Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення

642 0 Новини високих технологій

Дуже часто користувачі смартфонів стикаються з проблемою, коли телефон не бачить навушники, причому незалежно від того, провідні вони чи ні. Чому таке відбувається? Однозначно сказати неможливо, оскільки існують різні причини, починаючи з збою в роботі системи і закінчуючи апаратної поломкою. У даному матеріалі ми постараємося розповісти про найбільш часто зустрічаються проблеми, з-за яких навушники не визначаються. Крім того, будуть дані поради по усуненню несправності, так що буде цікаво!

Збій в роботі ОС

Перша проблема, з-за якої телефон не бачить навушники – збій в роботі операційної системи. Від подібного ніхто не застрахований, а самі збої можуть відбуватися в абсолютно невідповідний момент.


Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Усувається дана проблема двома способами. Перший, він же самий простий – потрібно перезавантажити пристрій. Як показує практика, в більшості випадків перезавантаження вирішує несправність і навушники знову починають визначатися апаратом. Другий метод вирішення проблеми більш радикальний – скидання всіх налаштувань телефону до заводських. Якщо перезавантаження не допомагає, то скидання до заводських налаштувань повинен допомогти на всі 100 %. Виконати процедуру можна через налаштування телефону в розділі «Резервне копіювання і пам'ять».

Пил і бруд

Друга причина, через яку телефон не бачить навушники – потрапляння пилу і бруду в роз'єм для підключення гарнітури. На перший погляд може здатися, що роз'єм не може забитися, але це зовсім не так. У ньому збираються пил і дрібні частинки бруду, які з часом спресовуються і забивають частина контактів. В результаті телефон не може виявити навушники.


Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Виправити цю проблему можна декількома способами. Перший – продути роз'єм. Зробити це можна або самостійно, або ж скористатися балончиком зі стисненим повітрям. Другий варіант більш ефективний – скористатися зубочисткою з ваткою або ватною паличкою. Вату слід занурити в спирт, тільки не сильно, після чого можна приступати до очищення.

Окислення контактів

Ще одна причина, по якій телефон не бачить навушники – окислення контактів роз'єм для підключення. Дана проблема теж досить поширена і усувається не так просто. Окислення контактів відбувається в результаті попадання вологи всередину роз'єму, з-за чого телефон перестає визначати навушники. Виправити проблему можна тим же способом, що описаний вище, тільки в цей раз ватяну паличку потрібно буде занурювати в харчову соду, а не спирт.

Несправний роз'єм

Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Наступна причина, чому телефон не бачить навушники – поломка роз'єму. Якщо навушники абсолютно справні і працюють на комп'ютері або іншому пристрої, а перезавантаження, скидання налаштувань і чистка роз'єму від пилу і окислення не допомагають, значить, несправний сам вхід для підключення. У цьому випадку вирішити проблему допоможе ремонт апарату.

Поломка навушників

Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
Ще одна досить поширена проблема, чому телефон не бачить навушники – несправність самих «вух». Переконатися в тому, справна гарнітура чи ні, досить легко. Для цього необхідно підключити навушники до іншого смартфона, планшета, ноутбука або комп'ютера. Якщо вони не зароблять, то діагноз очевидний – під заміну.

Проблеми з Bluetooth-навушниками

Останній пункт торкнеться бездротової гарнітури: чому телефон не бачить блютуз-навушники? Тому є кілька причин, на щастя, всі вони простенькі:
 • Перш за все необхідно переконатися в тому, що на обох пристроях включений Bluetooth.
 • Якщо бездротове з'єднання активно, то наступний крок – переконатися в тому, що функція синхронізації з телефоном працює. Для цього потрібно натиснути відповідну кнопку на навушниках.
 • Якщо гарнітура не подає ніяких ознак життя, то з імовірністю 99 % у неї сіла батарея і її потрібно зарядити.
 • Блютуз-навушники можуть не визначатися через банальну відсутність підтримки телефоном функції A2DP, яка необхідна для роботи з бездротовими гарнітурами.
 • Ну і останнє – навушники можуть виявитися несправним або ж просто зламатися.
 • Чому телефон не бачить навушники: причини, способи усунення
  Ось, власне, і все!

  Популярі новини
  Загрузка...