Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

528 0 Новини високих технологій

Процесорний пристрій для бюджетних ноутбуків з низьким рівнем продуктивності обчислювальної системи і відмінним графічним прискорювачем - AMD A8-4500M. Технічні характеристики, відгуки власників та інша важлива інформація про це ЦПУ буде розглянута в рамках даного матеріалу.

Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Ніша ЦПУ

Нетбуки і ноутбуки бюджетного рівня - це основна сфера застосування AMD A8-4500M. Характеристики даного процесорного рішення на щось більше не дозволяють розраховувати. Процесорна частина у нього низькопродуктивною і може лише вирішувати найбільш прості завдання, в список яких входять перегляд інтернет-сторінок, робота в офісних додатках і відтворення мультимедійних файлів. Цей список можна доповнити найменш вимогливими до апаратного забезпечення іграшками початкового рівня. А ось обробляти графіку, декодувати відео або запускати найсвіжіші тривимірні ігрові додатки на такому апаратному забезпеченні вже точно не вийде.


Архітектура чіпа

Trinity - це кодова назва мікропроцесорної архітектури AMD A8 - 4500M. Характеристики чіпа вказують на наявність чотирьох обчислювальних блоків, які об'єднані в два кластери. До складу кожного кластера входять два блоки цілочисельних обчислень і один блок обробки чисел з плаваючою комою. Саме остання особливість в кінцевому підсумку призвело до того, що рівень продуктивності вельми і вельми низький у цього ЦПУ. Кремнієва підкладка у цього процесорного пристрою виготовляється за технологією 32 нм. Це призводить до збільшення напівпровідникового кристала і підвищує тепловиділення в порівнянні з найбільш свіжими чіпами такого класу.


Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Тактові частоти

Процесор AMD A8 - 4500m підтримує версію 3.0 технології динамічної зміни частоти чіпа Turbo Core. Тому в режимі роботи цей параметр, в залежності від температури напівпровідникового кристала і рівня складності розв'язуваної задачі, може як збільшуватися, так і зменшуватися. Найменше номінальне значення тактової частоти - 19 ГГц, а найбільше - 28 ГГц. Саме таке варіювання даного параметра в кінцевому підсумку дозволяє домогтися високого ступеня енергоефективності. При вирішенні найпростіших завдань частота знижується і мінімізує енергоспоживання обчислювальної системи. За рахунок цього також зростає час автономної роботи. Якщо ж рівень складності виконуваного програмного коду зростає, то і тактова частота стає більше. При цьому збільшується споживана потужність персональним комп'ютером і скорочується час автономної роботи.
Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Кеш. Оперативна пам'ять

Дана модель процесорного пристрою оснащена кешем з двох рівнів. Сумарний обсяг першого з них становить 192 Кб, а другого - 4 Мб. Відсутність третього рівня інтегрованої в напівпровідниковий кристал швидкої пам'яті в кінцевому підсумку вкрай негативно позначається на продуктивності чіпа. Контролер ОЗП включений до складу північного мосту набору системної логіки і може лише працювати з модулями пам'яті DDR3 з номінальною частотою 1600 МГц. Можна також встановлювати і більш швидкісні планки в таку обчислювальну систему, але їх робоча частота буде автоматично знижена до 16 МГц. Максимальна кількість ОЗУ, яке може входити до складу такої обчислювальної системи, становить 32 Гб.


Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Енергоспоживання. Температура

Максимальне значення теплового пакету для AMD A8 - 4500M відповідає 35 Вт. Для напівпровідникового чіпа з 4-ма ядрами і інтегрованим графічним прискорювачем це нормальне значення. Ще фактор, який сприяє такому підвищеного енергоспоживання - це технологічний процес. Максимально допустима температура цього чіпа - 100 0 С. В штатному режимі в залежності від рівня складності розв'язуваної задачі цей параметр може перебувати в діапазоні від 40 0 З (при реалізації найбільш простих завдань) до 60 0 З (в цьому випадку виконується найбільш складний програмний код).

Вбудована графіка

Також є вбудована відеокарта AMD A8-4500M. APU with Radeon Graphics - саме так позиціонує даний процесорне рішення компанія АМД. Модель акселератора - це HD 7640G. Як відеобуфер в цьому випадку виступає системна ОЗП. Максимальний об'єм відеопам'яті може досягати 2 Гб. До позитивних сторін даного ЦПУ можна віднести досить високу швидкодію інтегрованої відеопідсистеми.
Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Можливості розгону

Мінімальні можливості щодо збільшення продуктивності є в AMD A8-4500M. Розгін чіпа можливий лише тільки по частоті системної шини. Знову-таки, для здійснення даної операції персональний комп'ютер повинен бути укомплектований сучасною модифікацією материнської плати і поліпшеною системою охолодження. Максимальний приріст швидкодії в цьому випадку може досягти 5 відсотків. При цьому істотно зросте енергоспоживання комп'ютера. Тому особливого сенсу в розгоні в цьому випадку немає.

Тести

Типові результати в тестах, як для бюджетного центрального процесора, показує AMD A8-4500M. У тестовому пакеті даний чіп набирає 2438 балів. Його прямий конкурент в особі Pentium 2020М зі всього двома ядрами набирає в цьому випадку 2449 балів. Це зайвий раз доводить те, що саме процесорна частина даного процесора є слабкою ланкою. А ось вбудована графічна система без особливих проблем в тесті на продуктивність Windows 7 обходить навіть Core i5 моделі 3230М. А8-4500М набирає в цьому тесті 73 бала, а 3230М - 6. Але останній момент не компенсує мінуси процесорного рішення AMD, і він по ефективності може лише тільки на рівних конкурувати з найбільш бюджетними чіпами. Причому як з ЦПУ "Інтел", так і з AMD.
Процесор AMD A8-4500M: опис, характеристики і відгуки

Відгуки та підсумки

Власники ноутбуків на базі А8-4500М вказують на такі його переваги:
 • Висока продуктивність вбудованої графіки.
 • Демократична вартість.
 • Прийнятний час автономності.
 • Непогана автономність.
 • Мінуси у цього процесорного рішення наступні:
 • Низька швидкодія обчислювальної частини.
 • Застарілий технологічний процес призводить до того, що енергоефективність даного чіпа вище допустимого рівня.
 • Для низькопродуктивних мобільних обчислювальних систем відмінно підійде AMD A8-4500M. А у всіх інших випадках використання такого напівпровідникового процесора зовсім невиправдано. Для цих цілей краще використовувати більш продуктивні процесорні рішення від "Інтел".

  Популярі новини
  Загрузка...