Рейтинг процесорів по продуктивності: є єдина думка?

288 0 Новини високих технологій

Комп'ютер являє собою дуже складну систему, яка працює завдяки злагодженій взаємодії багатьох компонентів. І «серцем» машини є центральний процесор. З вигляду маленька платівка, – тим не менше це витончений набір мікросхем, основним призначенням яких є здійснення безлічі обчислювальних операцій за одиницю часу.

Центральний процесор: широкий вибір

Як же підібрати собі якісний ЦП, щоб комп'ютер працював швидко, без лагів і всіляких перевантажень? Сьогодні існує рейтинг процесорів по продуктивності, а точніше, таких порівняльних списків дуже багато, ознайомившись з якими, можна зробити правильний і економний вибір. Для цього існує кілька критеріїв:
 • виробник;
 • вартість;
 • тактова частота і кількість ядер.
 • Рейтинг процесорів по продуктивності: є єдина думка?
  Саме на ці три пункти слід звернути увагу при покупці виробу. Частіше за все, вони пов'язані між собою нерозривно, хоча ціна може змінюватись як у більшу, так і у меншу сторону.

  Провідні виробники процесорів та їх порівняння

  На сьогоднішній день головними конкурентами на ринку процесорів є дві компанії – Intel і AMD. Саме вони, за великим рахунком, формують рейтинг продуктивності процесорів.


  Якщо міркувати об'єктивно, то якість виробів компанії Intel декілька вище, ніж у AMD. У середньому виходить 10-15%, але для більш потужних процесорів це має значення. Тому вибір користувачів схиляється на користь перших. Однак крім потужності, є і другий параметр, який чудово відображає рейтинг процесорів по продуктивності – це ціна виробів. А ось тут ситуація змінюється докорінно навпаки. Процесори AMD дешевше интеловских практично в 2 рази (мінімум на 30%).

  Технічні параметри процесорів

  Головним параметром, який говорить про якості і потужності процесора є його тактова частота. По суті, тактова частота – це характеристика, що визначає кількість виконуваних в одну секунду операцій. І чим вище параметр, тим швидше буде працювати комп'ютер. Це наочно демонструє рейтинг процесорів по продуктивності. До речі, ціни на найпотужніші процесори теж самі «смачні», тобто високі. Але за якість потрібно платити.

  До відома. Щоб перевірити тактову частоту процесора на своєму ПК, потрібно відкрити меню "Мій Комп'ютер" - "Властивості".
  Рейтинг процесорів по продуктивності: є єдина думка?
  Другий за значимістю параметр процесора – кількість ядер. Від них залежить кількість одночасно виконуваних операцій на ПК, без видимої втрати в продуктивності. Сьогоднішні технології пропонують користувачам дуже потужні пристрої, в яких центральний процесор має 8 ядер. Власне, для пересічних обивателів достатньо і 4 ядер, однак новітні ігри вимогливі до «заліза», так що пограти у щось нове і цікаве на таких ПК не вийде.

  Технології майбутнього

  Але стелю потужностей процесорів вже давно не обмежується лише 8 ядрами. Новітній рейтинг продуктивності процесорів Intel виставляє в ТОП 16-ядерні процесори 9-го покоління. Але для переважної більшості користувачів ПК така розкіш явно не по кишені. Ціни за подібні вироби можна порівняти з вартістю вживаного автомобіля.
  Рейтинг процесорів по продуктивності: є єдина думка?
  До речі, компанія AMD прагне не відставати від конкурентів і також являє аналогічні по потужності моделі процесорів, хоча й дешевше. Але тим не менш рейтинг процесорів по продуктивності, а точніше його верхню частину заповнюють вироби саме Intel, так як якість все-таки переважає над економічною складовою. Таким чином, щоб зробити правильний вибір при покупці процесора, потрібно знати, яку роль буде виконувати ПК. Якщо ігрову, то акцент варто зробити на потужність, а якщо для роботи і побутових потреб (подивитися фільми, послухати музику), то орієнтуючись по фінансам.

  Популярі новини
  Загрузка...