Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів

320 0 Новини високих технологій

Кожен користувач, що стежить за виходом апдейтів для десятої версії Windows, в кінці кінців починає задаватися питанням про те, встановлені у нього найсвіжіші оновлення для Windows 10. Остання збірка, випущена для «десятки», має досить багато нововведень. Перераховувати їх всі немає сенсу. Тому зупинимося виключно на проблемі перегляду відомостей про версії самої ОС (не плутати з інстальованими пакетами апдейтів).

Як дізнатися збірку Windows 10: короткі відомості про систему

Для того щоб одержати потрібні відомості про систему, в Windows є кілька доступних засобів. Але в деяких випадках можна використовувати і онлайн-режим тестування. Переглянути всі збірки Windows 102016 року або вийшли раніше можна на офіційному ресурсі Microsoft.


Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів
Однак найпростіше переглянути короткі відомості можна в інформації, доступ до якої здійснюється через меню правого кліка на значку комп'ютер в «Провіднику» з вибором рядка властивостей. Але відомостей тут мінімум. В основному вони стосуються параметрів процесора та об'єму оперативної пам'яті, хоча зверху і вказується, що в якості ОС встановлена саме десята модифікація (офіційна і активована).

Використання оператора winver

Тепер подивимося, як дізнатися збірку Windows 10 використовуючи для цього багатьом користувачам невідомі засоби, що надають набагато більше інформації про систему. Першим і найпростішим способом є вхід в командну консоль з меню «Виконати» (у полі введення прописується поєднання cmd), в якій потрібно ввести команду winver і натиснути клавішу вводу.


Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів
Після цього на екрані відкриється спеціальне вікно. У ньому відомостей вже більше. У першій рядку вказані версія системи і сам номер складання. Якщо у користувача встановлено останнє оновлення Anniversary Update, збірка повинна мати номер 14393447 або 448 (останній апдейт для версії Pro став доступний 9 листопада, але з якихось причин автоматично міг і не встановитися).

Перегляд відомостей про систему

Ще одним рішенням проблеми того, як дізнатися збірку Windows 10 може стати інструмент, про який багато користувачів не знають або забувають. Є в Windows виконуваний файл msinfo32.exe, який і відповідає за запуск засобу перегляду відомостей про систему. Для його виконання слід прописати в рядку консолі «Виконати» назва файлу без розширення (msinfo32), оскільки саме тут всі виконувані компоненти інструментарію Windows визначаються автоматично.
Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів
Зліва є кілька розділів, але для перегляду саме версії збірки потрібно використовувати тільки самий перший (основний). Тут позначення встановленої складання дещо відрізняється від того, що можна було побачити при використанні командного рядка (номери останніх апдейтів, наприклад 447 або 448 не вказуються, але є загальна нумерація, що свідчить про модифікації Windows 10).

Використання розділу параметрів

Ще один метод, що дозволяє вирішити питання про те, як дізнатися збірку Windows 10 полягає в тому, щоб спочатку в головному меню «Пуск» викликати розділ параметрів, який, як вважається, служить другим варіантом «Панелі управління» і зайти в меню системи.
Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів
В самому низу є рядок «Про систему», натиснувши на яку користувач отримає докладні характеристики. Чомусь ці відомості нагадують вікно, яке викликається з командного рядка, як би об'єднане з властивостями комп'ютера, але інформації тут набагато більше. До того ж саме тут можна зробити і деякі додаткові маніпуляції, наприклад змінити ключ продукту або використовувати редагування розширених засобів адміністрування.

DirectX

Наостанок розглянемо ще один засіб, який несправедливо багатьма ігнорується. Отримати інформацію по «залізу» і за версією системи можна з діалогового вікна DirectX, яке викликається командою dxdiag з меню «Виконати».
Як дізнатися збірку Windows 10: кілька простих методів
На першій вкладці і будуть представлені всі основні відомості, які стосуються і «залізних», і деяких програмних компонентів, включаючи і цікаву для користувача збірку ОС.

Замість підсумку

В принципі, всі наведені засоби хороші. Але для отримання максимальної інформації слід вибирати відповідні засоби перегляду. У разі коли це стосується саме складання системи, підійдуть і командний рядок, і оператор msinfo32 і розділ параметрів. Але в кожному конкретному випадку, якщо потрібно дізнатися розширені характеристики не тільки програмної, але і системної частини, слід вибирати відомості про систему або діалог DirectX.

Популярі новини
Загрузка...