Серверні процесори: різновиди та особливості

668 0 Новини високих технологій

Напевно, не знайти зараз такого користувача ПК, який би не чув про серверах. Багато хто знають, що це таке. Але от про їх внутрішньому пристрої говорять мало і в основному вузькі фахівці. У цій статті піде мова про серверних процесорах. Для чого вони потрібні, які бувають і чим розрізняються.

Особливості серверних процесорів

Так як сервер — це система, що постійно оперує великими потоками даних, то навантаження на «залізо» іноді може досягати колосальних розмірів. Прості процесорні рішення для домашнього використання тут не підійдуть. Для цього є спеціальні серверні процесори. Вони здатні розв'язувати кілька типових для цієї області завдань:


 • управління великих об'ємом даних;
 • вміння працювати з кількома завданнями одночасно;
 • стабільність роботи в безперервному режимі;
 • стійкість до помилок і збоїв.
 • Технічна сторона

  Так як навантаження на такі системи в кілька разів більше, і багато фізичні параметри повинні бути значно вище побутових аналогів. Серверні процесори, як правило, комплектуються великою кількістю обчислювальних ядер. Наприклад, їх число може досягати 12 хоча для стаціонарних версій воно рідко перевищує 8. Іноді на серверах може використовуватися система одночасно з кількома підключеними процесорами. Тобто кожен з них повинен вміти працювати спільно, при цьому без збоїв і «глюків». Технічно, серверний процесор повинен мати здатність підтримувати і працювати з великим об'ємом пам'яті. Це дуже актуально для потужних станцій. Загалом, розглядати серверний процесор у відриві від усієї системи трохи неправильно. На продуктивність буде впливати все «залізо» в цілому. Правильно підібрана материнська плата, високошвидкісні жорсткі диски, відмовостійкий оперативна пам'ять великого об'єму.


  Огляд продуктів

  Як відомо, у світі є всього два великих виробника, які можуть надати як побутові, так і серверні рішення. Це AMD і INTEL. Розглянемо їх пристрою ближче.

  AMD Opteron

  Серверні процесори: різновиди та особливості
  Саме під цим брендом випускаються серверні процесори AMD. На даний момент вони представлені в трьох групах, в залежності від архітектури і сфери застосування:
 • X86. Стандартне рішення для більшості завдань.
 • X-серія. Так звана гібридна конфігурація.
 • ARM. Новинка на ринку серверних процесорів AMD.
 • AMD Opteron серії 6300

  Базовий серверний процесор здатний ефективно працювати практично в будь-якій конфігурації. Несе в собі 16 обчислювальних ядер, які, власне, і забезпечують хорошу продуктивність. Загальна кеш-пам'ять третього рівня складає 16 МБ. Тактова частота процесора досягає 28 ГГц, а в режимі Turbo Core — 35 ГГц.
  Серверні процесори: різновиди та особливості
  На тлі невисокої ціни даний продукт відмінно підходить для створення хмарних серверів.

  AMD Opteron A1100

  Дане рішення являє собою розробку технології «Система на чіпі». Використовувана архітектура ARM. В серії є різновиди з 4 і 8 ядерних процесорів. Флагманом всього сімейства став SoC A 1170 з частотою 2 ГГц і з 8 ядрами.

  AMD Opteron X2150

  Це перший представник серверних процесорів з гібридною архітектурою. Тобто в якості джерела продуктивності може виступати як основний процесор, так і графічний. Дана модель має 4 ядрами з 19 ГГц і кеш-пам'яттю другого рівня 2 МБ.
  Використовуватися таке рішення може в невеликих серверних системах.

  Процесори Intel

  Серверні продукти Intel представлені цілим набором пристроїв Xeon, а також лінійки Atom і Itanium.
  Серверні процесори: різновиди та особливості

  Intel Xeon E78890 V4

  Серверний процесор Intel Xeon, призначений для великих мережевих навантажень і потужних серверів. Виготовлений по технології 14 Нм. В процесорі невпинно працюють цілих 24 ядра в 48 потоків. Тактова частота кожного — 22 ГГц, а із застосуванням технології TurboBoost і до 34 ГГц. Кеш пам'ять дуже велика — 60 Мб. Підтримуються стандарти пам'яті DDR4 і DDR3. При цьому її максимальний обсяг, при використанні процесора може скласти до 3 ТБ.

  E31220 V3

  Вся лінійка процесорів Intel Xeon E3 позиціонується як рішення для невеликих серверів, хмарних робочих станцій і для Інтернету.
  Серверні процесори: різновиди та особливості
  Даний представник зібраний з допомогою 22 Нм технології. Має на борту 4 ядра, що працюють в 4 потоки. Їх базова частота — 31 ГГц. Якщо використовувати Turbo Boost, можна вирости до 35 ГГц. Кеш-пам'ять процесора — 8 МБ. Підтримується пам'ять рівня DDR3. Її максимальний об'єм — 32 ГБ.

  Серія Intel Atom C

  Дані процесори орієнтовані на створення мікросерверів, невеликих сховищ даних і інтернету. Таким чином, Intel створила недороге засіб, спрямоване на вирішення типових завдань дрібних і середніх мереж. Архітектура, застосовувана в процесорах, 64-бітна. Доступні версії з 2 4 і 8 ядрами з максимальною частотою 24 ГГц. Судячи за відгуками перших, опробовавших даний процесор, в плані продуктивності він поступається всім Xeon. Однак за рахунок низької вартості, енергоспоживання і меншою необхідності підтримки знаходить своє застосування у певних нішах.

  На закінчення

  Вибір серверного процесора — справа непроста. Доводиться враховувати безліч параметрів: одночасне використання ресурсів, частоту звертання, щільність запитів, загальний об'єм даних та багато іншого. Але якщо підходити до справи ретельно, то завжди можна знайти оптимальне рішення, здатне впоратися з необхідним завданням, не переплативши при цьому.

  Популярі новини
  Загрузка...