Новини високих технологій
» » Чому комп'ютер не бачить колонки? Як виправити?

Чому комп'ютер не бачить колонки? Як виправити?

11-02-2017, 22:12
2 918
Комп'ютер - складна техніка, яка нерідко викликає безліч проблем та запитань у користувачів. До неї можна підключити величезна кількість різного роду пристосувань. Найчастіше власники ПК забезпечують свою техніку колонками. Але не завжди вони працюють. Іноді виникають скарги на те, що комп'ютер не бачить колонки. За якихось причин таке може відбуватися? Що необхідно для виправлення ситуації? Чому колонки відмовляються справно працювати? Розібратися у всьому цьому простіше, ніж здається. Основною проблемою є пошук причини несправності пристрою. Найчастіше вона виявляється шляхом виключення тих чи інших ситуацій.


Неправильне підключення

Першою і вельми поширеною причиною відмови будь-якого пристрою, підключеного до комп'ютера, є неправильне підключення. Тому на перший порах паніку піднімати не варто.
Комп'ютер не бачить колонки? Необхідно перевірити, наскільки вірно користувач підключив їх. На панелі ПК є кілька гнізд. Зазвичай вони пофарбовані в різні кольори і позначені різноманітними мініатюрами. При правильному підключенні колонок штекер буде включений в роз'єм з лінійним входом. Необхідно знайти гніздо, біля якого зображені навушники. Саме в нього включаються колонки. Деякі воліють USB-гарнітуру. У подібному випадку колонки повинні бути підключені до USB-порту. Обов'язково включіть пристрій мережа.

Звукова карта

Чому комп'ютер не бачить колонки? Наприклад, якщо користувач може з упевненістю сказати, що підключення гарнітури було вірним, з більшою часткою ймовірності причина криється в звуковій карті.


Необхідно зайти в "Диспетчер пристроїв". Для цього потрібно натиснути правою кнопкою мишки по іконці "Мій комп'ютер", потім вибрати відповідну службу. Далі користувач вибирає пункт "Звукові, відео та ігрові відео пристрою".
Що видно в списку? Якщо деякі пристрої (звукові) працюють нормально або з помилками, ситуацію можна виправити без особливих проблем. Але про це пізніше. Адже за подібних обставин не комп'ютер не бачить колонки, а операційна система вимагає відповідного пакету додаткових програм для справної роботи. Коли в зазначеному раніше списку немає жодних колонок або звукових пристроїв, прийнято вважати, що звукова карта працює несправно. Рекомендується підключити іншу гарнітуру. Помилка повторилася? Тоді можна сміливо міняти звукову карту в ПК.

Драйвери

А що робити, якщо комп'ютер не бачить колонки (звуку), але в "Диспетчері пристроїв" вони відображаються? Швидше за все, причина неполадки - пошкоджені або застарілі драйвери.
Виправити становище допоможе перевстановлення або оновлення відповідного софта. Для цього необхідно: Зайти на сайт виробника колонок. Знайти в списку модель підключеного до ПК пристрою. Завантажити останню версію драйвера для колонок. Обов'язково звернути увагу на те, для якої версії операційної системи завантажується вміст. Встановити драйвер або оновити його. Процес мало чим відрізняється від ініціалізації звичайної програми. Далі рекомендується перезавантажити комп'ютер. Після цього підключені колонки повинні заробити.

Несправність обладнання

Але це ще далеко не всі ситуації, з якими можуть зіткнутися користувачі. Що робити, якщо комп'ютер не бачить колонки? Непогано було б перевірити пристрій на справність. Нерідко саме пошкодження колонок призводить до того, що вони не справляються зі своїм завданням. Для втілення задуму в життя добре підійде інший ПК. Несправність колонок - проблема, притаманна в основному старого обладнання. Вона вирішується шляхом ремонту несправностей, або заміною гарнітури.

Несумісність

Ще одна особливість, з якою все частіше і частіше стикаються користувачі - несумісність обладнання, що підключається з операційною системою або залізом ПК. Виправити ситуацію не так вже й важко. Комп'ютер не бачить колонки? Потрібно перевірити відповідність машини мінімальним системним вимогам пристрою. Якщо вони задоволені, причина відмови пристрою від роботи полягає в чомусь іншому. Системні вимоги не задоволені? Тоді пропонуються наступні виходи: Купити нові колонки, сумісні з комп'ютером. Актуально, якщо новий ПК, а підключається обладнання працює вже довгий час. Модернізувати комп'ютер так, щоб він відповідав запитам колонок. Більше ніяких варіантів немає. Саме із-за несумісності пристроїв рекомендується уважно вивчати системні вимоги будь-якого обладнання перед покупкою.

Налаштування системи

Комп'ютер перестав бачити колонки? Якщо до певного моменту пристрій працювало нормально, а потім раптово відмовився від виконання своїх функцій, краще всього перевірити налаштування операційної системи. Якщо точніше, то всі програми та опції, які працюють за допомогою гарнітури.
Чому комп'ютер не бачить колонки? Як виправити?
Цілком ймовірно, що операційна система розпізнала колонки, але не виставила їх як пристрої відтворення звуку. Щоб виправити становище, потрібно: Натиснути на праву кнопку миші на зображенні грамофона в правій нижній частині екрана (близько години) в операційній системі. Вибрати пункт "Пристрої відтворення". У вкладці "Відтворення" вибрати колонки підключені і клікнути на кнопку "За замовчуванням". Також рекомендується налаштувати гучність відтворення звуку. Для цього після пророблених дій натиснути на грамофон близько години в комп'ютері і відрегулювати положення повзунка. Чим він вище, тим голосніше звук.

Інші проблеми

Насправді це не всі причини, за якими комп'ютер не бачить колонки. Їх ще дуже багато. Користувачі можуть зіткнутися з подібною проблемою при наступних обставинах: Комп'ютер заражений вірусами. Зазвичай у такому випадку ОС перестає розпізнавати гарнітуру без видимих причин, різко. ПК лікується, після чого проблема благополучно зникає. У користувача встановлена піратська копія ОС. Заміна системи або її перевстановлення допомагає позбутися від проблеми. Іноді досить просто перезавантажити комп'ютер. Системний збій. Від них ніхто не застрахований. Комп'ютер не бачить колонки? Windows 7 або будь-яка інша система - не так важливо. Якщо всі перераховані раніше методи не допомогли, можна здійснити відкат системи на момент, коли пристрій працювало справно.
Передбачити дійсну причину відмови пристрою від роботи не так просто. Комп'ютер не бачить колонки і не відтворює звук - дві схожі проблеми. І кожен користувач повинен вміти розрізняти їх.
Цікаво по темі
Як iTunes оновити до останньої версії?
Як iTunes оновити до останньої версії?
В даний час можна знайти не один десяток різних медіаплеєрів. Одним з найпопулярніших серед них є iTunes...
Чому мережева не бачить мережевий кабель
Чому мережева не бачить мережевий кабель
З'єднання інтернету за допомогою кабелю є кращим з-за того, що швидкість передачі даних висока, а загальна якість сигналу вище. Але із-за наявності
Не працює звук після перевстановлення "Віндовс 7" - що робити?
Не працює звук після перевстановлення "Віндовс 7" - що робити?
По тим чи іншим причинам операційна система "Віндовс" іноді змушує вдатися до її перевстановлення. І дуже часто виникає дуже неприємна для
WoW. Помилка 132. Що це і як виправити?
WoW. Помилка 132. Що це і як виправити?
У статті розглядається поширена помилка 132 клієнта популярної MMORPG під назвою World of Warcraft. Також описані способи боротьби з нею.
Що робити, якщо звук хрипить на ноутбуці
Що робити, якщо звук хрипить на ноутбуці
Дуже часто власникам ноутбуків і комп'ютерів доводиться стикатися з однією проблемою, і ця проблема називається відтворення музики і відео, або