Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів

221 0 Новини високих технологій

Практично кожен другий власник смартфона або планшета стикається з необхідністю відновлення втрачених даних. Причин може бути дуже багато: випадкове видалення, перевстановлення операційної системи, некоректна робота антивірусного додатки і т. п. Власне, причина втрати інформації не так важлива, бо нас цікавить подальший процес, тобто відновлення даних з телефону Android. Відразу варто обмовитися, що платформа iOS в цьому випадку, на жаль, безнадійна. Тут Apple неухильно дотримується своєї політиці. На офіційному сайті компанії у відповідному розділі чітко прописано, що відновлення видалених даних з телефону можливе лише в тому випадку, якщо була підключена синхронізація з iTunes або iCloud. У всіх інших випадках вона повністю і назавжди віддаляється, і повернути її не представляється можливим ні при яких умовах.


Платформа Android більш гнучка в цьому плані і відновлення даних з телефону тут цілком реально, причому без необхідності підключення хмарних сховищ. Правда, останні якраз і виступають в якості панацеї в цьому випадку, але далеко не кожен користувач захоче з ними зв'язуватися в силу різних причин. Отже, спробуємо розібратися, як провести відновлення даних з телефону Android і зробити це максимально безболісно, як для користувача, так і для його гаджета. Розглянемо основні інструменти для реалізації даного підприємства і порядок дій, взявши до уваги поради експертів цієї галузі.

Труднощі

Єдине рішення проблеми з втратою інформації – це програми для відновлення даних з телефону. Якихось штатних інструментів розробник платформи, на жаль, не передбачив. Тут можливі два сценарії – поганий і хороший.


Якщо необхідно відновлення даних з внутрішньої пам'яті телефону, то це якраз перший випадок. Коли вся інформація знаходилася на зовнішньому накопичувачі – це самий сприятливий сценарій. Справа в тому, що подібний софт сканує і аналізує системний файли і сектора. І якщо на карті пам'яті вони практично ніяк не заблоковані, то на внутрішньому накопичувачі гаджета вони захищені платформою.

Права адміністратора (root)

У найгіршому сценарії, тобто реанімації інформації на внутрішньому накопичувачі, вам знадобиться рутирование смартфона (root) або встановлення прав адміністратора, а це загрожує деякими наслідками, начебто втрати гарантії і загрозу особистій інформації. На це піде далеко не кожен користувач. У випадку з відновленням даних з телефонів «Самсунг» все помітно простіше.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Ніяких сторонніх утиліт для отримання прав адміністратора тут не потрібно. Місцева прошивка підтримує цю функцію. Так що перед відновленням даних з телефонів Samsung необхідно перейти в налаштування гаджета, відкрити розділ «Екран блокування і захист», потім «Інші параметри безпеки» і в гілці «Адміністратори пристроїв» пересунути повзунок на «Дистанційне керування». На гаджети від інших виробників, так само як і на інших прошивках доведеться рутировать телефон з допомогою сторонніх утиліт. Серед іншого софта такого плану майстри радять використовувати додатки Root Master і 360Root. Інтерфейс програми максимально спрощений, і для отримання прав адміністратора досить встановити продукт і клікнути на кнопку «Старт» у першому випадку, або «Почати» у другому. Після чого ваш гаджет перезавантажиться (якщо немає, то примусово перезавантажити) і вам відкриється доступ до системних файлів. Після чого вже можна запускати нижчеописані програми для відновлення даних з телефону Android.
Далі розглянемо кілька найбільш ефективних програм для реанімації втраченої інформації на мобільних гаджетах.

DiskDigger Pro file recovery

Це одна з найпопулярніших утиліт для відновлення даних з телефону на Android після скидання пристрою або випадкового видалення. Майстри і просунуті користувачі дуже тепло відгукуються про цю програму, так само як і про її можливості. Також варто зауважити, що в деяких нескладних випадках (фотографії, текстові документи) для відновлення даних з телефону установка прав адміністратора зовсім необов'язкова.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Програма прекрасно себе почуває на всіх версіях платформи Android, починаючи з 2.2. Інтерфейс програми простий і інтуїтивно зрозумілий і з ним розбереться навіть новачок у цій справі. Гілки меню з підпунктами логічно побудовані, так що блукати там не доведеться. До того ж на офіційному сайті розробника є багато навчальних матеріалів у текстовому форматі, на випадок, якщо виникнути якісь труднощі.

Особливості програми

В меню можна вибрати один з двох видів сканування – просте і повне. У першому випадку встановлення прав адміністратора не потрібно, але і результат може бути далеко не найбільш обнадійливим. Мабуть, єдине, з чим гідно справляється базовий пошук та подальша реанімація, - це з фотографіями і текстовими файлами, а для відновлення решти (відео, БД тощо) доведеться рутировать гаджет. Після проведення сканування утиліта представляє користувачеві список всіх знайдених файлів. Тут вже можна вибрати якісь конкретні дані для відновлення телефону. Сам процес реанімації займає небагато часу, але якщо файлів пристойну кількість, то доведеться почекати. Високопродуктивні процесори, природно, помітно прискорюють виконання завдання.

Відмінні риси утиліти

Що стосується системних вимог, то «Дискдиггер» – це досить ресурсномісткий додаток, яке ніяк не підходить для мультизадач. Тобто пограти в ігри під час відновлення даних з телефону або подивитися відео у вас не вийде. Утиліта ненажерлива до оперативної пам'яті і потужностей процесора. Так що доведеться чекати закінчення процедури.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Зберегти отримані результати можна як на місцеві накопичувачі, так і в хмарні сховища, на кшталт «Дропбокс» або «Гугл Драйв». Також є можливість передати отримані дані на електронну пошту. Ця опція буде досить до речі, якщо накопичувач, з якого проводиться відновлення, зіпсований і записувати на нього небезпечно.

Умови розповсюдження

Поширюється продукт за платної ліцензії, але розробник передбачив щось на зразок тріальний версією, де користувачеві доступна функція сканування, тільки без подальшого відновлення. Тобто можна оцінити всі дані, що підлягають реанімації, і якщо список вас влаштовує, то купити ключ.

GT Recovery for Android

Ще одна ефективна програма для відновлення даних з телефону після скидання системи або випадкового видалення файлів. Фахівці і досвідчені користувачі також настійно рекомендують використовувати цей продукт, тому що він може допомогти навіть у найскладніших випадках.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Утиліта за великим рахунком є комплексним рішенням, де для кожної категорії завдань є свій інструмент. Для відновлення музичних треків, відео та текстових документів призначений продукт GT File Recovery для фотографій – GT Photo Recovery, СМС-повідомлення – GT SMS Recovery, контакти – GT Contact Recovery, а для соціальних месенджерів, на кшталт «Ватсап» або «Вибер» – GT Messenger Recovery.

Особливості програми

Тобто розробник пропонує не один універсальний, а цілий список спеціалізованих рішень для різних реанімації даних. Програма відмінно справляється з відновленням інформації на інших носіях, але для нормальної роботи з внутрішнім накопичувачем потрібні права адміністратора. В іншому випадку, ймовірність реанімації дуже мала.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Інтерфейс всіх програм у комплексі ідентичний і відрізняється тільки верхня гілка меню, де змінюються специфічні для даної категорії розділи: «Музика», СМС, «Фото» і т. д. Основний функціонал, простий і інтуїтивно зрозумілий. Запускаємо програму, скануємо накопичувачі і з представленого списку вибираємо, що конкретно потрібно відновити. Результат можна завантажити як на джерело, так і на зовнішні носії, а також відправити поштою. Також варто зауважити, що програма не навантажує систему і не так вимоглива до обсягу оперативної пам'яті, як і інший софт такого плану. Звичайно, на слабких гаджетах у фоновому режимі під час сканування або відновлення не попрацюєш, але просунуті девайси навіть не помітять роботу утиліти.

Умови розповсюдження

Поширюється продукт за платної ліцензії, але розробник передбачив тріальну версію з обмеженим функціоналом. Тобто тут можна подивитися, які саме дані підлягають відновленню, і якщо перелік вас влаштував, то отримуємо ключ. Безкоштовно можна реанімувати лише обмежена кількість (для кожного напрямку різне) файлів.

Recuva

Фахівці цієї області і просунуті користувачі вважають цей продукт кращим у своєму сегменті і поза конкуренцією, про що свідчить безліч утішних відгуків про програму на тематичних форумах. Це вже десктопное додаток, яке спрямоване в першу чергу на роботу з зовнішніми накопичувачами. Але якщо ваш смартфон підключається як USB Mass Storage, то проблем з відновленням внутрішньої пам'яті також не повинно бути.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Сучасні смартфони, як правило і на жаль, підключаються тільки за МТР-протоколу як медіапрогравача. І тут доведеться знову-таки рутировать гаджет, якщо необхідно відпрацювати внутрішній накопичувач.

Особливості утиліти

Насамперед необхідно встановити програму на персональний комп'ютер, запустити її і підключити мобільний девайс до ПК. У верхній частині можна побачити випадаючий список, де відображаються всі доступні накопичувачі. Серед них вибрати SD-карту або внутрішню пам'ять мобільного гаджета. Після чого можна запускати сканування. По завершенню утиліта представить список всіх знайдений файлів. Останні будуть промарковані одним з трьох кольорів. Зелений маркер означає 100-відсоткову ймовірність відновлення даних, жовтий – 50 на 50 ну а червоний – це повністю втрачена інформація, яку не можна реанімувати.
Відновлення даних з телефону: покрокова інструкція, поради майстрів
Також варто зауважити, що тут передбачено два режими сканування – простий і просунутий. У першому випадку програма поверхнево пробіжить по накопичувачів і виявить всі «зелені» файли. Глибоке сканування займає помітно більше часу, але і більш ефективно. Воно зачіпає і системну область і, так сказати, злачні місця на зовнішніх носіях. Для більшої конкретики можна вибрати типи файлів для сканування, тобто визначити, що саме ви хочете відновити: відео, фото, бази даних, музику, будь то текстові документи та інше. Цей момент доведеться як не можна до речі, якщо накопичувачами активно користувалися і залишкової інформації там накопичилося вдосталь.

Відмінні риси програми

Інтерфейс програми простий, зрозумілий і не викликає зайвих питань. За замовчуванням включений майстер-помічник, який при запуску утиліти крок за кроком проведе вас основного функціоналу і попутно запустити необхідні процедури сканування, а після і відновлення. Його можна відключити і працювати в штатному режимі. Інтерфейс програми отримав грамотну україномовну локалізацію, що також сприяє швидкому вивченню продукту. Що стосується ресурсоємності, «Рекува» практично не займає місця на вінчестері і по мінімуму «їсть» оперативну пам'ять. Навіть на старих комп'ютерах програма може спокійно працювати у фоновому режимі, а користувач навіть цього і не помітить, займаючись своїми справами. Правда, швидкість сканування і відновлення в останньому випадку займе помітно більше часу, але це багатьох це зовсім не критично.

Умови розповсюдження

Утиліта поширюється як на платній, так і безкоштовній ліцензії. В останньому випадку ми маємо суто індивідуальний продукт для домашніх потреб, не гидує рекламними блоками. Якщо потреба у відновленні файлів невисока, то його цілком вистачить. Для більш просунутих користувачів і тим, кому необхідна пакетна обробка з додатковим набором інструментів, краще подивитися в бік професійної платній версії.

Популярі новини
Загрузка...