задача - ні в якому разі не дивитися на Слендермена. Особливістю цієї мобільної іграшки стало те, що здається, немов герой знімає все, що відбувається на відеокамеру, тому під час наближення «Тонкого людини» з'являються артефакти і перешкоди.
  Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер
  З тим, що LIMBO - хоррор, погодяться не всі, але завдяки його атмосфері і жахливим подіям це можна припустити. У грі є цікава історія і зручне управління, тому вона по праву потрапляє в топ-5 найстрашніших ігор на «Андроїд». «Тук-тук-тук» - схожий на LIMBO проект. Звичайно, до цього фільму жахів він явно не дотягує, але може тримати гравця в напрузі і відмінно нагнітає обстановку. Все це завдяки постійним шорохам і підозрілим речам, які відбуваються з головним героєм. Щось Мешканцеві заважає спати по ночах, тому йому доведеться розібратися з цим. Про Dead Space не знає лише самий ледачий гравець. Ця комп'ютерна гра завоювала свою фанбазу, а тому було вирішено перенести її на мобільні пристрої. Тут не буде надто багато моторошних моментів, але екшену з некроморфами і вискакують чудовиськ вистачить з лишком.

  Популярі новини
  Загрузка...