Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

446 0 Новини високих технологій

Лазерне друкуючий пристрій початкового класу з місячним обсягом друку в 4000 сторінок - це все Xerox Phaser 3010. Це периферійний рішення відмінно підійде для створення підсистеми виводу документації в малому офісі або вдома. Саме про його можливості і піде далі мова в цьому матеріалі.

Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

На вирішення яких завдань націлене це периферійний рішення?

Xerox Phaser 3010 компанією-виробником позиціонується як рішення, початкового рівня. На подібну його приналежність вказує і дуже демократична вартість, та невеликий обсяг друку на один календарний місяць і скромні технічні специфікації. Основні сфери використання даного лазерного принтера це:
 • Малий офіс з кількістю комп'ютерів 10-15 штук.
 • Домашні умови.
 • Мала робоча група з кількістю робочих місць не більше 15.
 • У всіх інших випадках повністю покрити потребу у пресі розглянуте периферійне рішення не може. Необхідно буде додатково купувати багатофункціональні пристрої, за рахунок яких і буде покриватися підвищена потреба у пресі.

  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Комплектація

  У список комплектації розглянутого лазерного принтера входить наступне:
 • Xerox Phaser 3010 картридж стартовий з 70%-м наповненням тонера.
 • Інтерфейсний кабель для комутації з системним блоком персонального комп'ютера.
 • Провід електроживлення.
 • Диск з ПО, на якому записані різні версії драйверів і прикладне програмне забезпечення для реалізації функцій діагностики периферійного пристрою.
 • Керівництво користувача на основних міжнародних мовах.
 • Фірмовий гарантійний талон.
 • Наведений раніше перелік є достатнім для того, щоб одразу ж після покупки зібрати повноцінну підсистему друку і почати використовувати це периферійний пристрій за прямим призначенням.
  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Можливі способи підключення

  Як було зазначено раніше, принтер Xerox Phaser 3010 є бюджетним периферійним рішенням, саме з цієї причини в ньому реалізований лише один спосіб підключення - USB. Можливостей цього проводового способу отримання інформації цілком достатньо для повноцінного функціонування такої підсистеми друку початкового рівня. Основна версія цього інтерфейсу для даного лазерного друкуючого пристрою - 2.0.

  Також можливе підключення такого периферійного рішення з допомогою ревізій інтерфейсу 1.Х і 3.0. У першому випадку відбудеться суттєве зниження швидкості друку, а в другому - не до кінця будуть використовуватися можливості комунікаційного порту. Основний недолік проводового інтерфейсу USB - це перекладання функцій сервера друку на найближчий персональний комп'ютер або інтелектуальний маршрутизатор. Але для невеликих офісів або таких робочих груп це не настільки вже й велика проблема. Про більш просунутих способах друку в цьому випадку і мови бути не може з тієї причини, що це бюджетне рішення і в даному випадку на перший план виходити вартість. За рахунок мінімізації способів підключення інженери-розробники, як правило, істотно знижують вартість друкуючого пристрою.

  Специфікації по швидкодії

  Після включення 25 секунд необхідно Xerox Phaser 3010 для попереднього прогріву. Після цього він повністю готовий до виконання своїх прямих функцій - друку. Надалі першу сторінку формату A4 він надрукує за 8 секунд. Потім він може виводити по 20 аркушів точно такого ж розміру за хвилину. Наведені раніше числа справедливі для чорнового режиму. У разі ж печатки в підвищеному дозволі і покращеній якості швидкодію знизиться і складе 12-15 аркушів А4 за хвилину.
  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Дозвіл

  Максимальна роздільна здатність друку сторінок одно 1200х1200. В реальності лазерний Xerox Phaser 3010 виводить сторінки в дозволі 600х600 а збільшення до 1200х1200 забезпечується використанням технології інтерполяції. У цьому режимі знижується швидкодія підсистеми друку і збільшується витрата тонера. Також у розглянутому лазерному принтері реалізований і чорновий режим виводу документації, в якому дозвіл надрукованих аркушів знижується до 300х300. За рахунок цього збільшується швидкість друку і зменшується витрата тонера, але при цьому якість текстових документів залишається на допустимому рівні. У разі ж друку діаграм, графіків або простих монохромних зображень краще вже використовувати чистової режим з дозволом 1200х1200.

  Формати. Щільність сторінок

  Основний розмір сторінки для цього лазерного пристрою - це формат А4 які має довжину 297 мм та ширину 210 мм. Також у переліку підтримуваних форматів присутні його зменшені модифікації А5 (210х149 мм) і А6 (149х105 мм). Цей перелік доповнюється С5 (162х229 мм) і В5 (176х250 мм). В додаток до цього користувач може в налаштуваннях принтера задати довільні значення довжини і ширини сторінки.


  Найменша щільність сторінок для даного пристрою - 60 г/м 2 . На менш щільному папері друк неприпустима з тієї причини, що це може вивести з ладу підсистему друку. Найбільше значення щільності сторінок в цьому випадку становить 163 г/м 2 . Останнє значення вказує на те, що цей принтер може здійснювати друк навіть на ватмані (їх щільність знаходиться в діапазоні від 140 до 160 г/м 2 ). А от здійснювати висновок документації на фотопапері (як матовою, так і глянсовою) з щільністю понад 163 г/м 2 неприпустимо тієї причини, що система подачі сторінок в периферійному пристрої може вийти з ладу.
  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Картридж

  106R02181 - це основна модель картриджа для Xerox Phaser 3010. Картридж ж 106R02183 є покращеною версією першого. У 106R02181 ресурс друку складає всього 1000 сторінок на одній заправці, а в 106R02183 це значення вже збільшено до 2300 аркушів. В вихідній комплектації йде перша модель і до повного виробітки її ресурсу додатково купувати поліпшену версію картриджа в цьому випадку недоцільно. Особливих проблем з перезаправке картриджів в цьому випадку не виникає. Для виконання цієї операції потрібен деблокирующий чіп і тонер. Xerox Phaser 3010 за рахунок перезаправки картриджа дозволяє ще більше знизити витрати на документообіг.

  Комутація, установка драйверів і друк тестової сторінки

  Принтер Xerox Phaser 3010 підключається і налаштовується таким чином:
 • Роздруковуємо коробку і витягаємо з неї весь вміст.
 • Встановлюємо лазерний принтер на постійне місцерозташування.
 • Підключаємо інтерфейсний шнур до ПК і периферійного пристрою, а силовий провід - до мережі електропостачання та печатающему сайту.
 • Встановлюємо картридж в принтер і включаємо його.
 • В привід ПК встановлюємо компакт-диск і, виконуючи вказівки майстра налаштування, инсталлируем драйвери і інше прикладне програмне забезпечення.
 • По закінченні необхідно в обов'язковому порядку надрукувати тестову сторінку.
 • Після всього цього принтер готовий до роботи.
  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Ціна

  Все ще присутні в продажу розглянута модель лазерного принтера. Її вартість на сьогоднішній день становить 4000-4500 рублів. Ще більше можна скоротити витрати на друк на Xerox Phaser 3010. Заправка друкуючого вузла дозволяє звести до мінімуму вартість одного відбитка. Причому за цим показником даний принтер істотно виграє у своїх прямих конкурентів.

  Відгуки. Плюси і недоліки з позиції власників

  В більшості випадків користувачі з позитивної сторони характеризують Xerox Phaser 3010. Відгуки акцентують увагу на таких його сильні сторони і переваги:
 • Низька вартість. Причому це справедливо по відношенню як до самого пристрою, так і до його обслуговування і видатковими матеріалами.
 • Хороша якість друку.
 • Чудову швидкодію.
 • Простота установки і використання.
 • Значний список підтримуваного системного софта, в якому не вистачає лише UNIX-систем.
 • Достатня комплектація.
 • Є також у цього лазерного принтера і мінуси. Основний з них - це всього лише один спосіб отримання інформації. Але для бюджетних рішень це типова проблема, вирішити яку можна лише з допомогою придбання більш дорогого вузла друку.
  Лазерний принтер Xerox Phaser 3010: огляд, опис, характеристики і відгуки

  Резюме


  Для друкарської продукції початкового рівня дійсно збалансованим рішенням є X erox Phaser 3010 . У нього є цілий ряд важливих переваг, а недоліки практично повністю відсутні. Все це в сумі робить більш ніж виправданим його використання в малому офісі або вдома.

  Популярі новини
  Загрузка...