Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів

1334 0 Новини високих технологій

Поширення світлодіодних ламп обумовлено перевагами Led-технології. В процесі експлуатації такі прилади не тільки відрізняються характерним яскравим світлом і оригінальним дизайном, а також довговічністю і енергозберігаючої функцією. Саме завдяки останнім двом якостям світлодіоди активно поширюються в сферах промисловості та житлово-комунального господарства (ЖКГ). Особливо популярний світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху, який автоматично включається і вимикається, що теж позначається на економії енергії.


Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів

Які об'єкти висвітлюються в комплексі ЖКГ?

У сферу обслуговування комунальних служб входить великий перелік зон. Прибудинкова територія охоплює під'їзні входи, фасади, об'єкти ландшафтного дизайну і т. д. Тут можуть застосовуватися вуличні світильники різного ступеня потужності, в залежності від площі. Для окремих декоративних елементів використовується світлодіодне підсвічування, хоча найчастіше застосовують практичні рішення без поправки на декоративну цінність. Крім прибудинкової території, комунальна інфраструктура включає сходові клітини, прольоти, технічні та службові приміщення. Якщо світлодіодні вуличні ліхтарі розраховуються на забезпечення світла в широкому спектрі, то всередині будівель прилади орієнтуються на локальне випромінювання. При цьому самі пристрої можуть мати різну конструкцію – наприклад, стельову, настінну, що вбудовується. Також використовуються мініатюрні лампи для підсвічування інформаційних табличок.

Особливості світильників для дворів і під'їздів

До приладів для освітлення об'єктів комунальної інфраструктури пред'являються спеціальні вимоги.
Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
В першу чергу, це високий клас зовнішньої захищеності. Рекомендується використовувати світильники з класом захисту IP65-IP68. Найбільш жорсткі вимоги по цьому параметру передбачаються зовнішнім приладів. Так, світлодіодні вуличні ліхтарі повинні мати ізоляцію від рясних опадів, снігу та вітру. Всі моделі, розраховані на використання в доступних місцях, отримують антивандальний корпус.


Світильники для під'їздів і технічних приміщень забезпечуються спеціальним захистом від пилу і агресивних середовищ. Розробники конструкцій також підвищують міцність механізмів кріплення і систем антивібраційного захисту. При цьому і вуличні світильники та прилади для приміщень повинні мати високий експлуатаційний ресурс. Дана вимога обумовлена інтересами економії коштів на проведення періодичної заміни ламп.

Параметри вибору світильника

Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
Вибір починається з оцінки показника потужності. Якщо звичайні кімнатні світильники працюють з силовим потенціалом в 6-10 Вт, то для потреб ЖКГ оптимальним буде значення в діапазоні 10-15 Вт. Що стосується напруги, то воно стандартно – зазвичай використовується світильник світлодіодний 220 В, хоча бувають винятки. Важливо враховувати, що можуть бути перепади напруги. Виключити ризик пошкодження лампи в результаті таких стрибків можна або вибором пристрою з розширеним діапазоном показників напруги, або ж за допомогою стабілізуючого блоку. Далі, підбирається величина світлового потоку. Знову ж таки, для побутових потреб користувачів обмежуються середніми значеннями 500-700 Люмен. Для комунальної сфери бажано купувати пристрої не менше 1000 Лм. Також слід врахувати постійну температуру експлуатації світильника. Найбільш вигідне рішення – це прилади, впевнено працюють в умовах -30 до + 60 °С.

Додатковий функціонал

Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
У сучасних моделях Led-світильників активно застосовуються сенсорні пристрої. Це датчики, за допомогою яких прилад може регулювати свою роботу автоматично. Найбільш поширений варіант – моделі, забезпечені сенсорами руху. Система ультразвукового випромінювання дозволяє визначати присутність людини в обслуговуваній зоні і в момент фіксації цього факту активізувати свою функцію. Технологічні світлодіодні світильники для під'їздів з датчиком руху оснащуються контролерами, що піддаються програмуванню. Пристрій через спеціальний драйвер може бути електронно введено в єдиний комплекс управління загальною системою освітлення. Операторові залишається лише налаштувати параметри роботи світильника або групи приладів на певний режим.

Виробники

На вітчизняному ринку представлені спеціальні рішення для ЖКС від найбільших виробників світлотехніки. Серед них на увагу заслуговують компанії Philips, Osram і Samsung. До виробників другого порядку відносяться фірми ILLUMINEX, Feron і Viled. Останнім часом стали з'являтися і комбіновані системи російського виробництва. Наприклад, підприємства «Лідер Лайт», «АС-Терра», «Фокус» та інші використовують в своїх розробках частина комплектуючих від зарубіжних фірм. Наприклад, може пропонуватися власний світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху марки Samsung. Втім, електронні драйвери і матричні елементи найчастіше представлені продукцією Philips і Osram. Корпусні елементи з пластику та алюмінію випускають переважно вітчизняні компанії.

Скільки коштує освітлення світлодіодними світильниками?

Одним з головних недоліків систем Led-освітлення є саме вартість. Типові моделі для установки в громадських місцях можуть коштувати близько 500-700 руб.
Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
Вуличні ліхтарі з великими плафонами оцінюються в 1-2 тис. руб. Найбільш дорогим вважається світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху, електронна начинка якого підвищує вартість на 1-15 тис. Комплексне забезпечення під'їздів може за кошторисом становити кілька десятків тисяч, включаючи витрати на установку. Також слід зазначити, що початкове вкладення в освітлювальну техніку компенсується економією в процесі експлуатації. По суті, це енергозберігаючі лампи, які з точки зору витрат на утримання обходяться вигідніше ламп розжарювання і галогенних пристроїв.

Висновок

Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
Об'єкти ЖКГ традиційно вважаються одними з найбільш витратних в плані змісту. За цими показниками вони стоять поруч із заводськими підприємствами середнього рівня. Переваги ж Led-світильників в цьому відношенні обумовлюються не тільки спочатку економним споживанням енергії. Згаданий світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху практично виключає марна витрата електрики завдяки системі управління. Є й інші переваги у такого освітлення. Світлодіодні лампи і вважаються найбільш екологічними. Даний фактор є плюсом і з точки зору безпеки для здоров'я споживача, і в плані утилізації непридатних приладів.

Популярі новини
Загрузка...