Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2

422 0 Новини високих технологій

Для того щоб правильно вибрати процесор, потрібно знати, який тип сокету у вашої материнської плати. Сокет - це "посадкове місце" процесора. Якщо придбати процесор з невідповідним сокетом, то він просто не встане на вашу материнську плату. Тому першим справою потрібно дізнатися тип сокета і тільки потім вибирати процесор за технічними характеристиками. Наприклад, процесор FM2 підійде тільки під відповідний сокет. І ні під який інший. Ось про сокет FM2 і кращих процесорах під нього ми і поговоримо. Розглянемо найпопулярніші моделі.


Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2

AMD Athlon II X4750K Black Edition

Цей процесор FM2 є кращим у своєму класі. Він має досить цікавими технічними характеристиками. Але головне - те, що у нього розблокований множник. А це означає, що його можна легко розігнати. Хоча він і так досить потужний. Отже, технічні характеристики цього процесора виглядають так. Кількість ядер - 4 штуки, які працюють в чотирьох потоках. Номінальна робоча частота - 4 гігагерца. Вельми непогано для процесора, який коштує не так дорого. Багато його "однокласники" куди дорожче. Процесор виконаний по 32 нм техпроцесу і не має взагалі ніякого кешу третього рівня. А ось це не дуже добре. Проте наш герой цілком може порівнятися у продуктивності з багатьма сучасними "камінням". Особливо в стані разогнанности.
Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2
Процесор поставляється в картонній коробці чорного кольору, що відразу говорить нам про те, що сей гаджет призначений для розгону. Багато процесори AMD FM2 позбавлені такої корисної опції. Але тільки не цей "Атлон". Цей "камінь" чудово справляється з високими навантаженнями, підтримує високочастотні модулі оперативної пам'яті і відмінно поводиться при запуску ресурсоємних завдань (вимогливі ігри, спеціалізований софт для обробки графіки та відео і так далі).


Відгуки про AMD Athlon II X4750K Black Edition

Тут думки користувачів розділилися. Деякі власники вважають його найкращим процесором всіх часів і народів під сокет FM2. Процесори ці, до речі, не так сильно поширені. А інші з божевільним завзяттям доводять, що цей камінь давно вже морально застарів і його пора здавати в утиль. Однак останнє твердження грішить зайвою радикалізмом. Безумовно, мають рацію ті, хто вважає що цей "дідок" ще покаже. Його продуктивність знаходиться на рівні сучасних процесорів середнього цінового сегмента, він коштує недорого і сумісний з усіма сучасними комплектуючими. Що ще потрібно для щастя? Не кажучи вже про те, що це прекрасний бюджетний варіант для тих, хто обмежений у коштах.

AMD Athlon X4860K

Цей процесор FM2 виконаний на ярдре Kaveri і дещо відрізняється від нашого попереднього героя. Головним чином тим, що виконаний по 28-нм техпроцесу. Це технологія трохи новіше. Також у цього процесора немає розблокованого множника, що означає, що для розгону він жодним чином не призначений. Максимальна тактова частота в режимі Турбо становить 4 гігагерца. Кеша третього рівня так само немає. Немає і графічного ядра. Що дуже добре. Процесор повинен виконувати одну задачу. А розпорошуватися абсолютно ні до чого. У складі цього процесора чотири ядра, що працюють на четрырех потоках. Стандартні характеристики для наших днів.
Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2
Цей "Атлон" має набори майже всіх інструкцій і сумісний майже з усіма сучасними компонентами. А коштує навіть дешевше, ніж попередні процесори AMD Socket FM2 з інтригуючою написом Black Edition. Це дійсно бюджетний варіант, який підійде багатьом. Потужностей цього "каменя" вистачить як на ігри (тільки не на найсучасніші), так і на мультимедійні завдання. Він здатний впоратися практично з усім. Саме тому процесори цієї лінійки були особливо популярні у свій час. Та й зараз завойованих позицій вони не мають наміру здавати.
Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2

Відгуки про AMD Athlon X4860K

Тут приблизно та ж ситуація, що і з попереднім процесором. Легіони тих, хто вважає цей "камінь" кращим на світі, зійшлися в смертельній баталії з тими, хто стверджує, що цей продукт давно застарів. Мають рацію обидві сторони. Але якщо відзначити високу продуктивність, низьку ціну та сумісність з усім сучасним обладнанням, то виходить, що цей процесор FM2 ще рано списувати з рахунків. Він прекрасно підійде тим, хто хоче зібрати недорогий домашній комп'ютер. І цей комп'ютер буде здатний на багато що. Природно, при наявності відповідних по потужності компонентів для інших завдань. Без цього ніяк не вийде.

Які процесори підходять під сокет FM2?

На жаль, саме цей сокет вельми специфічний. Йому підходять тільки процесори від компанії "АМД". І то далеко не всі. "Увіткнути" в материнську плату з подібним сокетом що-небудь від "Інтел" не представляється можливим, оскільки ця компанія не прагне підтримувати цей тип сокетів. Швидше за все, це пов'язано з давньою ворожнечею між "Інтел" та "АМД". Обидві компанії щосили намагаються перевершити один одного в розробці і виготовленні процесорів. І нещодавно АМД вдалося це зробити. Вони примудрилися випустити самий потужний процесор у світі (для домашніх ПК) під назвою "Райзен".
Процесор FM2. Огляд кращих процесорів для сокета FM2
Так що під сокет FM2 процесори досить рідкісні. Підбирати "камінь" потрібно також виходячи з можливостей інших компонентів комп'ютера. Хоча ті процесори, що підходять під FM2 не відрізняються особливою потужністю або підвищеними вимогами. Так що проблем з цим виникнути не повинно. Але на всякий випадок треба бути обережним. Бо всяке може бути.

Висновок

Отже, ми розібрали, що собою представляють процесори socket FM2. Цей роз'єм вже дещо застарілий, але все ще здатний приймати сучасні поцессоры. Однак особливого вибору користувачеві не надають - тільки "камені" виробництва "АМД". Але і на тому спасибі.

Популярі новини
Загрузка...