Гра "Скайрим": драконівські мову і його особливості

214 0 Новини високих технологій

П'ята частина Древніх сувоїв" представила гравцям багато унікального контенту і нововведень, серед яких особливе місце зайняв драконівські мова Скайріма. Колись давно на ньому говорили древні дракони, що населяли безкраї тамриэльские простори. Трохи пізніше мовою заговорили і перші норды, які перейняли знання від своїх вчителів-драконів. У сучасному Скайриме драконівські мова вважається справжньою рідкістю. Його використовують головний герой Довакин, щоб навчатися Ту'розуму — стародавньої силі криків.

Історія

З ігрових джерел стає ясно, що сліди першої писемності на драконі мовою Скайріма з'явилися в період завершення Меретической ери (цілих 5 тис. років тому). Спочатку він використовувався одними драконами, які потім поділилися знаннями зі своїми учнями — першими нордами. Потім ті створили цілий культ Драконівських жерців, який зіграв велику роль у період поневолення Тамріеля Алдуином.


Гра "Скайрим": драконівські мову і його особливості
З винищенням культу забувся і сама мова. В даний час він став частиною історії і численних легенд.

Додаткова інформація

Писемність драконячого мови з "Скайріма" (ігри) має схожі риси з системою клинопису. Колись давно її використовували в якості алфавіту стародавні вавилоняни, шумери і представники деяких інших народів. Вперше мову був описаний в одному з ігрових журналів у 2011 році. Статті пропонували читачам ознайомитися з перекладом заставки і деякими словами. Це, мабуть, один з найбільш повноцінних, штучно створених людиною. Алфавіт драконячого мови з "Скайріма" включає в себе тридцять шість символів, з яких можна скласти більше тисячі найрізноманітніших слів. Також мову підпорядковується певної граматики.


Загальна характеристика

Драконівські мову можна поділити на письмову частину і розмовну. Його структуру порівнюють зі структурою англійської мови, за винятком кількох таких особливостей: прикметники займають вихідне положення у всіх (практично) пропозиції, відсутні дієслова і апострофи.
Гра "Скайрим": драконівські мову і його особливості
Множина виходить через додавання до закінчення двох нових букв. Умови наступні: одна літера повинна бути останньою копією оригінального слова, тоді як інша — "е" (її місце в самому кінці). Якщо продовжувати порівнювати драконівські мову з англійським (самим близьким "родичем"), то можна виявити ще кілька важливих розбіжностей. У мові "Скайріма":
 • відсутні будь-які часи;
 • прикметники утворюються через додавання суфікса-us. Приклад: LOSTUS;
 • велика частина букв є великими і пишуться згідно з цим правилом;
 • звук букви "з" передається через букви s і k.
 • Будь-яка руна мовою драконів пишеться трьома прямими (але не ідеальними) лініями, більше схожими на подряпини. Кінець кожної руни визначається точкою. Такий мінімалізм написання можна обумовити будовою драконівських лап — три великі кігтя і один дрібний.
  Гра "Скайрим": драконівські мову і його особливості
  У розмовній мові існують не тільки прості і повсякденні фрази, але й особливі словосполучення, до складу яких входять три слова. Називаються такі фрази Ту'розум, що в перекладі означає "крик". Окремо вони не володіють якимись дивовижними ефектами, однак можуть проявляти магію в тому випадку, якщо їх вимовляє хтось особливий. Такі істоти, за винятком драконів, які є першими творцями та носіями мови, мають особливе ім'я — Довакин.

  Згадки в "Скайриме": книга драконячого мови, "Стіни Сили" та інше

  Мабуть, найбільш часте поява драконячого мови в Skyrim здійснюється через "Стіни Сили" — своєрідні надгробні камені, які можна знайти в будь-якої точки ігрового світу. Лицьова поверхня цих каменів заповнено довгими текстами, присвяченими полеглим воїнам і героям. Саме на "Стінах Сили" написані Ту'уми, які використовуються головним героєм для отримання унікальних здібностей. Щоб почати читати слова і навчатися новим криків, необхідно пройти спеціальний квест зі старійшинами.
  Гра "Скайрим": драконівські мову і його особливості
  Під час своєї подорожі по північній провінції гравець може натрапити на одну цікаву книгу під назвою "Драконівські мова — більше не міф". Де знайти книгу про драконі мовою? У "Скайриме" є декілька відповідних локацій: храм Небесної гавані, Арканеум, Замок Волкихар і Осіння сторожова вежа. Також на драконі мовою говорять і самі дракони, які з'являються в грі після воскресіння Алдуином.

  Популярі новини
  Загрузка...