Чим відкрити CHM? Поради

152 0 Новини високих технологій

CHM - це формат файлу, в якому можуть зберігатися різного роду довідки, документації до програм, а також сторінки з інструкціями. Найбільш часте використання даного формату відбувається в операційній системі Windows. Саме в цьому середовищі існують стандартні програми для перегляду файлів CHM. Чим відкрити ці файли? Про це буде розказано далі. Операційна система Windows буквально напхана різного роду інструкціями до використання системи, а також керівництвами, де може бути вказана різна корисна інформація. Наприклад, довідник може допомогти вам у пошуку та вирішенні проблеми роботи системи Windows.

Що може зберігатися у файлах формату CHM?

Перед тим як говорити, ніж відкрити CHM, варто розповісти, що в таких файлах може зберігатися.
Чим відкрити CHM? Поради
Незважаючи на те, що даний формат файлу використовується для зберігання технічної документації (інструкції, довідники тощо), він може містити в собі наступне:
 • текст і можливість його форматування;
 • різного роду зображення (різного формату);
 • текст з гіперпосиланнями (гіперпосилання можуть бути як на сторінки в інтернеті, так і на інші сторінки документа CHM).
 • Все вищеназване може зберігатися в документах у форматі CHM.


  Варто відзначити досить малі розміри файлів даних, на відміну від звичайного формату зберігання HTML файлів.

  Microsoft HTML Help Executable

  Чим відкрити CHM? Незважаючи на те, що стислі файли HTML трохи відрізняються від звичайних, їх все-таки можна відкрити стандартними способами для Windows без додаткового програмного забезпечення. Так чим відкрити CHM? Один із стандартних методів для відкриття файлів цього формату - використання Microsoft HTML Help Executable.
  Чим відкрити CHM? Поради
  Як правильно відкривати? Для цього необхідно:
 • Знайти потрібний вам файл у форматі CHM.
 • Викликати контекстне меню на вибраному файлі (для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по ньому, і перед вами з'явиться контекстне меню).
 • У контекстному меню вибрати «Відкрити за допомогою», після чого потрібно буде вибрати програму для відкриття файлу у форматі CHM.
 • Серед пропонованих програм вибрати Microsoft HTML Help Executable. Все, готово. Файл буде відкритий допомогою вищезгаданої програми. Щоб більше не виникало питання з приводу того, чим відкрити CHM, і не доводилося постійно повертатися до використання даного плану дій, можна при виборі програми для відкриття знизу поставити галочку на «Використовувати дану програму для файлів даного формату».
 • Після цього файли формату CHM будуть відкриватися автоматично через програму Microsoft HTML Help Executable.


  Використання програми FBReader

  Чим відкрити CHM? Поради
  Тим, кому цікаво дізнатися, чим відкрити CHM, варто звернути увагу на утиліту FBReader. За допомогою FBReader можна відкрити, переглянути і навіть редагувати документи в цьому форматі. Інструкція по скачуванню та використання програми для відкриття файлів з розширенням CHM:
 • Відкрийте будь-який браузер вашого комп'ютера і введіть у пошуковий рядок FBReader.
 • Після цього перейдіть на офіційний сайт програми FBReader (найчастіше офіційні сайти програм, які ви шукайте, знаходяться в першій трійці результатів).
 • Знайдіть там установочники та натисніть на той, який підходить системним вимогам вашого комп'ютера.
 • Підтвердіть скачування та відкрийте скачаний установочник.
 • Дотримуйтесь інструкцій, установок, поки не з'явиться кнопка «Готово».
 • Тепер, коли FBReader була встановлена на ваш комп'ютер, скористайтеся контекстним меню для відкриття файлу у форматі CHM.
 • Виберіть «Відкрити за допомогою» і вкажіть програми FBReader. Все, готово. Файл буде відкритий на вашому комп'ютері.
 • Чим відкрити CHM? Поради

  Програми для "Андроїда"

  А чим відкрити CHM на Android? Для відкриття такого файлу на вашому гаджет можете використовувати утиліту FBReader. Її можна безкоштовно скачати в «Плей Маркеті». Також для цих цілей можна використовувати Chm Reader F. Це дуже зручна утиліта, яку також можна завантажити у «Плей Маркеті». Також тут можна скачати ще одну програму, яка відкриває вищезгадані файли. Називається вона Moon Reader. Ще одна утиліта, яка допоможе вам у цій справі, це SuperCHM.

  Конвертування CHM в PDF

  Чим відкрити CHM? Поради
  Якщо раптом вам складно використовувати один з вищевказаних способів і ви не знаєте, чим відкрити CHM, то можете скористатися конвертором і перевести CHM в PDF. Формат PDF відкривається в будь-якій операційній системі стандартними програмами. Один з спеціальних конверторів називається CHM to PDF Converter. Даний спосіб є універсальним у більшості випадків. Майже всі знають, що файли можна конвертувати з одного в інший формат. Крім програми CHM to PDF Converter, можна скористатися одним з онлайн-сервісів для конвертування CHM в PDF. Для цього введіть даний запит в пошукову рядок вашого браузера і виберіть будь-який з наданих онлайн-сервісів на ваш розсуд. Але будьте обережні при використанні онлайн-сервісів для конвертації, є величезна ймовірність підчепити шкідливу програму на ваш комп'ютер.

  Компілятори

  Багато користувачів комп'ютерів, які постійно працюють з файлами формату CHM, використовують для цього компілятори. Прикладом такої програми може бути CHM Compiler. З його допомогою можна редагувати, дивитися, а також самостійно створювати файли формату CHM. Компіляторами користуються в основному фахівці по роботі з CHM.

  Популярі новини
  Загрузка...