Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

341 0 Новини високих технологій

Процесор початкового рівня для бюджетних смартфонів з повним набором базових функцій — це Snapdragon 410. Хоч і був представлений цей чіп у 2013 році, але його технічні характеристики продовжують бути актуальними для найбільш доступних мобільних девайсів. Пристрої на його основі все ще є у продажу.

Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

В яких смартфонах можна зустріти даний процесор?

Як було відзначено раніше, найбільш доступних мобільних телефонах можна зустріти Snapdragon 410. Видатною продуктивністю дане процесорний пристрій вже точно не може похвалитися. Але при цьому його швидкодії цілком достатньо для реалізації основних функцій смартфона: вчинення розмов, отримання та відправлення різних повідомлень, веб-серфінгу і інших невимогливих додатків. Навіть найбільш прості іграшки в цьому випадку цілком успішно будуть функціонувати. В якості реальних моделей смартфонів на базі розглянутого процесорного продукту можна привести Lenovo К3 або Maxwest Gravity.


Архітектура чіпа

До складу розглянутого напівпровідникового кристала входить 4 обчислювальних блоку на основі архітектури під кодовою назвою «Кортекс-А53». До сильних сторін можна віднести енергоефективність. А ось очікувати феноменального швидкодії в цьому випадку вже точно не доводиться. Тактова частота у цьому випадку динамічно змінюється залежно від рівня складності виконуваного програмного коду і ступеня нагріву кремнієвого кристала. Максимальне значення частоти для Qualcomm Snapdragon 410 - 1200 МГц. Також, в залежності від рівня оптимізації програмного коду, в цілях економії заряду акумуляторної батареї можливе відключення незадіяних обчислювальних ресурсів ЦПУ.


Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

Підсистема оперативної пам'яті

Відразу з двома видами оперативної пам'яті може взаємодіяти Snapdragon 410 — LP DDR2 або DDR3 LP. Рекомендована частота мікросхем пам'яті дорівнює 533 МГц. Максимальне ж кількістю ОЗУ у цьому випадку обмежена 2 Гб, але в більшості випадків смартфони на базі цього процесора оснащуються лише 1 Гб.

Підтримка інтерфейсів

Підтримкою всіх основних бездротових інтерфейсів може похвалитися Qualcomm Snapdragon 410. У цей список компанія-виробник включила наступне:
 • Всі мережі стільникового зв'язку: GSM, 3G, CDMA і навіть LTE/4G. При наявності відповідного покриття смартфони на базі даного процесорного пристрою здатні видати швидкість на рівні 150 Мбіт/с, і цього буде достатньо для завантаження великих мультимедійних файлів з Глобальної павутини.
 • Також в перелік підтримуваних бездротових інтерфейсів включений і Wi-Fi. У цьому випадку швидкість підключення вже буде обмежена 100 Мбіт/сек.
 • Не забули інженери-розробники про таке спосіб підключення, як блютуз. Він дозволяє вивести звуковий сигнал на бездротову гарнітуру. Ще один можливий спосіб його використання - це обмін інформації з аналогічним локальним пристроєм.
 • Хоч і навігаційний передавач у цього ЦПУ один, але він є універсальним і може цілком успішно взаємодіяти з системами GPS, ГЛОНАСС і навіть Beidou.
 • Також два дротових способу комутації реалізовано в процесорному пристрої. Один з них - це мікро-USB ревізії 2.0. Основне його призначення - це зарядка акумуляторної батареї. Але також цей провідний порт може використовуватися для синхронізації з персональним комп'ютером. Другий спосіб комутації з використанням проводів - це 35-мм аудіопорт. Він дозволяє вивести звук зі смартфона на різні зовнішні акустичні системи. Це може бути як стереогарнітура, так і звукові колонки.
  Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

  Графічний прискорювач

  Інтегрованим графічним акселератором початкового класу укомплектований Qualcomm Snapdragon 410. Його модель - "Адрено 306". Видатним рівнем продуктивності ця відеокарта вже точно не може похвалитися. Але основне її завдання - це звільнення обчислювальних ресурсів ЦПУ від обробки графічної інформації, і саме з цим даний прискорювач справляється на відмінно. Серед інших його особливостей можна виділити підтримку екранів з роздільною здатністю 1920 Х 1200. На практиці ж девайси з таким чіпом оснащуються матрицями з роздільною здатністю 1920 Х 1080. Тобто в цьому випадку якість картинки відповідає 1080р.
  Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

  Результати в тестах

  Досить непогані результати в тестах для ультрабюджетного рішення показує процесор Snapdragon 410. Основний його конкурент у цій ніші - це МТ6735 від компанії "Медіатек". Архітектура напівпровідникових кристалів у цих двох чіпів практично ідентична: 4 обчислювальних кластера на базі енергоефективної архітектури "Кортекс-А53". Тільки ось в рішення "Медіатек" тактова частота на 100 МГц вище і становить вже 13 ГГц проти 12 ГГц у чіпа Qualcomm. І саме з цієї причини результати в тестах у конкуруючого рішення будуть трохи краще. У синтетичному пакеті Geekbench в однопоточному тесті, наприклад, МТ6735 видає 633 бали, а герой цього матеріалу - 482. Аналогічні результати виходять і в багатопотоковому тесті цього програмного пакета. Процесор компанії "Медіатек" у цьому разі набирає 1816 балів, а 410 - 1439. У тесті ж Android OpenGL T-Rex МТ6735 показує fps на рівні 203 а чіп Qualcomm - 163. В плані архітектури напівпровідникового кристала це практично ідентичні чіпи. Але ось більш висока максимальна тактова частота МТ6735 дозволяє йому показувати трохи кращі результати в тестах.

  Відгуки

  Ідеальним балансом продуктивності та енергоефективності може похвалитися Snapdragon 410. Відгуки про це ЦПУ вказують на такі його переваги:
 • Прийнятне швидкодію.
 • Високий рівень енергоефективності.
 • Актуальні технічні характеристики.
 • Досить продуктивна графічна підсистема.
 • Єдиний недолік цього процесорного пристрою - це слабкі результати тестів на тлі конкуруючих рішень. Але ця різниця не настільки вже й велика, і в бюджетному сегменті ринку смартфонів вона, як правило, відходить на другий план. А пріоритетом є вартість девайса, і тут у героя цієї статті повний порядок.
  Процесор Qualcomm Snapdragon 410: характеристики, відгуки

  Підсумки

  Одним з найкращих процесорних рішень початкового рівня для смартфонів є Snapdragon 410. У нього достатній рівень продуктивності і відмінна енергоефективність. В додаток до цього мобільні пристрої на його основі можна придбати зараз за 100-110 доларів. Це більш ніж виправдана вартість такого мобільного рішення від іменитого виробника.

  Популярі новини
  Загрузка...