Новини високих технологій
» » Моторне масло GM-5W30: характеристики, відгуки, як відрізнити оригінал від підробки

Моторне масло GM-5W30: характеристики, відгуки, як відрізнити оригінал від підробки

16-02-2017, 22:52
1 262
Практика багатьох автолюбителів підтверджує, що правильно підібране моторне масло (ММ) сприяє довгої і добротної експлуатації двигуна автомобіля. Різноманітність сучасних брендів ММ і їх криклива реклама нерідко підштовхують водіїв до скоєння необачного вибору. Деякі з них забувають про необхідність ретельного підходу до вибору мастильної рідини, безпосередньо впливає на працездатність автомобільного двигуна.

Інноваційне масло GM-5W30

Експерти автопромисловості, а також досвідчені водії рекомендують покладатися на випробувані, рейтингові бренди. Одним з продуктів визнаних брендів є масло GM-5W30. Воно за своєю формулою відноситься до малозольним синтетичним.
Температурний діапазон ефективної експлуатації досить широкий: від -35 про З – до +50 про С. При його створенні використовувалися інноваційні інгредієнти, що сприяло широкому визнанню якості цього продукту у світі. Численні відгуки автолюбителів свідчать про зниження з його допомогою динаміки зносу двигуна, а також про оптимізацію їм витрати палива.

Властивості масла

Характеристики масла цілком сучасні і свідчать про його інноваційності. Низька в'язкість вказує на текучість і здатність надійно охороняти двигун. Широкий температурний діапазон вказує на універсальність його використання: характеристика в'язкості -5W-30; температура займання рідини – 222 0 З, значно знижує ризик спалаху (зазвичай мотори не нагріваються до таких температур); коеф-т в'язкості працюючого мотора при температурі 100 про З - 11.2 мм2/с; коеф-т в'язкості працюючого мотора при температурі 40 про З 66 мм2/с; ММ застигає при 36 про З, тому воно розраховане як максимум для зим помірного кліматичного поясу; показник лугу в ММ - 9.6 мг; індекс в'язкості - 146; щільність ММ при температурі 20 про З - 853 кг/м3.

Гідний продукт американського автопрому

Моторне масло GM-5W30 як видно з його назви, проводиться відомої американської мегаавтокомпанией General Motors. Однак, не тільки нею, але й співпрацюють французьким виробником масел Motul Specific.Єдина лінійка вироблених ними масел налічує десятки різних конфігурацій і розрахована на десятки різних марок автомобілів: "Шевроле"; "Фольксваген"; "Фіат"; спорт-кари Holden; "Рено"; "Понтіак". "Мерседес"; "Опель"; "Део"; "Кадилак"; позашляховики GMC; "Б'юік"; БМВ "Альфеон".

Для сучасних автомобілів

Втім, тут доречна застереження: не рекомендується використовувати для двигунів автомобілів, вироблених до 1980 року.
Його присадки окислюють деталі не розрахованих на них двигунів минулого століття. При роботі цілком справного старого двигуна з новим ММ відчутний запах гару і, як наслідок їх прискореного зносу, з'являється стукіт в двигуні.

Формула, яка стала стандартом

Як свідчать водійські відгуки, масло GM-5W30 на сьогоднішній день є хітом продажів. Воно переважно, оскільки прямим текстом рекомендовано в технічних характеристиках згаданих вище автомобілів. Воно сертифікована в системах: ACEA A3/B3; ACEA A3/B4; ACEA C3; API CF; API SM.

Відкриті допуски за сертифікатами

Крім цього, справжні автолюбителі високо оцінять те, що масло GM-5W30 має допуски по сертифікатам: BMW LongLife-04; Dexos2; GM-LL-A-025; GM-LL-B-025; MB 22951; VW 50200; VW 50500; VW 50501.

Універсальність і функціональність

Моторне масло GM-5W30 виготовляється синтетично з дотриманням технологічних вимог, головними з яких є максимальна економія бензину і захист двигуна від засмічують його вихлопних газів. Про якість GM 5W30 свідчить той факт, що воно саме є основою для стандарту Dexos2 масел з в'язкістю класу 5W30.
Моторне масло GM-5W30: характеристики, відгуки, як відрізнити оригінал від підробки
Оригінальне масло GM-5W30 придатне як для бензинових моторів, так і для дизельних. В його складі містяться присадки, очищаючі двигун від нагару, утвореного при відпрацюванні їм палива. Таким чином, ця високотехнологічна рідина сприяє економії бензину, збереження масляного фільтра і автомобільного мотора. Як стверджують автолюбителі, його, в принципі, можна замінювати новим через 10 тис. км пробігу, хоча стандартна технологія передбачає це робити кожні 75 тис. км.

Синтетика або полусинтетика?

Початківці водії нерідко сумніваються: яке більше підходить для їх автомобіля масло GM-5W30 синтетика або полусинтетика? Дійсно, нині користуються популярністю масла gm як на напівсинтетичній, так і на синтетичній основі. Як приклад, до першої групи належать GM-10w40 General Motors GM DEXRON VI до другої масла XENUM OEM-Line GM Dexos2 5W30 XENUM OEM-Line GM Dexos2 5W30. Примітно, що розглянуте моторне масло GM-5W30 виготовляється в обох модифікаціях.


Вибір між ними визначається особливістю конкретної марки автомобіля, а саме: підходить для її двигуна використання синтетичного моторного масла, що володіє досить агресивним пакетом присадок, ефективним для зняття нагару. Більш м'який вплив на внутрішні металеві поверхні двигуна забезпечує масло GM-5W30(полусинтетика).

Тест на морозостійкість

Нижепредставленное тестування на морозостійкість масла масло GM-5W30 представлено на автомобільних інтернет-сайтах. Воно здійснено шляхом взяття його з двигуна автомобіля з пробігом 9 тис. км. (масло виявилося темним, з запахом чаду) та подальшого його приміщення в потужний холодильник при -25 про С.
Навіть володіючи низькою температурою, масло виявилося працездатним і ефективним: фізичні властивості масла, витримав настільки гідний пробіг мало змінилися (ми візуально порівнюємо його з маслом новим). Таким чином, GM-5W30 можна використовувати досить довго навіть у зимовий час. Крім того, воно, охолоджене, якщо його вилити на серветку, абсолютно нормально може проникнути в неї.

Моторне масло – не панацея

Характеристика масла GM-5W30 дана компанією General Motors, виділяє таке його фізична властивість, як опір проникненню в нього повітря. Завдяки йому в цьому ММ навіть при контакті з повітрям не буде утворюватися ні бульбашок, ні піни. Ця рідина надійно забезпечує початок руху автомобіля, а також захищає його деталі від окислення. Однак якщо потрібен ремонт двигуна (його деталі, що труться, при цьому чутні сторонні звуки), то ніяке ММ (в тому числі і моторне масло GM-5W30) не захистить його. Звук може бути металевим або свистячим: 2. Металевий звук: збільшений зазор між коленвалом і упорними півкільцями, у шатунних або корінних підшипниках; знос гідрокомпенсаторів; знос газорозподільних деталей (втулок, клапанів, деталей распредвала); знос поршнів у циліндрах. 1. Свистячий звук: знос підшипників; зношування ременя генераторного приводу.

Відгуки автолюбителів

При ознайомленні з інтернет-форумами автолюбителів, стає помітно, що користується заслуженою популярністю у них масло gm 5w30. Відгуки водіїв про нього свідчать: заміна його, в середньому, практикується через 10 тис. км колії. Заправляють його двигуни по кілька років поспіль, не змінюючи марки масла, водії згаданих у вищенаведеному списку автомобілів.
Воно універсально: користуються ним автомобілісти не тільки для обслуговування газорозподільного механізму в його робочому циклі, але і як гідравлічної рідиною. Воно – досить текуче, зберігає свою структуру при високих і низьких температурах. Його плівка надійно захищає двигун від корозії, бруду, води.

Про підробки

На жаль, нерідко на авторинку можна зустріти неякісну підробку під моторне масло gm 5W30. Ціна нижче – і водії скоюють «вигідну» покупку в сумнівних магазинах. Як свідчать відгуки автолюбителів, по відношенню до оригінального маслу від General Motors, у продажу є приблизно 50 % фальсифікату. Характерно, що при його експлуатації в морозну погоду, подібна підробка втрачає свої робочі властивості і загусає, купуючи консистенцію вазеліну або навіть вершкового масла. Остання обставина водій легко може перевірити, користуючись автомобільним щупом, підводним в подібне уявне масло gm 5W30. Ціна ж його оригінального варіанту зовсім недорого: 1800 – 2000 р. за каністру 5л. Водії вибирають його за вигідне співвідношення ціна/якість. Крім того, синтетичне масло в'язкості 5W30 незважаючи на невелику в'язкість, володіє високими робочими властивостями. Оригінальне масло GM-5W30 не залишає опадів на двигуні, а також не замерзає при низьких температурах. Тому автолюбителям для забезпечення належного режиму роботи двигуна треба не змішувати, не комбінувати його з іншими маслами, рекомендується стежити за витратою масла. Якісне моторне масло забезпечує тривалу добротну роботу автомобільного двигуна. Тому до вибору мастильної рідини автолюбителям варто поставитися з відповідною старанністю. Адже при його поспішної покупці з рук або в сумнівних торгових точках водії ризикують придбати або неякісний продукт, або відверту підробку (контрафакт).

Як не помилитися з вибором

Численні автомобільні сайти не втомлюються нагадувати водіям про те, що має свій характерний фірмовий дизайн моторне масло GM-5W30. Його автолюбителям слід знати. Основні ступені його відмінності від підробки добре знайомі водіям: голограма (напис GM також перевертається); акуратні шви; кругла печатка з логотипом фірми на кришці; зубчики на торці кришці; знизу упаковки – квадратна пірамідка в стилі 3Д; напис HDPE тобто коробка перерабативаема; дата виробництва на коробці – мінімум місяць; книжечка з описом. Підробка масла GM-5W30 на жаль, зустрічається і в торгівлі традиційної, і в інтернет-магазинах. Тому водіям рекомендується ретельно оглядати товар, що купується. Крім перерахованих вище реквізитів, варто звертати увагу і на серійний номер каністри. Якщо на оригіналі моторного масла модифікації Dexos2 найчастіше міститься маркування API SN/CF (автолюбителям відомо, що префікс SN використовується з 2015 року), то на фальсифікаті нерідко зустрічається API SM/CF (де присутня застарілий префікс SM, давно не використовується General Motors в своїх маркуванні). Подібними маркуванням відрізняється саме масло GM-5W30 Dexos2. Покупцеві варто звернути увагу на взаємну контрастність тексту і фону на лейблі каністри. Фірмовий стиль при цьому не передбачає півтонів, нечеткостей, зерен друку. Найбільш характерною рисою істинності цього продукту автопрому є його високотехнологічна голограма. На підробках замість неї присутній нехитра срібляста наклейка-обманка.

Про заправці масла

У середньому, за одну заправку використовується 35 літра. Це можна чітко відстежити за допомогою шкали, яка знаходиться на торцевій стороні фірмової каністри. Втім, якщо водій прямо в дорозі помітив миготіння червоної лампочки, що сигналізує про низький рівень масла в двигуні, то він, як правило, звертається в техцентр. Там використовується фірмове масло GM-5W30 розлите у 200-літрові бочки. Саме такою тарою, з оригінальною заводський маркуванням, користуються і офіційні дилерські центри. Очевидним достоїнством цього виробленого в Росії масла також є його вельми гідний п'ятирічний термін зберігання.
Як свідчить статистика, все більша кількість автолюбителів воліє використовувати для двигунів своїх автомобілів масло GM-5W30 Dexos2. Однак і після його експлуатації ощадливі господарі дач знаходять йому застосування. Водії старшого покоління його не поспішають виливати, а дбайливо зливають у порожні каністри. Відпрацьованим маслом дачники обробляють дерев'яні поверхні, що контактують з грунтом. Їм також можна змастити бензопилу, а також просочити ганчірки, які потім ефективно віднаджують гризунів.

Висновок

Синтетичне моторне масло GM-5W30 в даний час знаходиться в тренді. Його характеристики адаптовані для зимових температур (до -35 про З). Даним ММ властиві помірна вартість, стійка в широкому діапазоні температур плинність, здатність очищати робочий нагар двигуна. Водії широкого діапазону автомобільних марок користуються ним роками.
Суттєвим нюансом в користуванні водіями маслом GM-5W30 є його придбання. На жаль, цей якісний технологічний продукт часто підробляється. Однак його заводська фасовка в фірмових каністрах передбачає всі необхідні для правильного вибору ступеня захисту.
Цікаво по темі
В'язкість моторних масел: опис, класифікація, таблиця і особливості
В'язкість моторних масел: опис, класифікація, таблиця і особливості
В'язкість моторних масел є важливим параметром, що впливає на нормальну роботу двигуна і всього автомобіля ...
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
У лінійці автомасел преміум-класу продукція концерну "Лікві Молі" займає провідні позиції. З німецькою ...
Маслозємні кільця: ознаки зносу
Маслозємні кільця: ознаки зносу
Маслозємні кільця є одними з найважливіших елементів двигуна. Що ж це за деталі, куди їх встановлюють ...
Яке масло заливати в гідропідсилювач керма: поради та відгуки
Яке масло заливати в гідропідсилювач керма: поради та відгуки
Системою гидроусиления керма зараз нікого не здивуєш. Дуже зручно, керуючи солідним позашляховиком або вантажним автомобілем, крутити кермо без