Процесорний роз'єм LGA 1155: Socket для продуктивних чіпів і не тільки

361 0 Новини високих технологій

У 2011 році на ринку обчислювальних систем успішно дебютував процесорний роз'єм LGA 1155. Socket цей став революційним на момент виходу і забезпечував феноменальний рівень швидкодії в поєднанні з відмінною енергоефективністю. Саме він заклав той фундамент, на базі якого обчислювальні технології «Інтел» і за донині продовжують розвиватися.

Процесорний роз'єм LGA 1155: Socket для продуктивних чіпів і не тільки

Основні технічні специфікації процесорного роз'єму

Кілька важливих особливостей було внесено у світ комп'ютерних технологій процесорним роз'ємом LGA 1155. Socket цей став першим, в який могли встановлюватися ЦПУ з інтегрованим графічним ядром. Причому компонування чіпа зводилася до того, що на одному кремниевом кристалі перебували і обчислювальна частина і графічна підсистема. На додаток до цього на цей самий кристал був перенесений північний міст набору системної логіки. Як результат, компонування системної плати значно спрощувалася, а її вартість знижувалася.


Процесорний роз'єм LGA 1155: Socket для продуктивних чіпів і не тільки

Чіпсети. Набори системної логіки

Дві серії наборів системної логіки лежали в основі Socket 1155. Материнська плата могла належати до серії чіпсетів 6Х або ж 7Х. Випуск перших з них був приурочений до старту продажів чіпів «Санді Брідж», а друге - «Іві Брідж». Але вони були сумісні між собою, і у них міг бути встановлено будь ЦПУ для LGA 1155. Socket даний у цьому плані був уніфікованим.

Чіпи сімейства «Санді Брідж»

«Санді Брідж» було першим поколінням центральних процесорів, які встановлювалися в цей роз'єм для чіпів від Intel. Socket 1155 як було зазначено раніше, дебютував саме з цими ЦПУ в далекому 2011 році. Процесорні рішення в цьому випадку розподілялися наступним чином:


 • Офісні процесори — це Celeron. Мінімальні характеристики і низька вартість відмінно підходили для складання системного блоку бюджетного рівня. Такі ПК відмінно підходили для недорогих офісних ПК. Дані чіпи були представлені 2 можливими варіантами виконання: G4XX (включали 1 процесорне ядро) і G5XX (в цьому випадку вже було 2 модуля обробки коду).
 • На сходинку вище в ієрархії розташовувалися ЦПУ серії Pentium. У них вже було в обов'язковому порядок інтегровано 2 ядра і збільшений кеш. Також додатковим фактором, що підвищує швидкодію, було підвищення тактової частоти. Всі раніше перераховані нюанси дозволяли створювати на базі цього процесорного пристрою ігрові комп'ютерні системи. В даному випадку теж було два модельних ряду процесорів: G6XX і G8XX.
 • Ще вище по швидкодії і продуктивності розташовувалися процесорні рішення i3. У них була реалізована технологія НТ, і це дозволяло отримати вже 4 логічних потоку обробки коду на 2 фізичних ядрах. Ці ЦПУ без проблем справлялися з будь-якою грою на момент виходу, і навіть зараз найбільш вимогливі іграшки на таких апаратних ресурсах цілком успішно будуть функціонувати, але от тільки з далеко не максимальними налаштуваннями.
 • Ще вище в ієрархії «Інтел» розташовувалися i5. У цьому випадку кількість логічних і фізичних блоків було однаковим і було дорівнює 4. Також кеш у таких ЦПУ був ще більше (до 6 Мб). Крім підвищення тактової частоти ці процесори підтримували технологію TurboBust. За допомогою останньої чіп міг динамічно регулювати свою частоту і відключати незадіяні обчислювальні ресурси. Такі процесорні пристрої лежали в основі найбільш продуктивних ігрових ПК, робочих і графічних станцій.
 • Найбільш продуктивними процесорними рішеннями були Core i7. У них, як i3 була реалізована технологія НТ. З її допомогою реальних 4 блоку обробки коду могли працювати в 8 логічних потоків. У результаті порівняно з i5 виходив приріст швидкодії, який міг досягати 15 %. Найбільш часто такі чіпи використовувалися в серверах початкового рівня або ПК, що спеціалізуються на обробці мультимедійної інформації (наприклад, кодування відео).
 • Процесорний роз'єм LGA 1155: Socket для продуктивних чіпів і не тільки

  Оновлення платформи в особі «Іві Брідж»

  Через рік після анонса чіпів «Санді Брідж» у 2012 році дебютували процесорні рішення «Іві Брідж». Структура напівпровідникових кристалів і продуктивність у них були практично ідентичні. Незначний приріст продуктивності забезпечувався більш високими на 100-200 МГц тактовими частотами. Але ось технологія виробництва напівпровідникових кристалів у цьому випадку кардинально змінилася. Якщо попередники випускалися за нормами допуску 32 нм, то оновлення вже виготовлялася по 22 нм, і цей нюанс суттєво покращував енергоефективність обчислювальної платформи, в основі якої лежав Socket 1155. Процесори мали менший тепловий пакет, і це знижувало рівень енергоспоживання.
  Процесорний роз'єм LGA 1155: Socket для продуктивних чіпів і не тільки

  Резюме

  Дійсно знаковою подією для світу комп'ютерних технологій став випуск LGA 1155. Socket цей задав вектор розвитку на досить довгий час не тільки для ринку стаціонарних ПК та ноутбуків і серверів. Його процесори донині є актуальними і все ще дозволяють вирішувати більшість завдань. Ну а фірмові технології все ще продовжують активно використовуватися в сучасних процесорах. Причому не тільки у рішеннях «Інтел», а й навіть АМД.

  Популярі новини
  Загрузка...