Що таке RYTP і для чого служать меми?

219 0 Новини високих технологій

RYTP, або Russian YouTube Poop, - це русифікований варіант YouTube Poop. У німців, наприклад, цей жанр називається YouTube Kacke, а у іспанців - YouTube Poop Hispano. Для створення RYTP-роликів використовується головним чином російське відео. Іншими словами, RYTP – це вид мистецтва, призначення якого - розсмішити глядача. Жанр YouTube Poop зародився в Америці. Кому саме належить ідея створення RYTP – достеменно невідомо.

Різновиди RYTP. Що таке «підсвідомий вірус»?

Музичним, розважальним відеокліпам присвоюється все та ж абревіатура – RYTP, але з позначкою Music video. Музичні RYTP-відео виготовляються таким чином: виконавець «нарізає» смішні кадри з опублікованих в інтернеті роликів таким чином, щоб «нарізка» відповідала звукового оформлення кліпу, а персонажі, якщо вже вони відкривають рот, щоб потрапляли в текст фонограми.


Що таке RYTP і для чого служать меми?
Сюжетні RYTP-відео – самий популярний розважальний жанр. Тут всі події розвиваються строго за сюжетом. Деякі фахівці вважають, що такі RYTP, як, наприклад, «Смішарики», на сьогоднішній день є найбільш затребуваними інформаційно-розважальними відеокліпами. Паралельно з носіями гумору і культурної інформації розвивається ще як мінімум два «підвиду» цього жанру – пародійний і рекламний. Якась група дослідників іменує другий підвид RYTP-відео не інакше як «підсвідомим вірусом». Мова йде про так званих мемах.

Значення мемів з точки зору науковців

Деякі вчені порівнюють меми з людськими генами. Якщо гени здатні впливати на хімічні реакції, що відбуваються в організмі кожного індивіда, то меми впливають на людську пам'ять, почуття і думки. Наприклад, до найбільш «живучим» з них експерти зараховують початкові звуки п'ятої симфонії Бетховена.


Меми присутні в історії, філософії, науці, культурі, економіці, мистецтві, маркетингу Мемами є назви відомих брендів: рекламна вивіска Coca-Cola, наприклад, асоціюється у споживача з можливістю освіжитися, а mcdonald's нагадує про те, що не завадило б перекусити, «інтернет» і Nokia пробуджують бажання поспілкуватися, а «олімпіада» - долучитися до спорту і так далі. Багато експертів називають їх психічними вірусами, породжують у людському мозку підсвідоме прагнення негайно дістати той чи інший товар.

Що ж таке «мем»?

Цим словом фахівці називають символічне зображення чого-небудь, не потребує додаткових поясненнях. Мем може бути словесним, звуковим, мальованим. Головне, щоб він був носієм певної ідеї. Слово це вперше було вжито в 1976 році на сторінках книги «Егоїстичний ген». Її автор, професор Докінз з Оксфорда, назвав цим терміном зерно культурної інформації, здатне стрімко проростати, рости і репродуцироваться. Інтернет-меми, на відміну від тих, про яких згадував Докінз, доносять інформацію оригіналу в спотвореному вигляді, а найчастіше бувають абсурдними, позбавленими сенсу і навіть порушують законодавчі норми.
Що таке RYTP і для чого служать меми?
До останніх відносяться:
 • Меми, що принижують гідність конкретної людини або містять погрози в чиюсь адресу. Нікому не відомий користувач Мережі або публічна особистість, закарбовані без їх згоди, мають право звернутися до суду навіть у тому випадку, якщо знімок забезпечений не образливою, а жартівливій підписом. Автор такого зображення може опинитися в епіцентрі скандалу, навіть якщо не збирався нікого ображати і не знав, що такі RYTP-меми або картинки - незаконні. Знімки із зображенням конкретних людей і предметів, за допомогою яких цим людям може бути завдано фізичної шкоди, також є приводом для ініціювання судових позовів.
 • Містять заклик до здійснення неправомірних дій. В якості прикладу можна навести ситуацію, коли неповнолітній дитина, перебуваючи під враженням, фотографується в оголеному вигляді і відправляє фото іншим користувачам. До відповідальності може бути притягнутий не тільки автор фото, але й особи, які зберегли зображення в своїх фотогалереях.
 • Недоречні. Меми, одержувачі яких не в змозі оцінити їх, теж можуть бути приводом для звернення в правоохоронні органи.
 • З іншого боку, деякі меми розчулюють користувачів Всесвітньої павутини до такої міри, що навіть стають уособленням надії на краще. Одним з таких стало символом казкове створіння (помісь слона з комахою), що отримала прізвисько Ждун. Художниця Маргріт фон Бриворт присвятила цей твір очікують одужання пацієнтів.

  Як відбувається складання мемів для RYTP

  Головний критерій відбору – красномовність, причому у всіх сенсах цього слова. Чим красномовніше мем, тим швидше його помітять і оцінять. Отже, поширять допомогою соціальних мереж, засобів масової інформації, кінематографа, усних переказів і так далі.
  Що таке RYTP і для чого служать меми?
  Передача образів через мем, на думку вчених, є найлегшим способом донесення ідеї. Чому? Почувши назву мема і подумки «воскресивши» пов'язаний з ним спосіб, глядач почне посміхатися, будувати плани, приступить до негайних дій До речі! Мем не обов'язково повинен бути просто картинкою з підписом, хоча картинка – це основний спосіб передати його. Він може складатися з безлічі тематичних картинок, зібраних в одному файлі, наприклад, в RYTP. Що таке видеомем? Це переміняють один одного зображення і текстові фрагменти, зміст яких перегукується з якоюсь ідеєю і мотивує глядача на певні дії. Наприклад, якщо видеомем є носієм реклами, в ньому повинен бути зашифрований відповідь на питання: «Чому саме цю послугу (товар) слід віддати перевагу всім іншим?»

  Популярі новини
  Загрузка...