Новини високих технологій
» » Файли у форматі MDB: чим відкрити?

Файли у форматі MDB: чим відкрити?

19-04-2018, 22:11
773
Багато користувачів ПК, особливо початківці, часто стикаються з невідомими розширеннями файлів. Одним з таких «проблемних» форматів як раз і є MDB, і чим відкрити його, знають далеко не всі юзери. Тим не менш, завдяки цій статті, ви зможете вирішити цю проблему. Тут будуть наведені найпопулярніші програми для роботи з файлами формату MDB, так що ви зможете вибрати з них ту, яка є для вас найбільш актуальною.

Опис

Для початку трохи теоретичних відомостей. Повна назва розширення .MDB звучить як Microsoft Database. Файли цього формату зберігають у собі структуровані бази даних, а за їх створення у більшості випадків відповідає додаток MS Access. Дане розширення широко використовувалося до 2007 року, але у даний час дещо втратило свою актуальність.


Причиною того, що формат MDB почав застосовуватися все рідше, стала оновлена версія MS Access. Починаючи з 2007 року, ця програма перейшла на розширення, яке називається ACCDB і володіє деякими перевагами щодо свого попередника.

MS Access

Як вже було сказано раніше, в нових версіях програми MS Access формат MDB більше не використовується. Незважаючи на це, розробники не забули про зворотної сумісності. Простіше кажучи, якщо ви все ще не знаєте, чим відкрити MDB-файл, то можете спокійно встановлювати Access будь-якої версії, і програма впорається з цим завданням.
До речі, не всі це знають, але вказана утиліта входить до складу пакета Microsoft Office. Тим не менш, деякі користувачі забувають встановити її разом із тим же Word чи Excel, а потім ламають голову, не знаючи, чим відкрити MDB-документ. Щоб такого не сталося, потрібно лише зазначити Access галочкою в процесі інсталяції «Офісу».

Open Office

Зараз багато розробники намагаються скласти конкуренцію більш іменитим брендам, випускаючи безкоштовні програми. Одним з таких рішень є пакет Open Office. По суті, це аналог «Офісу» від Microsoft, а це значить, що до його складу входить додаток з тими ж функціями, що і MS Access.

Дана програма називається Base і, як можна здогадатися з назви, вона призначена для роботи з електронними базами даних. Ось вам і відповідь на питання про те, чим відкрити MDB-формат, який як раз і являє собою таку базу. Загалом, ви можете спокійно використовувати Base, якщо не хочете платити за програмне забезпечення від Microsoft.

Інші програми

Звичайно ж, Open Office – це далеко не єдине рішення для роботи з документами в цілому і базами даних зокрема. Насправді, відкривати файли з розширенням MDB можуть дуже багато програм. Ось найпопулярніші з них: MDB Viewer. Має значно менший функціонал, ніж Access, але відрізняється маленьким розміром. Підійде тим, хто не любить встановлювати на свій комп'ютер «важкі» програми. EViews. Потужний інструмент для роботи з базами даних. Здебільшого використовується співробітниками великих фінансових установ. MDB Tools. Невелика програма для відкриття MDB файлів. Має вельми архаїчний інтерфейс і може викликати деякі труднощі у недосвідчених користувачів. За допомогою будь-якої з перелічених утиліт ви зможете працювати з файлами MDB. Чим саме скористатися – вирішувати тільки вам.

Конвертація

Пам'ятайте про ACCDB, який прийшов на заміну MDB? Так от, його можна відкрити куди великою кількістю різних програм. На щастя, ви можете спокійно конвертувати файли баз даних з одного формату в іншій.
Для цих цілей відмінно підійде все той же Access, що вийшов після 2007 року. Досить відкрити MDB-файл у програмі, а потім зберегти його. При цьому під час запису документа на жорсткий диск потрібно буде підтвердити операцію переказу в новий формат. До речі, цей спосіб відмінно підійде в тому випадку, якщо ви не знаєте, чим відкрити файл MDB в Windows 10. Разом з цією операційною системою зазвичай встановлюються самі нові редакції MS Office, в яких як раз і доступна процедура конвертації.

Примітки

Досить рідко, але трапляється так, що MDB-документ, що потрапив на ваш комп'ютер, взагалі не має нічого спільного з базами даних. Наприклад, це може файл програми Avid Media, призначеної для роботи з мультимедіа. У таких випадках розумніше буде поцікавитися про те, яким додатком відкрити MDB у людини, який надіслав цей документ.
Цікаво по темі
Опис формату MDI. Чим відкрити файл з таким розширенням?
Опис формату MDI. Чим відкрити файл з таким розширенням?
Більшість користувачів дуже рідко стикаються з файлами MDI. Тим не менш, іноді документи з таким розширенням потрапляють на їхні комп'ютери і
Файл SQL. SQL формат файлу: опис розширення
Файл SQL. SQL формат файлу: опис розширення
Бази даних - це складні системи, які містять інформацію зв'язаних між собою таблицях. Файл SQL - SQL формат представлення даних у базах. Іншими
ACCDB: чим відкрити файл
ACCDB: чим відкрити файл
Сьогодні ми опишемо розширення файлу .ACCDB. Чим відкрити подібний формат, а також які його функції - обговоримо далі. В даному випадку перед нами
Детально про те, чим відкрити ACCDB
Детально про те, чим відкрити ACCDB
У даному матеріалі ми представимо вашій увазі файлу .ACCDB. Чим відкрити його, а також для яких цілей він був створений, розглянемо далі. Мова йде