Рейтинг мобільних відеокарт нового покоління

279 0 Новини високих технологій

Графічний контролер – це пристрій, що виводить зображення на екран. Відповідає за якість зображення в іграх, перегляд фільмів і серфінг. Це один з основних елементів комп'ютерів і ноутбуків. Від графічної плати залежить загальна продуктивність, швидкість роботи і, звичайно ж, ціна. Пропонуємо ознайомитися з рейтингом мобільних відеокарт, випущених на ринок з 2014 року.

Рейтинг мобільних відеокарт нового покоління

П'ятірка лідерів

Пальмову гілку за першість на ринку відеочіпів ділять між собою два найбільших виробника. Це Nvidia і AMD. Творці Nvidia здійснили технічний прорив, перейшовши в 2016 році дев'ятого покоління Maxwell на платформу Pascal. Тому почесне перше місце займає відеоадаптер GeForce GTX 1080.


Модель Radeon RX 580 на другому місці рейтингу мобільних відеокарт. AMD вирішили не відставати від конкурента: в 2016 році випустили лінійку четвертого покоління RX 400 а пізніше явили світу флагман на оновленій архітектурі Polaris під маркуванням RX 580. Класом нижче йдуть наступні плати:
 • Radeon R9 M295X;
 • GeForce GTX 1050;
 • GeForce 840M.
 • Як ми це визначили

  Існує два типи відеокарт: інтегровані і дискретні. Перші безпосередньо вбудовані в північний міст материнської плати або процесор, як, наприклад, HD Graphics від Intel. Дискретні – це окремий чіп, який має своєю пам'яттю VRAM від 2 до 8 ГБ. Переваги інтегрованого графічного ядра – ця ціна і енергоспоживання. Про якусь конкуренцію між цими двома типами відеокарт не може бути й мови. Інтегровані моделі використовують системну RAM і поступаються за потужністю своїм дискретним родичам. Тому рейтинг продуктивності мобільних відеокарт з дискретною графікою вище. Якщо ви маєте намір грати з високими параметрами на ноутбуці, інтегрований GPU вам не підійде. Вони призначені тільки для роботи з офісними програмами або серфінгу.
  Рейтинг мобільних відеокарт нового покоління  Значення торгових марок

  Quadro, GeForce, Radeon, Iris – це лінійки графічних адаптерів, які повідомляють користувача про можливості плати. Наприклад, від Nvidia Quadro відноситься до чіпів класу робочої станції, а GeForce GTX - до основної лінійки ігрових і мультимедійних графічних процесорів. Назва є визначальним фактором рейтингу мобільних відеокарт. Графічні процесори AMD традиційно містять прізвисько Radeon, а потім префікс, що говорить про продуктивність чіпа. R9 являє собою високопродуктивну лінію AMD, а R7 – середню. R5 і R3 відносяться до чіпів початкового рівня компанії. Якщо в маркуванні присутня літера «М», розміщена перед другою партією чисел, плата призначена для мобільних пристроїв, таких як ноутбуки і планшети. Однак починаючи з 400-ої серії AMD відмовилася від звичної «M» і маркував кожен чіп в лінійці індексом «RX». Число, що йде слідом, означає покоління. Чим воно більше, тим вище рейтинг мобільної відеокарти. Друга і третя цифри говорять про продуктивність, ядро відеокарти, параметрах швидкості. «X» наприкінці означає, що ця версія працює швидше, ніж попередня. Приміром, чіп R9380 повільніше свого наступника з маркуванням 380X.
  Рейтинг мобільних відеокарт нового покоління

  Особливості графічного процесора

  Рейтинг мобільних відеокарт для ноутбуків також визначається набором характеристик: ROP, TMU, тип пам'яті. Щоб не загубитися в нетрях абревіатур, пропонуємо набір основних специфікацій:
 • Пропускна здатність – швидкість, з якою дані можуть зчитуватися або записуватися в VRAM. Вимірюється кількістю гігабайт в секунду. GPU з високою пропускною здатністю пам'яті візуалізує зображення швидко і якісно.
 • Тактова частота – вимірюється в мегагерцах і також впливає на продуктивність.
 • CUDA-ядер. CUDA – це мова програмування Nvidia, керуючий графічним процесором для виконання завдань з більшою швидкістю і ефективністю. Чіп може містити тисячі ядер. Їх кількість впливає на прискорення графіки, можливість виробляти специфічні математичні і хмарні обчислення. Лідер нашого топа містить 2560 ядер.
 • Процесори Stream. Це відповідь AMD на CUDA. Технологія відповідає за виконання математичних обчислень, необхідних для рендеринга графіки. Лінійка четвертого покоління Radeon RX налічує 2048 Stream-процесорів.
 • Грунтуючись на запропонованих характеристиках, ви можете скласти свій рейтинг мобільних відеокарт або графічних процесорів для ПК.

  Популярі новини
  Загрузка...