Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?

322 0 Новини високих технологій

Кожен користувач, який використовує на своєму комп'ютері Windows, хоч іноді, але задавався питаннями з приводу того, яка саме ОС у нього встановлена. Як дізнатися операційну систему комп'ютера і версію або складання інстальованою ОС, читайте далі. У більшості випадків можна обійтися власним інструментарієм Windows, не вдаючись до допомоги додаткових утиліт або спеціальних сервісів в інтернеті. Однак для отримання повної картини щодо всіх можливих методик розглянемо все, що можна використовувати для отримання таких відомостей.

Як визначити операційну систему комп'ютера: найпростіший метод

Отже, напевно, всі помічали, що при включенні комп'ютера або ноутбука в самому початку завантаження операційної системи на екрані з'являється логотип Windows, відповідний встановленою ОС. Для кожної системи виглядає він по-різному, тому сплутати ту ж модифікацію XP з «сімкою» або «десяткою» дуже складно. Крім того, на самому логотипі присутній позначення у вигляді номера, яке, щоправда, у восьмій і десятій версії відсутня.


Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Точно так само просто можна звернути погляд на інтерфейс вже завантаженої ОС, щоб зрозуміти, яка саме модифікація встановлена на комп'ютерному пристрої. Проте одного побіжного погляду на екран монітора буде недостатньо тільки тому, що візуальний огляд не дозволяє визначити розрядність системи.

Як визначити операційну систему комп'ютера: 32 або 64 біта?

Ще одним найпростішим способом визначення модифікації системи (а також її розрядності) вважається виклик розділу властивостей комп'ютера. Значок «Мій комп'ютер» присутній прямо на Робочому столі» у всіх модифікаціях Windows до восьмої. У восьмою і десятою його можна знайти в «Провіднику» (а при налаштуванні відображуваних іконок ще й повернути на своє законне місце). Але як на Windows 10 дізнатися операційну систему комп'ютера? 32 або 64 біта – яку архітектуру має система?


Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Через ПКМ на значку комп'ютера необхідно перейти до пункту властивостей, після чого з'явиться інформаційне вікно, а в блоці «Система» і будуть представлені короткі відомості про встановлену ОС, тип процесора і оперативної пам'яті, не рахуючи інших відомостей, що відносяться до ключа продукту, ім'я комп'ютера і т. д.

Інформація у відомостях про систему

Тепер давайте подивимося, як дізнатися операційну систему комп'ютера на Windows 8 (32 або 64 біта) і отримати про неї основну інформацію, використовуючи для цього спеціальний інструмент, званий розділом відомостей про систему. Найпростіше викликати його можна з консолі «Виконати» (Win + R), в якій потрібно прописати скорочення msinfo32. Тут інформації вже більше.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
В основному блоці буде присутній не тільки назва самої ОС, але і її версія зі складанням (збірка зазвичай оновлюється при встановлення апдейтів). Крім основної інформації, тут можна знайти досить багато цікавого і про «залізо», і про прошивання BIOS, і про встановлений ПЗ, включаючи драйвери пристроїв.

Як дізнатися точну складання: додатковий інструмент

Як дізнатися операційну систему комп'ютера на Windows останніх поколінь, трохи зрозуміло. Але при використанні розділу відомостей про систему користувачеві видається аж надто багато часто потрібної йому інформації. Щоб отримати інформацію, яка відноситься тільки до складання і версії, можна скористатися ще одним інструментом.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
У полі запуску аплетів меню «Виконати» необхідно вписати скорочення winver, утворене від словосполучення Windows Version, після чого натиснути клавішу вводу. Результатом стане поява невеликого вікна, в якому і будуть показані цікавлять вас відомості без всяких надмірностей.

Використання коштів DirectX

Тепер давайте розберемося, як визначити операційну систему комп'ютера, використовуючи для цього інструментарій платформи DirectX, про який багато рядові користувачі або забувають, або не знають взагалі. Як і в минулих випадках, викликається діалог з консолі «Виконати», тільки в полі виконуваного аплету вводиться скорочення dxdiag.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Після запуску прямо на головній вкладці поряд з іншою інформацією будуть показані відомості, що стосуються самої Windows, і її кімнати, і встановленої складання, тільки збірка в цьому випадку буде позначена як «побудова», в її номері буде показана тільки інформація, що відноситься до основного релізу (а не в розгорнутому вигляді, як це можна було спостерігати при використанні аплету winver).

Командний рядок

Ще один потужний інструмент Windows – командний рядок, яку пересічні користувачі часто недолюблюють або ігнорують через незнання вживаних команд, операторів і атрибутів. Трохи відволікаючись від теми, варто відзначити, що з її допомогою можна отримати доступ до деяких документованих можливостей Windows, а також виправити безліч помилок і збоїв в роботі системних компонентів. Але це так, інформація для роздумів.
Але як дізнатися операційну систему комп'ютера через командний рядок? В принципі, можна скористатися тією ж командою winver, яка в цій консолі працює точно так само, як і в меню «Виконати».
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Однак для отримання більш детальної інформації краще використовувати команду system info, після виконання якої на екран будуть виведені необхідні відомості, що стосуються не тільки самої ОС, але і її програмно-апаратних складових моделі комп'ютера або ноутбука, оновлення і багато іншого. Примітка: навіть без виконання команд при старті консолі зверху відображається версія і збірка Windows.

Отримання відомостей у реєстрі

Тепер кілька слів про те, як визначити операційну систему комп'ютера з використанням системного реєстру. Відразу треба сказати, щоб спосіб далеко не самий зручний, але оскільки розглядаються всі доступні методи, про нього теж потрібно згадати. Отже, викличте відповідний редактор (regedit), а потім через гілку HKLM і розділ SOFTWARE дістаньтеся на директорії Windows NT, в якій є підпапка CurrentVresion.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Праворуч у вікні є кілька ключів, серед яких CurrentBuild відповідає номеру поточної збірки, а ProductName дає інформацію про основний версії Windows (номер та модифікація).

Допомогу від Microsoft

Якщо ви постійно працюєте з інтернетом, можете скористатися навіть офіційним сайтом корпорації Microsoft.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
Після переходу у браузері за посиланням, показаної на зображенні вище, у блоці питань і відповідей відразу ж з'явиться поле з автоматично певної ОС, встановленої на комп'ютері, з якого виконується вхід на ресурс.

Інформаційні утиліти сторонніх розробників та онлайн-сервіси

Втім, подібним чином працюють і багато інших сайтів, які необов'язково можуть призначені виключно для визначення версії і складання вашої ОС. Досить часто ваша операційна система може визначатися сайтами, з яких проводиться завантаження якогось програмного забезпечення. Адже багато хто зауважували, що при виборі файлу для закачування часто з'являються рекомендації, наприклад, по завантаженню 64-бітного інсталятора. До того ж і сама ОЗ визначається також автоматично, оскільки вам не рекомендують завантажувати додаток для Mac OS або Linux, а відразу направляють на посилання завантаження для Windows. Нарешті, залишається сказати про те, як визначити операційну систему комп'ютера з застосуванням інформаційних додатків від сторонніх розробників.
Як визначити операційну систему комп'ютера і версію?
В принципі, будь-яка програма на зразок AIDA64 CPU/GPU-Z, Speecy і їм подібні додатки видають повну інформацію не тільки по «залізу» і режимах його роботи (для чого, власне, в більшості випадків їх і використовують), але і по самій ОС.
Також можна завантажити з сайту Microsoft утиліту Volume Activation Management Tool і визначити версію поточної ОС за номером зареєстрованого в системі ключа продукту.

Підсумки

Як бачимо, пересічному користувачеві для отримання інформації за встановленою ОС можна обмежитися тільки найпростішими інструментами самих Windows-систем, не вдаючись до допомоги сторонніх програмних продуктів або онлайн-ресурсів. Інформативність кожного з описаних інструментів відрізняється, а використовувати той чи інший засіб необхідно виключно з міркувань з приводу того, які саме відомості вам потрібні. Якщо мова йде тільки про версії, збірці або розрядності Windows, вистачить і найпростіших методів. Але у випадку, коли спостерігаються проблеми в роботі системи (і на програмному, так і на апаратному рівні), доцільно застосовувати сторонні утиліти. Особливо вони стануть у нагоді при виявленні потенційних проблем і усунення всіляких збоїв або конфліктів.

Популярі новини
Загрузка...