Новини високих технологій
» » Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер

Топ-5 найстрашніших ігор в світі на телефон і комп'ютер

23-05-2018, 22:41
506
Незважаючи на те, що далеко не всі геймери виявляються фанатами хорроров, все одно кожен любитель комп'ютерних ігор може легко назвати топ-5 найстрашніших ігор. Про проекти в цьому жанрі говорять всі, особливо коли ужастик дійсно стає придатним. Щорічно на ігрових виставках анонсують десятки нових хорроров, але не всім їм судилося стати популярними. Скласти рейтинг або топ-5 найстрашніших ігор непросто. Це викликано тим, що кожен геймер цінує в грі щось особливе. Хтось поставив би бал за атмосферу, хтось за музику, а хтось- за графіком. Звідси і різні думки з приводу того, яка ж гра повинна бути на першому місці.

Хоррори

Практично всі проекти, які потрапляють в топ-5 найстрашніших ігор в світі, відносяться до жанру survival horror. Вперше про цьому жанрі заговорили ще в 1996 році. Тоді був випущений проект Resident Evil. З п'ятої головою цієї серії ігор її жанр змінився на екшн-хоррор, з елементами шутера від першої і третьої особи.


З часом однією з рис ігор-жахів став стелс-режим, а жанр хоррор наблизився до стелс-екшенам.

Топ

Культові ігри все одно залишаються в пам'яті багатьох гравців. Про хоррорах кажуть, проходять їх заново, записують летсплеи і проводять стріми. За останні 10-20 років вийшло стільки крутих фільмів жахів, що неможливо помістити все в топ-5 найстрашніших ігор на ПК. Тому справедливіше було б згадати про проекти останніх років, які підкорили любителів хорроров: Alien: Isolation. Amnesia. Resident Evil. Silent Hill. The Evil Within. Якщо б довелося складати рейтинг навіть з цих п'яти ігор, він викликав багато суперечок і лайки. Всі проекти по-своєму особливі й різні. Їх об'єднує лише жанр, але навіть геймплей може відрізнятися.


Alien: Isolation

Гра вийшла в 2014 році і повертає гравця до фільму 1979 року «Чужий». Але головною відмінністю геймерського проекту від кінематографічного стала орієнтація на першого стелс-режим. Якщо у фільмі можна спостерігати екшн-сцени і суцільне насильство, то розробники гри зробили акцент на виживання нишком.
Геймер повинен переміщатися по локаціях, розглядати їх і збирати всі необхідні артефакти, які потрібні для подальшого проходження. Є у головного героя детектор, який може вказувати на багато показників. Але головне - він вкаже місцезнаходження Чужого. З ксеноморфами битися гравцеві не вдасться, тому потрібно повільно і тихо просуватися по грі, залишаючись постійно непоміченим, інакше їх легко відшукає Чужий. Особливістю цієї гри стало те, що ІІ виявився непередбачуваним, а скрипти не завжди чинять на нього впливу. Відповідно, знайти які-небудь подібності в його поведінці не можна.

Amnesia

Тут йдеться відразу про двох іграх, які входять в топ-5 найстрашніших ігор на комп'ютер. Перша частина - Amnesia: The Dark Descent - це тривимірна гра в жанрі хоррор і виживання. Вийшла вона у 2010 році.
Цей проект видається дуже привітним і спокійним, якщо порівнювати його з багатьма іншими жахами. Але від цього він стає ще більш загрозливим, оскільки не уявляєш, що від нього можна очікувати. Боїв тут немає, геймер досліджує локації і вирішує головоломки, лише зрідка зустрічаючись з ІІ. Особливістю цієї серії стали 3 абсолютно несподівані кінцівки, які залежать від дій геймера.
Amnesia: A Machine for Pigs вийшла у 2013 році. Цю гру можна вважати продовженням попередньої, але тематика і всесвіт подій збереглися. Історія виявляється дуже схожою: перед нами протагоніст, який втратив пам'ять і повинен розгадувати головоломки, збирати інформацію і уникати монстрів. Друга частина виявилася не такою популярною й отримала змішані відгуки. Хто-то був не в захваті від спрощеної механіки і вже повторюваного сюжету. Хоча були й ті, хто вважав гру самої інтелектуальної і моторошною.

Resident Evil

Складно говорити про топ-5 найстрашніших ігор і не згадати медіа франшизу, представлену цілою серією ігор в жанрі survival horror. Перша частина з'явилася ще в 1996 році. Остання сьома частина гри вийшла в січні 2017 року, і на відміну від попередніх шести вона стала доступна на ПК.
Resident Evil 7: Biohazard продовжила традиції першої частини і культових фільмів «Техаська різанина бензопилою» і «Зловісні мерці». Це гра від першої особи, яка цього разу позбулася екшену, а обзавелася проходженням у камерних, клаустрофобических умовах. Звичайно, зміни геймплея не говорять про те, що ніякої різанини і насильства не буде. Просто у гравця невелику кількість зброї, трохи боєприпасів. Тому часом доводиться думати над тим, бігти або стріляти під ворога. У сьомій частині багато вкрай жорстких сцен, до яких треба бути готовим.

Silent Hill

Ще одна досить відома серія ігор в жанрі хоррор-виживання. Перші частини вважаються найбільш жорстокими і страшними. Практично всі глави цієї серії оповідають про події, що відбуваються у вигаданому місті Сайлент Хілл. Всі частини були створені за канонами літератури жахів і психологічного трилера. Дебютна серія вийшла в 1999 році, а Silent Hill: Downpour (негласна восьма частина) з'явилася в 2012 році. Після цього був запланований вихід ще однієї серії, але пізніше він був скасований.
Особливістю цієї серії ігор стало те, що розробники зробили акцент на суб'єктивне сприйняття. Тому в кожній частині різними способами гравцеві намагаються показати те, як викривлене сприйняття людей може приймати різні форми.

The Evil Within

Перша гра серії, випущена в 2014 році. По праву потрапляє в топ-5 найстрашніших ігор, хоча і має не найкращу репутацію. Над нею працювали творці Resident Evil, але ніякого зв'язку між цими проектами немає. Гра була сприйнята двояко, оскільки здавалася «сирий». Критики оцінили хоррор-складову, яка і дозволяє відправляти проект у рейтинги кращих страшилок. Але ось з вторинністю зробити нічого не вийшло. Так і технічні проблеми не дали повною мірою насолодитися грою. Друга частина проекту була випущена в 2017 році. Історія продовжується через 3 роки після подій першої частини. Гру можна проходити в трьох режимах: звичайний, виживання і кошмар. Друга частина виявилася більш вдалою. Критики були задоволені спрощеним ігровим процесом і розширеним віртуальним світом.

Мобільні страшилки

Хоррори випускаються не тільки комп'ютери, а й на телефони. Топ-5 найстрашніших ігор тут зібрати легше, оскільки багато з них мають свій комп'ютерний аналог. Five Nights at freddy's однозначно входить у п'ятірку самих моторошних мобільних проектів. Ця серія складається з декількох частин. Події відбуваються в одній з піцерій, в якій вночі роботи-аніматроніки виявляються живими й кровожерливими. Геймеру потрібно вижити і дочекатися світанку. Slender Man - проект, який виріс з форумів і перетворився в серію хорроров. «Тонка людина» буде з'являтися нізвідки і заважати геймеру шукати записки і складати історію. Головна задача - ні в якому разі не дивитися на Слендермена. Особливістю цієї мобільної іграшки стало те, що здається, немов герой знімає все, що відбувається на відеокамеру, тому під час наближення «Тонкого людини» з'являються артефакти і перешкоди.
З тим, що LIMBO - хоррор, погодяться не всі, але завдяки його атмосфері і жахливим подіям це можна припустити. У грі є цікава історія і зручне управління, тому вона по праву потрапляє в топ-5 найстрашніших ігор на «Андроїд». «Тук-тук-тук» - схожий на LIMBO проект. Звичайно, до цього фільму жахів він явно не дотягує, але може тримати гравця в напрузі і відмінно нагнітає обстановку. Все це завдяки постійним шорохам і підозрілим речам, які відбуваються з головним героєм. Щось Мешканцеві заважає спати по ночах, тому йому доведеться розібратися з цим. Про Dead Space не знає лише самий ледачий гравець. Ця комп'ютерна гра завоювала свою фанбазу, а тому було вирішено перенести її на мобільні пристрої. Тут не буде надто багато моторошних моментів, але екшену з некроморфами і вискакують чудовиськ вистачить з лишком.
Цікаво по темі
Інді-хоррори на ПК: огляд найбільш популярних
Інді-хоррори на ПК: огляд найбільш популярних
Після успішного релізу відомого "Слендера" ігровий простір почало заповнюватися різними інді-хоррор, що випускаються спеціально для ПК. Незважаючи на
Всі частини Resident Evil по порядку. Опис основної ігрової серії
Всі частини Resident Evil по порядку. Опис основної ігрової серії
Ігрова серія Resident Evil вважається однією з найбільш популярних в жанрі екшн-хоррор. Історія про смертельний вірус, який вразив планету і почав
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії
На питання про те, що таке хоррор в ігровій індустрії, зможе дати відповідь тільки любитель жахів і ...
Всі частини NFS: повний опис серії
Всі частини NFS: повний опис серії
Всі частини NFS або, як ще називають серію, «Жага швидкості» заслуговують уваги геймерів. Кожна гра ...