Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи

345 0 Новини високих технологій

Після установки або оновлення десятій версії Windows, так само як і будь-якої іншої модифікації, що деякі користувачі запитують, як дізнатися номер зборки Windows 10. Зробити це найпростішими штатними засобами через властивості комп'ютера виявляється неможливим. Тому для отримання таких відомостей слід використовувати інші методи, про яких зараз і піде мова.

Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні команди

Деяких бентежить, що переглянути повну інформацію про систему у властивостях комп'ютера виявляється неможливим, і вони починають метатися в пошуках рішень.


Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи
Але в будь-якій системі Windows є чудовий засіб перегляду відомостей, про який багато хто просто забувають (або не знають). Найпростішим способом доступу до повної карті всього того, що є на комп'ютері в програмному забезпеченні і в плані встановленого заліза, є команда msinfo32 яка вводиться в консолі «Виконати» (Win + R). У головному розділі одразу ж можна побачити цікаву для нас інформацію.
Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи
Можна використовувати й іншу, не менш часто вживану команду winver. Щоправда, порівняно з попереднім розділом, відомостей тут буде набагато менше, тим не менше, якщо мова йде саме про вирішення проблеми того, як дізнатися номер зборки Windows 10 цього буде цілком достатньо.
Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи
Ще один варіант полягає у використанні командного рядка. Питання, як дізнатися номер зборки Windows 10 з її допомогою, вирішується шляхом введення команди systeminfo, після чого на екрані відобразиться потрібна інформація. Дану команду можна використовувати в зв'язці з рядком findstr Build.


Альтернативний метод

Це ще не всі способи, що дозволяють отримати інформацію за номером складання системи. Провести майже аналогічні дії можна навіть в редакторі реєстру, якщо використовувати гілку HKLM, де потрібно перейти через розділ Software, використовуючи для подальшої навігації каталогів Microsoft і Windows NT, до директорії CurrentVersion.
Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи
Праворуч у вікні слід знайти ключ CurrentBuildNumber, що і буде тим самим номером, який ми шукали. Крім того, можна використовувати ще службу Shell або знайти інформацію у налаштуваннях Edge і Cortana.

Номери офіційних збірок Windows 10 (Pro Enterprise)

Що стосується нумерації офіційних збірок, їх на тому ж ресурсі Microsoft за останні чотири місяці можна нарахувати не менше десятка. Наведемо основні, починаючи з оновлення Anniversary Update:
 • 14393 – Pro.
 • 14905 – Enterprise, Pro.
 • 14936 – Enterprise, Pro.
 • 14946 – Enterprise, Pro.
 • 14959 - Enterprise, Pro.
 • 14971 – Enterprise, Pro.
 • Нещодавно було заявлено, що скоро піде і спеціальна збірка з підтримкою VR-пристроїв віртуальної реальності (окуляри і шоломи).

  Перегляд номери складання системи на мобільних пристроях

  Нарешті, подивимося, як дізнатися номер зборки Windows 10 Mobile. Для отримання інформації потрібно провести пальцем по початкового екрану і відкрити список всіх додатків, після чого вибрати розділ параметрів.
  Як дізнатися номер зборки Windows 10: основні методи
  Далі використовуються меню системи і дані про пристрої, де вибирається пункт «Детальніше». Тут і знаходяться необхідні відомості.

  Висновок

  Ось і все, що стосується основних методик. В принципі, для більш детальної інформації краще використовувати розділи відомостей про систему, але якщо користувача цікавлять короткі відомості, немає нічого поганого в тому, щоб скористатися іншими способами. Вони забезпечують не меншу інформативність. Ну а що саме застосовувати (командний рядок, реєстру або консоль введення), кожен вибирає сам, вирішуючи, що саме для нього є найбільш зручним і який тип інформації йому потрібен.

  Популярі новини
  Загрузка...