Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи

663 0 Новини високих технологій

Володарі кілька застарілих комп'ютерів і ноутбуків часто скаржаться, що для запуску ресурсномістких ігор або програм не вистачає оперативної пам'яті. А адже вона відіграє одну з основних ролей в системі, оскільки саме в неї завантажуються додаткові компоненти додатків у вигляді динамічних бібліотек або файлів налаштування параметрів. Ось тут і доводиться вирішувати питання, пов'язаний з тим, як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7» візьмемо в якості прикладу операційної системи). Рядовий користувач може використовувати кілька простих методів, які і далі будуть розглянуті.


Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7» 64 біт) найпростішим методом?

Почнемо зі стаціонарних комп'ютерних систем. Як правило, на материнській платі є кілька слотів для установки додаткових планок пам'яті, і отримати до них доступ простіше простого, потрібно просто зняти бічну кришку. З ноутбуками ситуація складніше, хоча і в них можна використовувати пропонований метод.
Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Власне, в самому простому випадку рішення проблеми того, як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»), зводиться до купівлі планок та їх встановлення на материнську плату. Правда, тут потрібно врахувати тип підтримуваної пам'яті, оскільки планки сучасних поколінь в старі роз'єми встановити буде неможливо, а якщо вони і встановляться, то працювати не будуть. Та ще й викличуть появу конфліктів з видачею синього екрану (BSoD).

Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7» 32 біт) за рахунок оптимізації?

З іншого боку, питання збільшення оперативної пам'яті можна трактувати і як її звільнення за рахунок вивантаження непотрібних або використовуваних модулів. Але сама система (Windows 7x86) не індексує обсяги ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті в понад 3 Гб, тому установка додаткових планок є абсолютно недоцільною.


Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Для початку в якості рішення з приводу того, як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»), можна запропонувати відключити деякі елементи автозавантаження. Для цього використовується розділ конфігурації системи (команда msconfig в консолі Виконати) з переходом на вкладку автозавантаження. В ідеалі можна залишити тільки службу ctfmon, яка відповідає за зміну мови і відображення в системному треї мовної панелі.
Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Також можна використовувати розділ програм і компонентів у «Панелі управління», де необхідно вимкнути непотрібні компоненти операційної системи (наприклад, відключити модуль Hyper-V, або службу друку).

Використання віртуальної пам'яті

Ще одна методика, що дозволяє вирішити проблему того, як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»), полягає в тому, щоб задіяти так звану віртуальну пам'ять, за яку відповідає файл підкачки pagefile.sys. Зазвичай після інсталяції ОС на комп'ютер або ноутбук за замовчуванням встановлено автоматичне визначення необхідного розміру вищевказаного файлу, однак за бажанням його можна збільшити. Для цього спочатку потрібно використовувати розділ властивостей системи (меню ПКМ на значку «Мій комп'ютер»), після чого перейти до додаткових параметрів, у властивостях системи ще раз використовувати вкладку «Додатково», в розділі швидкодії натиснути кнопку додаткових налаштувань і ще на одній на вкладці «Додатково» використовувати кнопку зміни налаштувань, яка розташовується внизу праворуч.
Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Тепер в розділі віртуальної пам'яті потрібно зняти прапорець з рядка автоматичного вибору розміру, а трохи нижче можна встановити власний обсяг, який буде використовуватися при нестачі основної (оперативної) пам'яті. Але тут потрібно чітко розуміти, що занадто великий обсяг встановлювати не рекомендується, оскільки звернення буде проводитися до жорсткого диска, на якому резервується місце, а воно по швидкості набагато нижче, ніж аналогічне звернення до ОЗП. Крім того, іноді бувають ситуації, коли система в першу чергу буде звертатися саме до віртуальної пам'яті, а не до оперативної.

Установка додаткової пам'яті за рахунок зовнішнього накопичувача

Нарешті, подивимося, як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7») флешкою. Це, до речі, один з найпоширеніших і найбільш прийнятних варіантів. Для цього можна використовувати програму Ready Boost від розробників Microsoft. В якості носіїв можна застосовувати і USB-пристрої і карти пам'яті і SSD-диски. Але попередньо слід переконатися, що носій відповідає вимогою самого додатка (швидкість читання і запису, наявність мінімального вільного місця тощо).
Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Якщо всі умови дотримані, підключаємо носій і через ПКМ переходимо до розділу властивостей. Після установки програми у вікні з'явиться спеціальна вкладка, на якій потрібно зазначити рядок надання пристрою для технології Ready Boost, після чого можна самостійно виставити потрібний об'єм кешу і зберегти зміни.

Параметри BIOS

І останній спосіб полягає в тому, щоб при завантаженні комп'ютера увійти в первинну систему BIOS, знайти там параметри Shared Memory або Video RAM. Потім зайти в меню і для установок DRAM Read Timing зменшити кількість таймінгів.
Як збільшити ОЗУ на комп'ютері («Віндовс 7»): основні методи
Чим менша їх кількість, тим вище продуктивність. Але захоплюватися не варто, оскільки занадто низькі показники можуть негативно позначитися на роботі всієї системи.

Що віддати перевагу?

Думається, експериментувати з налаштуваннями BIOS можна тільки в самому крайньому випадку, а от відключення елементів автозавантаження, компонентів системи з паралельним використанням знімних носіїв в якості кеш-пристроїв, та ще й з оптимізацією системи, підійде всім користувачам без винятку. У такому варіанті можна навіть не задіяти віртуальну пам'ять.

Популярі новини
Загрузка...