Новини високих технологій
» » Помилка при встановленні захищеного з'єднання: кілька типових ситуацій і методи усунення неполадки

Помилка при встановленні захищеного з'єднання: кілька типових ситуацій і методи усунення неполадки

4-11-2016, 21:45
1 161
Іноді, причому досить часто, користувачі при спробі входу на певний інтернет-ресурс отримують повідомлення про те, що сталася помилка під час встановлення захищеного з'єднання. Як виправити такий збій, зараз і буде розглянуто. Залежно від ситуації, можна використовувати кілька різних методик.

Що значить: «Помилка при встановленні захищеного з'єднання»?

Насамперед слід чітко розуміти саму проблему такого збою. Суть помилки полягає в тому, що системі при доступі на певний сайт потрібно перевірити SSL-сертифікат, який застосовується для з'єднання HTTPS з метою встановлення автентичності видавця.


Однак можна чітко окреслити кілька ситуацій, коли така перевірка дає негативний результат, внаслідок чого і видається повідомлення про те, що сталася помилка під час встановлення захищеного з'єднання: невідповідність дати і часу на комп'ютері параметрами інтернету; застарілий або прострочений сертифікат; сертифікат з невірним серійним номером; помилки OCSP-сервера; некоректні налаштування браузера (найчастіше Mozilla Firefox); блокування з боку антивіруса. Розглянемо декілька типових ситуацій.

Помилка при встановленні захищеного з'єднання: як прибрати найпростішим способом?

Почнемо з самого примітивного способу усунення неполадки. Як було сказано вище, час, встановлений на комп'ютері, може не відповідати параметрам інтернету. Отже, ці настройки потрібно змінити.
Деякі користувачі намагаються встановлювати дату і час безпосередньо у Windows, це не дає бажаного результату, і помилка при встановленні захищеного з'єднання з'являється знову. Чому? Та тільки тому, що налаштування потрібно виробляти в первинній систему введення/виведення BIOS. Ось тоді ще на що можна розраховувати.


Відключення SSL і установка сертифіката в антивірусі

Антивіруси, порівняно з брендмауером або захисником Windows, набагато більшою мірою схильні блокувати такі підключення, вважаючи з'єднання недостовірним.
Рішенням проблеми може стати або тимчасове відключення захисту, що не дуже зручно, або настройки відповідних параметрів. Як правило, такий розділ знаходиться в мережевих параметрів. Тут потрібно відключити перевірку SSL, а потім використовувати «Майстер установки сертифікатів», який оцінить достовірність з'єднання, після чого потрібно просто встановити сертифікат. Після підтвердження успішної установки проблема повинна зникнути.

Виправлення помилки в браузерах на прикладі Mozilla Firefox

З браузерами справа дещо складніше. Як правило, повідомлення про те, що сталася помилка під час встановлення захищеного з'єднання, найчастіше видає саме «вогняний лис».
Виправити ситуацію можна таким чином. Спочатку при відключеному браузері потрібно зайти в «Провіднику» у свій профіль, встановлений для браузера (папка профілю знаходиться на системному диску в папці з іменем користувача каталогу Users, де потрібно пройти в каталог AppData, далі - Roaming, потім - Mozilla, потім – Firefox, після цього – Profiles, нарешті ) і в кінцевому каталозі видалити файл cert8.db (папки є прихованими, тому спочатку потрібно включити відображення таких об'єктів). Далі, просто запускаємо браузер, з'являється сторінка попередження про недостовірність з'єднання, потім тиснемо рядок, в якому вказується, що користувач розуміє всі ризики.
Примітка: додатково в параметрах безпеки tls_tickets подвійним кліком можна змінити значення false. На всякий випадок можна перевірити не включено чи блокуючий розширення AdBlock.

Проблеми з торрент-трекерами

Торрент-трекери, як відомо, уряди багатьох країн особливо не балують, вважаючи, що на таких сайтах розміщується виключно піратський контент. Почасти так воно і є, але не завжди. Одним з таких ресурсів є трекер NNM.Club. Помилка при встановленні захищеного з'єднання на ньому з'являється досить часто.
Сам трекер зараз обслуговується виключно за двома адресами – 811730.22 і 193201227.16. Якщо при пінгуванні адреси видається щось інше, значить, відбувається мимовільне перенаправлення. У цьому випадку треба просто почистити кеш DNS, подивитися, чи немає записів для цих адрес у файлі HOSTS в самому низу тексту, нарешті, можна просто задати для цих IP правила виключень в антивірусі або в файрволлі. В крайньому випадку, якщо це пересічному юзеру зробити проблематично або рішення не допомагає, замість торрент-файла потрібно скачувати так звану магнет-посилання і запускати її у відповідній торрент-програми. В принципі, те ж саме стосується і інших трекерів.
Цікаво по темі
«Аваст»: файл ліцензії та ключі. Як правильно встановити?
«Аваст»: файл ліцензії та ключі. Як правильно встановити?
Безкоштовні антивірусні продукти «Аваст» у багатьох користуються великою популярністю завдяки простому управлінню і автоматизації більшості функцій.
Play Market: помилка 495. Як виправити збій найпростішими методами?
Play Market: помилка 495. Як виправити збій найпростішими методами?
Практично всі власники смартфонів або планшетів на основі операційної системи Android можуть зіткнутися з тим, що у вбудованому сервісі Google Play
Додаток або файл неможливо відкрити, використовуючи вбудований обліковий запис Адміністратора: що робити?
Додаток або файл неможливо відкрити, використовуючи вбудований обліковий запис Адміністратора: що робити?
Досить часто при установці оновлень Windows (особливо це стосується версій 8 і 10) користувачі стикаються з неприємною проблемою - що деякі
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Хоча "Андроїд-системи", що встановлюються на смартфонах і планшетах, і вважаються досить стабільними і в деякому роді навіть «просунутими», на них
Перемикання мови на клавіатурі (Windows 10 всіх збірок): варіанти і методи налаштування
Перемикання мови на клавіатурі (Windows 10 всіх збірок): варіанти і методи налаштування
В принципі, сьогодні в будь-якій ОС Windows можна зустріти стандартний метод зміни мови на клавіатурі під час введення. Перемикання мови на
Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості
Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості
Захист від стеження або збереження конфіденційності абсолютно для всіх комп'ютерних і мобільних пристроїв є нагальною проблемою. Для цього