Як встановлювати Java на Windows 7

392 0 Новини високих технологій

Java — платформна середовище розробки і виконання. З її допомогою створюються високонавантажених і продуктивні програмні комплекси. Java може однаково працювати в різних операційних системах — Windows, Linux, Mac. До того ж, її використання можливе і на самому різноманітному обладнанні. Для того щоб запустити програми на Java або почати кодити на ній, необхідно спочатку встановити набір спеціального програмного забезпечення. У даній статті міститься опис, як встановлювати Java.


Порядок установки на Windows 7

Щоб встановити Java на Windows 7 потрібно завантажити з офіційного сайту oracle.com останню версію. Варто відразу стоншити, що для запуску використовується JRE, а для програмування — і JDK JRE. Останні версії на сайті містять автоматичний інсталятор, який проведе за всіма етапами інсталяції. Перед тим як встановлювати Java, варто звернути увагу на розрядність операційної системи і браузера. Наприклад, якщо зайти через 32-бітний Internet Explorer, онлайн інсталятор на сайті автоматично визначить, що потрібна 32-бітна версія. Тому, якщо потрібно 64-х розрядна, то доведеться перевстановити браузер.
Як встановлювати Java на Windows 7
Але можна завантажити необхідні файли і вручну на сторінці завантаження. Доступні кілька варіантів систем, що допомагають з питанням з приводу Java: як встановлювати її:
 • інтерактивна;
 • автономний режим;
 • автономний режим в 64-бітному форматі.
 • Інтерактивна система містить один маленький файл інсталятора, який сам завантажить з мережі необхідні файли і встановить їх. Автономний режим передбачає завантаження повного варіанту. Є версії для 32 і 64 біт.


  Як встановлювати Java JDK

  Для установки набору інструментів для розробки JDK в Windows 7 потрібно на офіційному сайті Oracle перейти в розділ завантажень. Тут також присутні версії для 32 і 64 біт. Дистрибутив важить на порядок більше стандартної версії JRE.
  Як встановлювати Java на Windows 7
  Після скачування файл необхідно запустити, і установка пройде в автоматичному режимі. Після успішної інсталяції потрібно виконати ще одну процедуру — встановити змінну оточення PATH. Це необхідно для того, щоб можна було компілювати та запускати файли, не переходячи кожен раз в папку з проектами.

  Налаштування змінних середовищ

  В операційній системі Windows 7 дана процедура виконується через панель управління, в якій потрібно знайти пункт «Система». Ліворуч буде розташовуватися посилання на додаткові параметри системи, який і треба вибрати. У новому вікні сама нижня кнопка з написом «Змінні середовища» призведе до налаштування. Для впровадження шляху потрібно створити нову змінну з ім'ям «JAVA_HOME». Значення її має містити повний шлях до файлів. Наприклад, так: C:Program FilesJavajdk. На кожному комп'ютері шлях може відрізнятися. Тепер потрібно змінити вміст змінної Path. Вона вже є в списку, тому досить вибрати і відредагувати. Варто звернути увагу на те, що за останнім значенням треба встановити крапку з комою - «;». Потім ввести повний шлях до папки bin, наприклад C:Program FilesJavajdkbin. В кінці ніяких знаків ставити не потрібно. Після натискання кнопки ОК зміни збережуться. Але для їхнього застосування потрібна перезавантаження комп'ютера.

  Перевірка працездатності

  У Windows 7 перевірити успішність установки можна за допомогою командного рядка. Викликається вона зазвичай комбінацією Windows + R. У терміналі треба ввести команду java-версія і натиснути Enter. Система повинна видати версію збірки в разі успішної установки.
  Як встановлювати Java на Windows 7
  Технологія охоплює багато різних пристроїв і систем. Особливу популярність набирає програмування для ОС "Андроїд", так як код пишеться саме на мові Java з домішкою специфічних API Android. Також Java ME відома на ранніх версіях мобільних телефонів. Але ME — це сильно урізана версія, розробляти на якій повноцінні програми для ПК досить важко. Дана стаття докладно описала, як встановити Java на Windows 7. Ліцензія на JRE і JDK вільна. А це означає, що можна встановити Java безкоштовно.

  Популярі новини
  Загрузка...