Як запустити файл JAR на різних пристроях?

78 0 Новини високих технологій

Ймовірно, всі ті, у кого в свій час були ще перші моделі мобільних телефонів без встановлених на них сучасних операційних систем, пам'ятають, що спочатку програмні аплети і більшість ігор встановлювалося на такі пристрої за допомогою файлів формату JAD і JAR, але другий був куди більш поширеним, і далеко не всі моделі підтримували роботу з першим типом даних. На даний момент стосовно до мобільного техніці формат JAR вважається дещо застарілим, проте навіть серед користувачів Windows іноді можна зустріти питання з приводу того, як запустити файл JAR. Саме це і далі розберемо. Але для початку давайте точно визначимося з тим, що це за формат.

Що таке JAR-file?

Самі об'єкти такого формату являють собою спеціальні архіви, створені на основі Java. Власне, і скорочення в назві цього формату походить від англійського Java Archive. Іншими словами, файли цього типу відносяться до самим звичайним упакованим даними, однак архіви при установці на деякі пристрої або при інтегруванні в інші середовища можуть виконуватися автоматично за типом архівів, що саморозпаковуються начебто SFX. Таким чином, стає зрозуміло, що працювати з цим типом даних можна досить просто з використанням широко відомих і застосовуваних стандартних додатків.


Як запустити JAR-файл на будь-якому мобільному пристрої?

Для початку кілька слів про найпростішому запуску файлів формату JAR на мобільних девайсах.
Як запустити файл JAR на різних пристроях?
Будь-який сучасний смартфон, планшет або навіть безнадійно застарілий телефон одного з перших поколінь мобільної техніки має підтримку Java. Тобто виконання таких аплетів на них проводиться абсолютно елементарно, якщо виділити файл і натиснути кнопку підтвердження його відкриття (інсталяції). На пристроях із сенсорним екраном з файлу необхідно натиснути, після чого і буде проведена установка його вмісту у вигляді програми або гри.

Як відкрити формат JAR для перегляду вмісту?

З мобільними пристроями все досить просто. Але як відкрити файл формату JAR на комп'ютері? По всій видимості, багато звернули увагу на те, що назва архіву JAR дуже співзвучне з визначенням відомого типу упакованих даних RAR. Дійсно, так і є.


Як запустити файл JAR на різних пристроях?
І не дивно, що відкрити для перегляд і розпакування Java-архіви можна абсолютно елементарно, використовуючи для цього будь-який з відомих на сьогоднішній день архіваторів (WinRAR, WinZIP, 7-Zip тощо). Так, але ж у цьому випадку можна тільки переглядати вміст архіву або отримати його при необхідності збереження на жорсткому диску або знімному носії. Ні про яке запуску файлу та інсталяції програмного забезпечення в цьому випадку мова не йде взагалі! Як запустити файл JAR, щоб потім можна було працювати з встановлюваним аплетом?

Можна запустити JAR-об'єкт в середовищі Windows, і що для цього потрібно

На жаль, у Windows-системах виконати дії саме по запуску файлів такого формату їх власними засобами неможливо, оскільки для старту відсутні деякі важливі компоненти, без яких з файлом, як з інсталятором, працювати не можна. Тому перед тим, як запустити файл JAR Windows, необхідно встановити спеціальну виконувану середу Oracle JavaRE (скорочення RE утворено від Runtime Environment).
Як запустити файл JAR на різних пристроях?
Знайти необхідний програмний компонент можна безпосередньо на офіційному інтернет-ресурсі розробника, а після його завантаження та установки буде виконана автоматична настройка асоціації файлів. Таким чином можна буде навіть інсталювати якесь Java-додаток і використовувати його для роботи навіть у тому випадку, якщо безпосередньо для функціонування в середовищі Windows воно не призначене.

Додаткові утиліти

І це далеко не єдиний спосіб. В принципі, сьогодні в тому ж інтернеті можна знайти безліч додаткових програм, що дозволяють спростити роботу з Java-архівами до такої міри, що навіть виконувану середу встановлювати не потрібно.
Як запустити файл JAR на різних пристроях?
Наприклад, що для Windows, що для Linux, можна скористатися невеликою програмою під назвою Eclipse, яка володіє простим і зрозумілим інтерфейсом, а виконувані дії максимально автоматизовані і спрощені. А як запустити файл JAR у випадку з «яблучними» комп'ютерами і ноутбуками? І тут рішення теж є!
Як запустити файл JAR на різних пристроях?
Для цього можна скористатися не менш простий і викликає повагу утилітою під назвою Apple Jar Launcher. Нарешті, для професіоналів, які займаються програмуванням, розробник передбачив використання спеціального пакету Java Development Kit (JDK), правда, для комфортної роботи з ним виконувана середовище JRE все одно потрібна. Зате таке поєднання чудово підходить для створення власних аплетів будь-якого рівня складності. Тим більше, що деякі програми можна навіть відкрити для перегляду застосованих в їх створенні алгоритмах і командах, оскільки вони можуть мати відкритий вихідний код, що для початківців програмістів може стати досить серйозною підмогою у вивченні основ створення додатків на основі мови Java. До речі, серед всіх відомих засобів створення додатків він хоч і не є самим простим, але займають особі місце, оскільки використовується практично всюди (і не тільки на мобільних або стаціонарних платформах).

Короткі підсумки

Ось, власне і все, нехай і короткий, опис формату JAR та основ роботи такими архівами. Що ж стосується найбільш підходящого методу відкриття таких файлів, все буде залежати тільки від того, чи ви хочете просто переглянути вміст упакованого архіву або використовувати об'єкт в якості установника програми, з яким у подальшому передбачається працювати. Як бачите, при будь-якому розкладі особливих труднощів чи проблем виникнути не повинно.

Популярі новини
Загрузка...