Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації

926 0 Новини високих технологій

З моменту запуску фінальної версії Windows 10 від Microsoft мільйони користувачів вже змогли оцінити всі її переваги і недоліки завдяки акції, в період якої всі власники ліцензійної версії «Віндовс» 7 і вище змогли абсолютно безкоштовно оновитися до версії «Віндовс» 10. Точніше, це не зовсім фінальна версія, Microsoft планує представити її як знаряддя, тому «десятка» буде доопрацьовуватися, доповнюватися.

Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
Незважаючи на гарячі суперечки про стеження і можливі недоробки, у кінцевому підсумку більшість користувачів відзначило, що версія цього разу насправді вдалася.

Самостійна установка Windows 10 з флешки: докладна інструкція

Кожен бажаючий в період з 29 липня 2015 по 29 липня 2016 року міг отримати безкоштовно цей продукт з збереженням вічної ліцензії. І якщо ви не змогли цього зробити чи не захотіли з якоїсь причини, але все ж вирішили встановити «десятку» на свій комп'ютер або ноутбук зараз, і хочете це зробити самостійно, то ця стаття буде дуже корисною.


Перед установкою скопіюйте важливі файли в надійне сховище

У першу чергу варто потурбуватися про збереження ваших даних на комп'ютері перед початком установки «Віндовс» 10 з флешки. Скопіюйте все важливе на знімний носій або запишіть на диск. Упевніться, що ваш комп'ютер відповідає мінімальним вимогам для «десятки». Подивитися мінімальні вимоги можна на сайті «Майкрософт». Тепер перейдемо до найцікавішого: створимо завантажувальну флешку.
 • Для цього нам знадобиться USB-флешка об'ємом не менше 4 Гб. В першу чергу її потрібно відформатувати.
 • Вставляємо флешку в USB-роз'єм.
 • Форматуємо флешку стандартним способом.
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації

  Створюємо завантажувальну флешку з допомогою MediaCreationTool

  Йдемо на офіційний сайт «Майкрософт». Натискаємо на кнопку «Скачати засіб зараз», щоб завантажити спеціальну утиліту MediaCreationTool для створення завантажувальної флешки.

 • Запускаємо програму.
 • Приймаємо умови ліцензійної угоди (бажано прочитати).
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
 • У наступному вікні відзначаємо маркером пункт «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера».
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
 • Далі зніміть галочку з пункту «Використовувати стандартні параметри». Вибираємо мову, версію і розрядність. Тиснемо «Далі».
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
  Щоб збереглася ліцензія потрібно вибирати ту ж версію що була у вас. В іншому випадку вам знадобиться ліцензійний ключ. Розрядність не має значення для активації ліцензії, але якщо у вас оперативної пам'яті менше 3 Гб, установка віндовс 10-64 біт з флешки буде тривати довше. Та й сама система буде уповільнюватися, тому розрядність краще вибирати з урахуванням наявного обладнання. Для оперативної пам'яті 4 Гб підійде 64-розрядна версія.


 • Далі вибираємо носій – відзначаємо пункт, навпаки USB-пристрої флеш-пам'яті. І натискаємо «Далі».
 • Перевіряємо, що обрана потрібна флешка і знову тиснемо «Далі».
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
 • Чекаємо закінчення створення завантажувальної флешки.
 • Більше ніяких змін або налаштувань вносити не потрібно. По закінченні запису програма сповістить вас про це відповідним повідомленням у вікні утиліти.

  Чиста установка Windows 10 після оновлення

  Якщо ви оновилися в безкоштовний період, то на системному диску у вас залишилася стара система, що зберігається в папці під назвою Windows old. Можливість відкотити назад і повернути стару систему при оновленні існувала тільки 30 днів після оновлення. По завершенні цього періоду ця можливість відсутня, тому і папка Windows old стала марною і тільки займає місце на жорсткому диску.

  При повній перевстановлення системи будуть видалені всі зайві і непотрібні файли, які можуть гальмувати систему. Не переживайте, якщо при оновленні на комп'ютері пройшла активація нової системи. При чистій установці навіть з повним форматуванням ліцензія збережеться, так як цифровий ключ прикріплюється до обладнання. Після вона сама активується при першому підключенні до інтернету.

  Настройка завантаження з флешки в Біосі

  Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
  Якщо для вас це перша установка «Віндовс» 10 з флешки через БІОС, то знайте, що потрібно виставити пріоритет завантаження з флешки. Включаємо комп'ютер, або перевантажуємо, якщо він включений, і починаємо енергійно натиснути клавішу F2 або Del. В залежності від обладнання, клавіша входу в BIOS може відрізнятися. Але для більшості комп'ютерів це Delete, а для ноутбуків - F2.
  Яка саме кнопка у вас в комп'ютері відповідає за завантаження Біоса, можна побачити в повідомленні під час завантаження операційної системи, під час тесту POST. «Press del to run setup» Повинна завантажитися приблизно ось таке вікно.
  Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
  Навігація в Біосі здійснюється тільки стрілками, та ще деякими клавішами на клавіатурі.
 • Пересуваємося в розділ завантаження (Boot).
 • У розділі boot device priority виставляємо пріоритет завантаження з флешки.
 • А також у розділі hard disk drives в якості жорсткого диска, з якого буде проводитися завантаження, вибираємо теж флешку.
 • Початок установки з флешки «Віндовс» 10

  Перевантажуємо комп'ютер. Якщо все зроблено вірно, то на початковому екрані, потрібно натиснути будь-яку клавішу, коли з'явиться повідомлення: «Press any key to boot from CD or DVD_». Далі починається процес установки «Віндовс» 10 з флешки, про це буде свідчити картинка з логотипом Windows 10.
  Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
 • Далі піде вікно вибору мови, залишаємо скрізь російська та натискаємо «Далі».
 • У наступному вікні можна запустити відновлення системи, або встановити, тиснемо на кнопку в центрі екрану «Встановити».
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації

  Активація «Віндовс»: умови ліцензійної угоди

 • Наступним на екрані з'явиться вікно введення ключа «Віндовс» 10. Якщо ви оновлювалися на цьому комп'ютері раніше до «Віндовс» 10 з «сімки» або 8 вам достатньо натиснути кнопку «Пропустити». Активація пройде при першому підключенні до інтернету. Або ж ввести ключ, якщо такий є.
 • Далі потрібно прийняти умови ліцензійної угоди, відповідно, перш прочитавши його.
 • Наступний крок – це вибір типу установки, вам потрібно вибрати другий варіант «Вибіркова установка». Варіант з оновленням не потрібно вибирати, в цьому випадку всі дані на системному диску просто будуть переміщені в папку Windows Old. Нічого не буде видалено. Адже Вам потрібна чиста установка? Тому вибираємо другий варіант – вибіркова установка «Віндовс» 10 з флешки на комп'ютер.
 • Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації

  Форматування жорсткого диска

 • У наступному вікні ви побачите кілька розділів – більше ніж у вас є дисків на комп'ютері, це системні зарезервовані диски, які чіпати не потрібно, вам потрібен лише розділ, де лежить ваша стара система. Визначити це можна за обсягом. Щоб зберегти все, що у вас зберігається на інших логічних дисках, потрібно відформатувати лише один розділ - диск С.
 • Натискаємо на нього, потім на кнопку «Форматувати», знову вибираємо наш розділ, куди буде проведена установка і тиснемо кнопку «Далі».
 • Або ж можна повністю видалити всі розділи, якщо установка «Віндовс» 10 через флешку проводиться з форматуванням всього жорсткого диска. А після створити необхідну їх кількість заново.
  Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації

  Установка «Віндовс» 10

  Далі почнеться сам процес установки – копіювання файлів, установка компонентів, оновлень. Всього п'ять етапів. Чим могутніше ПК тим, швидше «Віндовс» встановиться. Тут вам потрібно буде тільки запастися терпінням, так як весь процес може зайняти близько 40 хвилин (плюс-мінус). Після закінчення установки перезавантажити комп'ютер. Ніяких кнопок натискати не потрібно, але в момент перезавантаження потрібно витягти флешку з слота.

  Установка «Віндовс» 10 з флешки на ноутбук нічим не відрізняється від установки на комп'ютер або нетбук. Відмінності можуть бути тільки в потужності обладнання.

  Налаштування «Віндовс» 10: останній етап установки

  Після перезавантаження комп'ютера може як би зависнути на кілька хвилин або більше, в залежності від того, наскільки потужний у вас комп'ютер. Не лякайтеся, не намагайтеся перевантажувати. Процес подальшої настройки розпочнеться автоматично, коли система налаштує всі параметри. Якщо у вас є які-небудь мережеві карти або Wi-Fi адаптери, комп'ютер попросить підключитися до мережі, ви можете відразу це зробити або пропустити цей крок. На наступному етапі знову буде запропоновано ввести ключ продукту, це зробити теж можна буде пізніше. У разі якщо на обладнанні, куди виробляється установка, вже було оновлення до версії «Віндовс» 10 – натискаємо «Пропустити цей крок».

  Настройка параметрів

  На останніх етапах установки «Віндовс» 10 з флешки слід налаштування параметрів. Якщо ви натиснете «Використовувати стандартні параметри», то нічого в цьому поганого не буде. Але існує думка про ймовірність стеження, тобто, про збір інформації про користувача з метою надати йому контекстну рекламу. Якщо не хочете кому-небудь повідомляти дані про себе, то збір інформації можна відключити, перейшовши за посиланням «Налаштування параметрів». Там можноесть можливість відключити все, що може здатися підозрілим або небажаним. Прочитайте уважно і відключіть всі ті параметри, які вам не потрібні.

  Створення облікового запису

  Після налаштування параметрів наступним етапом буде створення облікового запису «Майкрософт». Якщо ви підключилися до інтернету, то в цьому кроці можна створити, або якщо обліковий запис вже є, то ввести логін і пароль.

  Фінальний етап установки

  Подальший етап установки «Віндовс» 10 з флешки - це чергова налаштування параметрів, вона супроводжується повідомленнями на екрані, який періодично змінює колір фону. Тут, доведеться запастися терпінням, так як ця установка може зайняти і півгодини, і більше 40 хвилин. Не рекомендовано вимикати ПК або примусово перезавантажити комп'ютер. Наберіться терпіння – почекайте.
  Особливості установки "Віндовс 10" з флешки: докладна інструкція та рекомендації
  От і все! «Віндовс» встановлено, залишилося встановити драйвера. Причому бажано завантажувати їх з офіційних сайтів виробника вашого обладнання. «Віндовс», звичайно, встановить стандартні драйвера автоматично, але в деяких випадках вони не підходять, і їх потрібно встановлювати саме під наявне обладнання. Якщо на будь-якому етапі у вас з'явилася помилка при установці «Віндовс» 10 з флешки, то потрібно звернутися на офіційний сайт компанії «Майкрософт» в розділ підтримки. Там є база з різними кодами помилок та їх описів.

  Популярі новини
  Загрузка...