Чому принтер друкує чорний лист? Причини і способи усунення проблем

507 0 Новини високих технологій

"Чому принтер друкує чорний лист?" – цим питанням задаються багато, хто хотів роздрукувати якусь інформацію, а замість цього отримав на виході повністю чорний лист. Чому так відбувається? Чому деколи МФУ та принтери божеволіють і починають друкувати чи не чорні квадрати Малевича? Насправді причин, чому таке може відбуватися, може бути безліч, починаючи з неправильно підібраною паперу і закінчуючи несправністю друкуючої головки пристрою. У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про всі частих причин виникнення чорних листів, а також поділимося способами усунення несправностей.

Вся справа в папері

Чому принтер друкує чорний лист? Причини і способи усунення проблем
Перша причина, чому принтер друкує чорний лист – неправильно підібрана папір для друку. Так, це може прозвучати дивно, але дійсно, папір грає дуже важливу роль для будь-якого принтера. В даному випадку чорний лист виходить на тих принтерах, в які вставлено папір для факсу. Справа в тому, що папір, яка застосовується для факсів, при нагріванні починає чорніти, а, як відомо, принтер при друці нагрівається набагато сильніше, звідси і виникає проблема.


Потрібно перевірити контакти

Наступна причина, чому принтер друкує чорний лист – поганий контакт на блоці живлення картриджа або ж проблеми з підпружиненим контактом. Періодично необхідно перевіряти, чи не засмітилися контакти на картриджі, бо як пил усередині принтера – це явище часте. Але також не варто занадто часто виймати і вставляти картридж, оскільки це може призвести до проблем з підпружиненим контактом.
Чому принтер друкує чорний лист? Причини і способи усунення проблем
Справа в тому, що, якщо дуже часто виймати і вставляти картридж назад у принтер, пружний контакт може вивернутися на 30-40 градусів або зовсім загнутися. У такому випадку контакт не зможе повернутися на своє початкове положення, в результаті чого принтер почне видавати повністю чорні листи на виході.


Виправити ситуацію в цьому випадку можна самостійно або ж звернутися в сервісний центр, де ремонтують принтери.

Проблеми з фотобарабаном

Ще одна дуже часта причина, чому принтер друкує чорний лист – проблеми з фотобарабаном або фотовалом, як його ще називають. Для тих, хто не в курсі, фотобарабан – це дуже важлива частина будь-якого принтера, адже саме на нього передається вся інформація з комп'ютера для подальшого друку. Фотовал занадто чутливий до світла, а тому всі роботи, пов'язані з його заміною або заміною тонера, проводяться в темному приміщенні, щоб не сталося засвітився.
Чому принтер друкує чорний лист? Причини і способи усунення проблем
Якщо все ж світло потрапить на фотобарабан, то нічого хорошого чекати не варто. При спробі що-небудь надрукувати принтер буде видавати чорний лист. Ось і відповідь на питання про те, чому принтер друкує повністю чорний лист. Що ж робити у випадку засвітки фотобарабана? В цьому випадку вибір небагатий. Перший варіант – придбати новий фотовал, оскільки ремонт обійдеться в шалені гроші, що абсолютно недоцільно. Другий варіант – почекати якийсь час, оскільки бували випадки, коли засвічений шар сам відновлювався до початкового стану. Сподіватися на це, звичайно, не варто, але спробувати такий варіант однозначно потрібно.

На картриджах краще не економити

Дана проблема стосується практично всіх виробників принтерів, але більшою мірою Canon і HP. Чому принтер друкує чорні листи на пристроях від цих виробників? Усе просто – справа в неякісному картриджі. Коли фарба або тонер закінчується, користувач йде в магазин і купує нові матеріали, але, як правило, не оригінальні, оскільки вони дорогі, а що-небудь дешевше.
Чому принтер друкує чорний лист? Причини і способи усунення проблем
В результаті герметичність та якість виконання картриджа виявляються значно нижче. Тонер або фарба на таких картриджах може потрапляти на папір, в результаті чого вона замарается, а на виході буде чорний лист. Через деякий час друк може нормалізуватися, але якщо цього не станеться, то доведеться міняти картридж.

Поломка принтера

І остання причина, чому принтер друкує чорні листи (лазерний або струменевий, значення не має) – поломка самого пристрою. Це теж досить поширене явище, особливо на дешевих чи старих пристроях, які пропрацювали вже довго і віддрукували не одну сотню листів. В основному причини криються в друкуючих елементах, але не факт. Все, що можна порадити зробити в даній ситуації – віднести принтер в ремонт, щоб майстри провели діагностику і сказали, що саме зламалося і скільки буде коштувати ремонт. Якщо вартість буде високою, то простіше буде купити новий принтер, ніж ремонтувати старий.

Популярі новини
Загрузка...