Ксенонова лампа HB4: пристрій, плюси і мінуси

240 0 Новини високих технологій

Ксенонова лампа HB4 призначається для автомобільних фар. По суті, HB4 - це маркування цоколя, що використовується в певному типі лампи. Тут можна додати, що з таким типом цоколя може бути не тільки ксенонова, але і галогенна або ж світлодіодна лампа.

Пристрій лампи

Природно, що основне призначення ксенонової лампи HB4 - це автомобільна промисловість. Однак на цьому їхня популярність зовсім не обмежується. Крім того, завдяки своїм деяким особливостям HB4 і НВ3 здобули велику популярність при створенні фар ближнього світла. Що стосується основи ксенонової лампи, то вона складається з групи однонитиевых виконань. Це говорить про те, що в загальній конструкції цоколя передбачається лише одна нитка для розжарювання. На сьогоднішній день існують і двухнитевые лампи. Автомобільні фари, як усім відомо, можуть видавати не тільки близький, але і дальнє світло. Однак ксенонові лампи HB4 використовуються тільки для ближнього. Для облаштування далекого ж підходять примірники НВ3.


Ксенонова лампа HB4: пристрій, плюси і мінуси

Принцип роботи ксенонових ламп

Основу ксенонових ламп HB4 складає спеціальний газ. Всередині конструкції виробу є спеціальний модуль, при спрацьовуванні якого газ запалюється. Що стосується основної технічної характеристики такого газорозрядного приладу, то це колірна температура. Адже кожен показник має своїм, визначеним кольором. Припустимо, що при збільшенні температури буде більше проявлятися блакитний відтінок, а яскравість буде, навпаки, зменшуватися. При зменшенні температури ксенонова лампа HB4 буде світити більш яскравим, але при цьому жовтим світлом.
Ксенонова лампа HB4: пристрій, плюси і мінуси

Переваги і недоліки газорозрядних ламп

Є кілька вагомих переваг, якими володіють ксенонові лампи перед галогенними. По-перше, нагрів лінз оптики мінімальний. Це означає, що скло фари не буде так сильно грітися, що, в свою чергу, полегшить миття, так як бруд і сміття не будуть сильно липнути.


По-друге, ксенон надає значну естетику автомобілю, тому він часто застосовується в якості тюнінгу. Ще одна важлива перевага - значно менше споживання енергії - мінімум на 40%. При цьому світіння буде більш яскравим, а значить, видимість буде краще, що, звичайно ж, плюс. Сам по собі ксенон випромінює світло з більш теплим спектром освітлення, що покращить видимість в темний час доби, а також під час негоди.
Ксенонова лампа HB4: пристрій, плюси і мінуси
Однак у них, як і у будь-якої іншої техніки, є свої недоліки.
 • Перший недолік - вартість. Ціна ксенонових ламп HB4 коливається в залежності від виробника, проте вона все одно вище, ніж у галогенних. Ціна починається приблизно від 250 рублів за лампу і може доходити до 3000-4000 тисяч рублів за комплект ксенонових пристроїв.
 • При виході з ладу галогенного світла можна замінити лише його. З ксеноном так не вийде із-за того, що в процесі роботи під час нагрівання колір освітлення змінюється. Якщо замінити лише одну з них, то різниця може бути дуже помітна. Тому доводиться міняти обидва джерела.
 • Монтаж ксенонових ламп потрібно додаткової установки блоку розпалу газу, на відміну від галогенок.
 • Під час включення можна помітити, що відгук відбувається не відразу. Під час першого включення далекого, ближнього світла або протитуманних фар, якщо в них теж встановлені газорозрядні лампи, потрібно врахувати час, необхідний на розпал газу.
 • Часто виникає проблема з осліпленням інших водіїв за кермом. Відбувається це з двох причин. Або неправильна установка лінз, або неякісний ксенон, що буває досить часто.
 • Ксенонова лампа HB4: пристрій, плюси і мінуси

  Ксенонові лампи 4300к і 5000к

  Варто звернути увагу на розповсюджені ксенонові лампи HB45000k. Відразу варто відзначити, що коефіцієнт 5000к - це колірна температура. Потужність такої лампи від виробника Sho-me складає 35 Вт. Тип роз'єму для установки КЕТ. Що стосується ціни, за ксенонову лампу HB45000k доведеться віддати приблизно 300 рублів. Термін служби однієї фари по гарантії становить 3000 годин. Тут також можна відзначити, що цей варіант ксенонової лампи є гарним бюджетним рішенням при заміні звичайної оптики на ксенонову. Ксенонові лампи HB44300 випускаються компанією Contrast Favorite, наприклад. Що стосується технічних характеристик цієї лампи, то вони такі ж як у попереднього аналога. Різниця полягає лише в коефіцієнті колірної температури, що можна помітити по її маркуванні. Однак газорозрядні лампи від цього виробника вважаються більш якісними, а тому їх вартість буде вище, незважаючи на меншу температуру.

  Популярі новини
  Загрузка...