Новини високих технологій
» » Шутер з відкритим світом на ПК: огляд і опис

Шутер з відкритим світом на ПК: огляд і опис

2-10-2017, 11:01
857
Жанр шутер з відкритим світом на ПК розвивається повільно. І подібні ігри без домішки елементів з інших категорій майже не з'являються в ігровій індустрії. Все ж розробки, які потрапляють під такий опис і гідні уваги геймерів, існують. Деякі відомі на весь світ і досить популярні, інші зуміли завоювати увагу тільки вузької аудиторії. Фанатам вільного переміщення з яскравими перестрілками повинен сподобатися ТОП, який буде представлений в статті.

Світова популярність

Якщо розглядати жанр шутер з відкритим світом на ПК, то варто спочатку згадати серію GTA, яка не потребує зайвого представлення. Досить сказати, що існує п'ять проектів з лінійки і кожен у свій час ставав хітом. Перші частини вже є культовими, так як були першопрохідцями серед ігор з відкритими світами. Серію GTA не можна однозначно назвати шутером, це більше екшен з деякими елементами від даного жанру. Тут цікавий сюжет, повна свобода дій переплітаються з постійними перестрілками з видом від третьої особи.Друга легендарна серія

На відміну від GTA кожна гра з лінійки Far Cry заслужено належить до жанру шутер з відкритим світом на ПК. Перша частина тільки закладала фундамент для майбутнього напрямку. Головний герой подорожував по архіпелагу в пошуках зниклої журналістки. У другій частині видно зрушення в плані графіки і геймплея. Сеттінгом була обрана одна з країн Африки, де почалася революція проти злого тирана. Користувач може вільно подорожувати по світу, виконувати основні та додаткові завдання.


Третя частина стала найбільш відомою у всій серії. Журналіст прибуває на острів, де його відразу зустрічає колоритне населення. Завдяки унікальному сеттингу і цікавим персонажів Far Cry 3 отримала чи не максимальні оцінки. Четверта частина була оцінена трохи гірше, а тому розробники в наступній грі перенесли користувачів в доісторичну епоху з племенами, мамонтами і шаблезубими тиграми. Гравець повинен взяти на себе роль ватажка свого народу, захистити його і підвищити вплив.

Кращий кооперативний шутер

Якщо вас цікавить, в якій шутер з відкритим світом на ПК пограти разом з другом, то вибір краще зупинити на Borderlands. В основній жанрової лінійці є три частини і кожна з них слідує канонам проекту. Сюжет полягає в тому, що на планету Пандора прибувають шукачі, щоб відшукати ключ до загубленого Сховища. Роль одного з цих героїв бере на себе користувач і вступає в захоплюючу пригоду. Ігровий процес полягає в прокачування персонажа, проходження завдань і вбивстві безлічі різних ворогів. Унікальність полягає саме в сеттінге. Планета Пандора - самобутній світ, де в якості розбійників виступають гарячі психи, які біжать на героя з сокирою, або величезні хитавиці у важкій броні. Ще однією особливістю є збройне різноманітність. У першій і другій частинах присутні десятки тисяч різновидів гармат. Цього досягли розробники завдяки вбудованому механізму генерації. З вбивства одного і того ж боса за кілька заходів може впасти зовсім інша зброя, різної якості.

Легендарна антиутопія

Деякі ігри-шутери на ПК з відкритим світом можуть похвалитися настільки відпрацьованої всесвіту, як в Deus Ex. Перша частина з'явилася сімнадцять років тому і вважається культовою на даний момент. В ній не було відкритого світу, але в продовженні Human Revolution розробники змінили цей аспект. Користувач бере на себе роль Адама Дженсена, який з-за випадкової аварії став власником штучних механічних частин тіла. Він є елітним співробітником служби безпеки і має величезний арсенал різноманітних навичок. Стилістика похмурого кіберпанку з вільним пересуванням вулицями міста змогла зацікавити геймерів. Від шутера тут присутні постійні перестрілки і динаміка подій. Третя частина Mankind Divided показала розвиток конфлікту, де люди без імплантатів стали зневажати власників замінених частин тіла. Почалася справжня війна, де головного героя належить вибрати для себе сторону або спробувати вирішити конфлікт іншими способами.

Боротьба з інопланетянами

У кожен ТОП-шутерів з відкритим світом на ПК повинна входити серія Crysis. Дебютна частина поклала початок історії з інопланетним вторгненням на Землю. Істоти Лефы висадилися на невеликому острові посеред океану, чим викликали зміни клімату та різні катаклізми. Туди направили елітний загін бійців, в якому перебував головний герой. Особливість гри не тільки у відкритому світі, але і в особливому екзоскелет. З його допомогою можна ставати невидимим, додавати характеристики атаки або броні, вибирати різні режими бою. Це стало фішкою всієї серії, так як у двох наступних частинах центральний персонаж також був одягнений у такий костюм. В продовження бійки перенеслися з невеликого острова на вулиці Нью-Йорка, графіка в грі стала ще більш барвиста, а в битвах додалося динаміки. Третя частина показує користувачеві мегаполіс, який був перетворений в густий ліс допомогою компанії Cell. Її керівництво вирішило накрити місто куполами під приводом захисту від інопланетної загрози, хоча насправді їх цікавить тільки світове панування. Гравцеві доведеться взяти роль бійця з кличкою «Пророк», освоїти стрільбу з лука та дослідити величезну карту.

Відомий онлайн-шутер

У список шутерів з відкритим світом на ПК варто внести відомий в колах сучасних користувачів проект Tom clancy's The Division. Події в грі відбуваються в недалекому майбутньому, де економіка та інфраструктура всіх країн були знищені. У лічені миті суспільство перетворилося на величезну голодну масу, де за їжу всі готові вбити один одного. Їжа, вода, одяг і зброю стали дорожче золота. Анархія процвітає у містах, і Нью-Йорк не став винятком. Гравці повинні вступити в елітний підрозділ The Division, в якому агенти під маскою звичайних людей повинні розібратися з усім хаосом і повернути в світ колишній порядок. Ігровий процес полягає у виживанні посеред наполовину зруйнованого мегаполісу, де повно небезпек таїться за кожним кутом. Користувачу доступна цікава система розвитку, яка залежить від того, чим він займається. Величезний арсенал стрілецької зброї, групові та одиночні завдання, поділ на класи – все це зробило проект цікавим для більшості гравців.

Культовий пост-апокаліпсис

Шутери з відкритим світом на слабкий ПК підібрати досить складно, але серія ігор українського виробництва «Сталкер» підійде навіть для старих систем. Це культовий проект, який переносить користувача в альтернативну реальність. Чорнобильська катастрофа зробила млявою величезну територію навколо реактора. Їй дали нове ім'я Зона, так як подорожувати по ній небезпечно для життя. Вибух викликав хвилю мутації істот і людей, які бродять у пошуках їжі для себе. На цю територію переселилося багато банди лиходіїв, а серед інших жителів зустрічаються Сталкери. Ці рейдери полюють на артефакти – речі, які отримали силу внаслідок радіації. Ігровий процес не обмежує користувача у пересуванні по величезних територіях. Персонажа можна прокачувати, шукати більш сильну екіпіровку, виконувати основні і додаткові квести. Гра привертає атмосферою з перших секунд і не відпускає до кінця.

Приваблива новинка

За останній рік майже кожен шутер з відкритим світом на ПК в огляді піддавався критиці, як і ігри з подібними елементами. Причиною тому є складність у розробці таких великих проектів, внаслідок цього оцінки від критиків і гравців не перевищують середніх. У цьому плані гра Tom clancy's Ghost Recon: Wildlands стала несподіваним винятком. Студія Ubisoft створила відкритий пророблений світ, де користувач в загоні спеціального призначення вступає в боротьбу з організованим злочинним синдикатом Болівії. Картель Санта Бланка має зв'язки в уряді і безкарно торгує забороненими речовинами. Члени загону «Примар» повинні зруйнувати цей бізнес за будь-яку ціну. Геймплей замішаний на тактиці дій загону і динамічних перестрілках, які властиві серії Ghost Recon. Присутня можливість кооперативного проходження або одиночного.

Прибульці в новій оболонці

У список кращих шутерів з відкритим світом на ПК заслужено входить гра Prey. Мова йде про релізі 2017 року, який вважається перезапуском однойменної серії одинадцятирічної давнини. Події відбуваються на космічній станції під назвою «Талос 1». Головний герой не пам'ятає свого минулого, так як він був частиною експерименту щодо зміни раси людей. До того як він це зрозумів, трапилася експансія інопланетян на станцію. Більшість жителів стали жертвами нападу, але герой зумів вижити. Тепер йому належить взяти в руки зброю і почати спротив. Перед гравцями відкривається величезна територія «Талос 1», де в якості противників будуть виступати різні види істот з іншої раси. Головний герой повинен очистити станцію і попутно дізнатися деталі свого минулого.

Гонки і перестрілки

Опис шутера з відкритим світом на ПК під назвою Rage можна виразити такими словами: апокаліпсис, динамічність, яскрава атмосфера. Все це відчувається вже за перших півгодини гри. Сюжет заснований на тому, що людство заздалегідь підготувався до зіткнення планети з величезним астероїдом. У спеціальних капсулах були заморожені люди, які повинні були відновити свій рід на млявої Землі. У їх числі був і головний герой. Коли він прокинувся, то виявив, що людство не вимерло, а початок жити за іншими законами. Світ змінився до невпізнання, його заселили різні монстри, небачені раніше істоти, а населення зовсім не радіє з його прибуття. Проти персонажа під управлінням гравця виступає навіть місцевий уряд, і битися доведеться постійно. Розробники поєднали відкритий світ з подорожами по локаціях, гонки, різнопланові битви і хороший сюжет в одному проекті. Він не позбавлений шаблонів, але вони не заважають відчути атмосферу через екран монітора.
Цікаво по темі