Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція

794 0 Новини високих технологій

Кожен володар принтера намагається дізнатися, як у принтері поміняти картридж. Зазвичай так буває, що після покупки принтера чорнило закінчуються дуже швидко. Відбувається це тому, що при покупці цього пристрою в нього вставляється демонстраційний картридж з дуже малим ресурсом. Тому доречно задати собі питання про те, як поміняти картридж у принтері, попередньо його заправивши фарбою. Чи краще купити новий?

Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція

Заміна або заправка?

Ніхто не сперечається, що набагато простіше купити новий картридж. Дістали старий, викинули, вставили новий і справа з кінцем. Але буває так, що нові картриджі коштують набагато дорожче самих принтерів (найчастіше так трапляється з дешевими принтерами). Це робиться виробниками спеціально, щоб люди витрачали більше грошей на матеріали, тим самим піднімали прибуток компаній-виробників. Це потрібно пам'ятати перед тим, як поміняти картридж у принтері. HP Deskjet (принтер), наприклад, обійдеться вам дуже дорого, якщо постійно купувати нові картриджі. Компанія HP отримує свою виручку в основному від продажу картриджів.


Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція
І ще відзначимо, перед тим як в принтері поміняти картридж або заправити, переконайтеся, що це взагалі можливо зробити. Звичайно, заміна можлива завжди, а ось заправка - ні. Все залежить від типу принтера і самого картриджа.

Заміна картриджа струменевого принтера

Досі найпоширенішим є струменевий принтер, адже при малій вартості він вміє роздруковувати кольорові знімки. Виробники принтерів роблять все можливе для того, щоб користувач знав, як в принтері поміняв картридж. Тут навіть немає жодної інструкції, все робиться елементарно просто: відкривається кришка, дістається порожній картридж, ставиться інший. Ось і весь процес. Розробники навмисно намагаються спростити процес установки нових картриджів, тому проблем у вас точно не буде. Але це лише в тому випадку, якщо ви захочете замінити старий картридж на новий. Для цього доведеться купувати дорогий картридж. Але є й інший варіант. Як ви вже зрозуміли, мова йде про заправці.


Заправка

Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція
Коли люди бачать такі принтери в магазині, вони часто попадаються на гачок низької ціни, і лише потім усвідомлюють, що обслуговування дешевого кольорового принтера буде дорогим. Але знаючи, як поміняти картридж принтері після його заправки, ви зможете економити гроші, причому багато. Найперше - потрібно купити хорошу фарбу для картриджа. Якщо вирішите заощадити і виберете погану фарбу, то якість фотографій буде поганим. Ще один мінус неякісних чорнила - швидко засихання і відсутність печатки в деяких місцях на папері. Примітно, що виробники картриджів ніколи не випускають фарбу для них і спеціальні набори для заправки. Вони хочуть, щоб люди купували їх заправлені картриджі. Тому не намагайтеся знайти оригінальні чорнило, яких просто немає в природі. Отже, ви купили чорнило. Для заправки вам потрібно шприц. Вийміть картридж із принтера, дізнайтеся його ємність, наповніть шприц фарбою настільки, щоб ємність відповідала ємкості картриджа. На верхньому торці картриджа є дірочка (вона приклеєна наклейкою), через яку виходить повітря. Вона має дуже малий розмір, але голка шприца влізе.
Ви можете спробувати відірвати наклейку, але після заправки обов'язково приклейте її назад. Там реалізована складна система відводу повітря, і наклейка є частиною цієї системи. Якщо наклейку ви не приклеїте, то чорнило будуть протікати через сопло картриджа. Є й інший варіант заправки. Самим тонким свердлом робите дірочку у картриджі, заправляєте туди фарбу, потім дірку акуратно заделываете пластиліном. Можна навіть використовувати звичайну жуйку. Працювати це все буде, але тільки в тому випадку, якщо ви друкуєте. Якщо фарба у вас засохне, то прочистити картридж вже не вдасться. Втім, якщо ви багато пишете, то вам взагалі не потрібно знати, як поміняти картридж у принтері HP або моделі іншого виробника. Адже в такому випадку доречно використовувати СНПЧ, що заощадить гроші і час на заправці.

Заміна та заправка лазерного картриджа

Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція
Як і у випадку зі струменевим, картридж для лазерного принтера теж легко знімається: відкривається передня (верхня або задня) кришка, натискається спеціальні засувка і дістається сам картридж. Залежно від моделі, картридж може вийматися по-різному, але завжди зробити це просто. По-хорошому, використаний картридж необхідно викинути і вставити новий, але найкраще його просто заправити.

Запобіжні заходи

Відразу відзначимо, що заправляти картриджі лазерних принтерів складно і шкідливо для здоров'я. Порошок для заправки дуже малий, і якщо він потрапить в легені, то буде погано. Тому перед тим, як в принтері поміняти картридж з попередньою заправкою, необхідно вжити заходів безпеки. По-перше, потрібно прокрити рот і ніс ганчіркою або респіратором. І хоча від фарби не захистить навіть армійський протигаз, це потрібно зробити. Так в легені може потрапити лише невелика частина пилу. По-друге, потрібно заправляти лише в добре провітрюваному приміщенні.

Процедура заправки і заміни

Отже, стеліть газету на стіл і підлогу, і приступайте. Виймайте старий картридж, шукайте на ньому пробочку, через яку засипається тонер. Ця пробка знаходиться за однією з бічних кришок. Її зняти легко - просто відкрутіть пару шурупів. Знімайте пробку і банально засинайте всередину тонер. Ось тільки робіть це акуратно і не допускайте розпилювання його по кімнаті.
Як в принтері поміняти картридж: покрокова інструкція
Якщо пробки під кришкою не виявилося, то така будова самого картриджа. Щоб його заправити, доведеться розкривати його повністю і засипати тонер в утворену щілину. У такому разі заправка сильно ускладнюється. Тому при виборі лазерного принтера потрібно уточнювати, який саме картридж використовується всередині. Є також і чипованые картриджі, які після заправки можуть просто не працювати. В домашніх умовах такі моделі ви не зможете заправляти. Однак в спеціальних сервісах їх перезаправляют і чіпляють нові чіпи, які сприймаються принтером. Це може стати додатковою складністю. Тому перед тим, як поміняти картридж у принтері або заправити його тонером, уточніть, чи там чіп. Якщо ви замініть оригінальний картридж з чіпом на неоригінальний, то працювати він просто не буде. Тепер ви знаєте, як поміняти картридж у принтері Canon та інших торгових марок, тому зможете самостійно це зробити.

Популярі новини
Загрузка...