Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури

607 0 Новини високих технологій

Будь-який користувач інтернету кожен день стикається з мемами. Багато з них незрозумілі російському людині, яка не розбирається в зарубіжних субкультурах. Ймовірно, не всім зрозумілі меми з цифрами 4:19 4:20. Що означають ці цифри і для чого потрібно знати їх розшифровку? Дізнаємося!

Меми як частина інтернет-культури

Історія, знайома всім активним користувачам соціальних мереж – заходите на свою сторінку і бачите, що друзі перекидають один одному одну і ту ж картинку з різними написами. У цей момент приходить розуміння, що новий мем починає, як вірус, поширюватися по Мережі. Якщо ще 10 років тому російський народ слабо уявляв собі, що це таке, то тепер, хочеш не хочеш, а тобі нав'яжуть його інші люди. Перш ніж дізнатися, що означає 4:20 згадаємо старі меми і чим вони запам'яталися.


Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури
Почалося все, мабуть, з самого епічного і найбільш розтиражованого «Превед медвед». У 2006 році цей мем став настільки вірусним, що його згадували навіть на телебаченні. У той час ще не було зрозуміло, наскільки сильно інтернет впливатиме на життя звичайного обивателя. Форуми, чати і паблики рясніли картинками із зображенням ведмедя з розпростертими обіймами. В англомовному інтернеті правила бал фотографія сови з написом: «ПРО RLY?» Вона висловила подив і сумнів, а переклад означав: «Що, правда?» Так меми щільно і назавжди увійшли в життя людини. Але до культового статусу було ще далеко.

Від медведа до педобіра

Милий і добродушний російський ведмедик поступився місце японському Кумі. Цей ведмідь був знаком того, що перегляд контенту не рекомендований особам, які не досягли повноліття. Веселий і життєрадісний Кума став символом педофілії практично у всьому світі. І як наслідок – величезна безліч скандалів. У 2010 з'явилися відомості, що педобир стане талісманом Олімпійських ігор у Ванкувері. Він же лідирував серед усіх запропонованих робіт і в Росії. Папі римському Бенедикту XVI теж дісталося – напередодні його візиту на Мальту плакати з педобиром заполонили рекламні щити. Це був прямий натяк на нещодавній скандал з католицькими священиками, звинуваченими в педофілії.

Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури

Милота

Російські меми мають тенденцію просочуватися на Захід. Якщо картинка остаточно завирусилась в Мережі, то рано чи пізно її підхоплювали і закордонні користувачі. Одним з таких мемів стала фотографія зрізу дерева, дуже нагадує морду собаки. Мила підпис «Дратути)0)» забезпечила картинці феєричний успіх. Її використовували скрізь, де тільки можна, а фраза стала стійким привітанням на протязі довгого часу.
Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури

Почекаємо

Не менш сильний ажіотаж виник навколо скульптури голландської художниці. Її людиноподібний слон, який символізував людей, що чекають черги на прийом до лікаря, так сильно полюбився російськомовного сегменту, що став символом усього, що чекають люди. Ждун настільки проникла в життя росіян і українців, що картинка кілька місяців не зникала з соціальних мереж і сайтів.
Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури

На денці

Найпопулярніший мем 2017 року. Історія Діани Шурыгиной придбала такий суспільний резонанс, що інтернет-користувачі просто не могли пройти повз цієї події. Випуск програми «Пусть говорят» буквально розтягнули на меми. Найбільш розтиражований символізує собою Діану, яка показує пальцями скільки вона випила на вечірці горілки. Мем «На денці» кілька місяців не втрачав популярності. Мабуть, варто відзначити плюс такої уваги – обвинуваченому в згвалтуванні хлопцеві скоротили термін з 8 до 3 років. Це були найбільш популярні меми, а тепер настав час дізнатися, що означає 4:20.
Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури

Ніщо закордонне нам не чуже

Насправді, знаючи історію виникнення цього мема, можна зрозуміти, як нерозумно і нелогічно його використання в російському інтернеті. Час 4:20 означає, що настала пора палити канабіс. Так як в Америці формат часу складається з 12 годин, то цей період припадає на вечірній час доби. В Росії це вже ранок, тому заклик курити марихуану виглядає смішно і безглуздо.
Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури
Спочатку 4/20 було датою. 20 квітня – день пропаганди легалізації марихуани та збору всіх представників цієї культури. Вони обговорюють політичні новини, побутові теми і в цей час курять. Звідси і ростуть ноги мема – в 4:19 ти ще звичайний чоловік, а в 4:20 ти вже під дією наркотику, і весь світ змінюється в твоїй свідомості. Російські користувачі перехопили картинку і почали активно переробляти її під свої реалії. Навіть у гучному кліпі на пісню «Вояж» групи «Ленінград» є відсилання – на папці значиться напис: «Справа 420».

Що значить 4:20 і як меми стали частиною інтернет-культури
Незважаючи на відносну популярність цього мема на просторах російського інтернету, багато хто пов'язують ці цифри з сумно відомим співтовариством «Тихий дім» або «Розбуди мене о 4:20». Саме після вступу в ці групи діти і підлітки кінчали життя самогубством. В 4:20 ранку вони повинні були прокинутися слухати музику, давить на психіку. Або дивитися страшні ролики, чиє вплив викликав такий же ефект. Всім любителям цього мема варто зайвий раз замислитися, перш ніж поширювати ці картинки з Мережі.

Популярі новини
Загрузка...