Новини високих технологій
» » Комп не бачить навушники: що робити?

Комп не бачить навушники: що робити?

23-05-2018, 22:27
1 946
Для роботи з комп'ютерами з року в рік створюються різноманітні девайси. Наприклад, щоб чути звук, потрібно підключити навушники або колонки до стаціонарної машині. У ноутбуків гарнітура вбудована. Іноді трапляється так, що комп не бачить навушники. Але чому? Як виправити ситуацію? Чи можна їх взагалі як-небудь включити нераспознанную гарнітуру? Відповіді на все це і не тільки обов'язково будуть наведені нижче.

Моделі стіна

Комп не бачить навушники? Що робити? Однозначної відповіді на це питання немає. Адже існують різні варіанти розвитку подій. Для початку важливо зрозуміти, які саме навушники не працюють. Сьогодні виділяють наступні типи гарнітури для ПК: дротові (з роз'ємом типу "Джек"); USB; Bluetooth-моделі.
При цьому навушники можуть бути: з мікрофоном; без мікрофона. Всі ці моделі підключаються по-різному. Але часто проблеми того, що комп не бачить навушники того чи іншого типу, схожі між собою. Тому розглянемо загальні випадки.

Основні причини проблем

Комп'ютери - багатозадачні машини. І час від часу вони можуть виходити з ладу, їх комплектуючі здатні ламатися або пошкоджуватися. Кожен користувач повинен знати, чому комп не бачить навушники.


Ось найпоширеніші причини подібного явища: неправильне підключення до ПК; забули включити "Блютуз"; гарнітура вийшла з ладу; наявні пошкодження кабелю підключення або роз'єму; гарнітура сумісна з ОС або якими-небудь іншими комплектуючими ПК; відсутні або пошкоджені/застарілі драйвери обладнання; на комп'ютері є віруси, шпигуни; системний реєстр переповнений. Це далеко не повний перелік причин, за якими користувачі стикаються з непрацюючою гарнітурою. Просто дані варіанти розвитку подій зустрічаються дуже часто.

Підключення до ПК

Комп не бачить навушники? Першим ділом доведеться переконатися в тому, що користувач правильно підключив відповідне обладнання до ПК або лептопу. Щоб підключити гарнітуру до компу, потрібно діяти наступним чином:


Увіткнути вилку типу "Джек" у відповідний роз'єм на панелі ПК або ноутбука. Близько відповідного гнізда зазвичай намальовані навушники. Якщо користувачу потрібен мікрофон, його кабель доведеться увіткнути в гніздо поруч. Зазвичай воно рожевого кольору, а поруч з відповідним місцем підключення намальований мікрофон. Взяти USB-кабель гарнітури і вставити його в будь-який USB-роз'єм на ПК. Включити Bluetooth на ПК або лептопі (іноді для цього доводиться використовувати спеціальний адаптер). Зарядити гарнітуру при необхідності і включити її, потім відшукати навушники на комп'ютері через програму для "Блютуза". От і все. Зазвичай при правильному підключенні гарнітура буде успішно розпізнана на комп'ютері. Але що робити, якщо цього не сталося?

Механічні пошкодження і несправності

Тоді варто перевірити все задіяне обладнання на наявність пошкоджень і несправностей. Комп не бачить навушники? Саме час зробити наступне: Уважно вивчити роз'єми підключення до ПК. Якщо гнізда активно використовувалися раніше, вони можуть бути пошкоджені. Перевірити провід підключення гарнітури (при наявності) на пошкодження. Кабель може бути сильно пережатий або зовсім виявитися порваною. Вивчити цілісність Bluetooth-адаптерів на комп'ютері і гарнітури.
Якщо виявилися ушкодження, можна діяти так:
Підключити гарнітуру до цілого гнізда. Ця рада чудово підходить для USB-навушників. Віднести комп'ютер і гарнітуру в сервісний центр. Там полагодять обладнання і приведуть його в робочий стан. Купити нове обладнання. Це стосується і ПК, і гарнітури. Все залежить від того, де саме виявилися ушкодження. Важливо: самостійна лагодження навушників, колонок, проводів, кабелів, роз'ємів і комп'ютера в цілому не рекомендується.

Проблеми в драйверах

Комп не бачить блютуз-навушники? І дротову гарнітуру теж не вдається підключити? Тоді варто шукати проблему в самому комп'ютері. Не виключено, що вся справа полягає у відсутності або пошкодження драйверів обладнання. Щоб виправити ситуацію, рекомендується діяти так: Зайти на сайт виробника навушників, попередньо підключившись до Мережі. Вибрати модель гарнітури, з якої виникли проблеми. Вказати версію ОС. Завантажити драйвери. Цей процес займає кілька хвилин. Запустити "Майстер налаштування". Рекомендується перед цим закрити всі програми і браузери. Дотримуйтесь інструкцій на екрані для завершення операції. Ця інструкція підходить і для застарілих драйверів, і для пошкоджених, і для повністю відсутніх в системі. Важливо: можна оновити драйвери обладнання через "Майстер оновлень Windows".

Панель на ПК

Комп не бачить навушники на передній панелі? Зазвичай ця проблема зустрічається у власників стаціонарних машин. Подібна ситуація найчастіше виникає із-за того, що передня панель просто не підключена. Найкраще приєднувати гарнітуру до задньої панелі з роз'ємами. Досвідчені користувачі можуть просто розібрати системний блок і встановити перемичку на материнській платі у відповідне положення. Це дія допоможе підключити передню панель з роз'ємами для комфортної роботи.

Віруси

Комп не бачить навушники? Може бути, вся справа у вірусах. Вони можуть приводити до виходу підключеного обладнання з ладу. Це досить поширене явище. Що робити? Рекомендується: Закрити всі активні програми. Відкрити будь-антивірус. Вибрати всі розділи жорсткого диска і здійснити глибоку перевірку. Пролікувати потенційно небезпечні об'єкти. Помістити в "Карантин" не піддалися лікуванню файли і видалити потенційні загрози для ПК. Перезавантажити комп'ютер. Тепер все повинно запрацювати. Користувачам рекомендується перевстановити драйвери перед черговою спробою підключення гарнітури.

Несумісність

Цікаво, чому комп не бачить навушники? Таке може бути з-за несумісності обладнання з операційною системою або підключеними до ПК девайсами.
Що робити? Для початку визначити, що не поєднується з гарнітурою. Далі діяти з урахуванням отриманих даних. Ось поради, які допоможуть виправити ситуацію: Замінити навушники на суміщаються з усіма підключеними девайсами і з операційною системою. Відключити несумісне обладнання від комп'ютера на час роботи з гарнітурою. Перевстановити ОС на сумісну з навушниками. Щоб не зіткнутися з даною проблемою, досить просто вивчати системні вимоги комп'ютерних комплектуючих.

Реєстр

Іноді комп не бачить навушники з-за переповненого реєстру ПК. З цієї ж причини відмовляється працювати Bluetooth і програватися відео в браузерах. В даному випадку необхідно провести чищення реєстру. Найкраще скористатися програмою Ccleaner. Інструкція з очищення комп'ютера має такий вигляд: Завантажити, встановити і запустити Ccleaner. Версія Portable не вимагає попередньої ініціалізації. Відзначити меню в лівій частині додатка всі розділи жорсткого диска комп'ютера. Клацнути по кнопці "Аналіз". Почнеться процес сканування. Прожати кнопку "Очищення". Вона з'явиться після завершення перевірки комп'ютера. Тепер можна закрити Ccleaner і повторити спробу підключення гарнітури. Перед цим рекомендується перезавантажити комп'ютер. Все повинно запрацювати.
Якщо перераховані поради ніяк не допомогли, краще віднести навушники з комп'ютером в сервісний центр. Там швидко допоможуть розібратися в причинах проблеми.
Цікаво по темі
Комп'ютер не бачить мікрофон від навушників: що робити?
Комп'ютер не бачить мікрофон від навушників: що робити?
Мікрофон і навушники - два пристрої, що значно полегшують роботу з комп'ютером. За допомогою них користувачі можуть без особливих труднощів
Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Дуже часто користувачі смартфонів стикаються з проблемою, коли телефон не бачить навушники, причому незалежно від того, провідні вони чи ні. Чому
"Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
"Скайп" не бачить мікрофон: що робити?
«Скайп» - популярна програма, яка незважаючи на безліч аналогів залишається найбільш затребуваною для роботи і спілкування. Але як і у будь-якого
Чому комп'ютер не бачить колонки? Як виправити?
Чому комп'ютер не бачить колонки? Як виправити?
У даній статті буде розказано про те, чому комп'ютер не бачить колонки або не відтворює звук. Як виправити дану ситуацію?
Що робити, якщо телефон не бачить» навушники: поради та інструкції
Що робити, якщо телефон не бачить» навушники: поради та інструкції
З кожним телефоном або смартфоном може трапитися таке, що пристрій перестане розпізнавати навушники. Слід зазначити, що дану проблему не завжди