Сокети AMD: огляд, характеристики і процесори

420 0 Новини високих технологій

У цьому матеріалі будуть розглянуті сокети AMD. На поточний момент в модельному ряді компанії є чотири процесорні роз'єми. Кожен з них націлений на певну частину ринку комп'ютерних систем. Саме про них піде надалі мова.

Сокети AMD: огляд, характеристики і процесори

Перелік процесорних роз'ємів

На сьогоднішній день є наступні актуальні сокети процесорів AMD:
 • Для офісних комп'ютерів найбільш оптимальним є АМ1. Ключові переваги даної обчислювальної платформи - це низька вартість і прийнятний рівень продуктивності для вирішення найбільш простих завдань.


 • Більш високим рівнем швидкодії може похвалитися процесорний роз'єм FM2+. Основна сфера його застосування - це мультимедійні станції ігрові комп'ютери початкового рівня.
 • Ще більшим рівнем продуктивності відрізняється платформа АМ3/АМ3+, яка ідеально підходить для створення ігрових комп'ютерів середнього рівня.
 • До рішень преміального класу належить анонсований на початку березня сокет АМ4. Його процесори дозволяють вирішувати найбільш складні завдання.
 • Сокет AM1 - ідеальне рішення для офісних систем

  У квітні 2014 року дебютувала платформа АМ1. Друга її назва - PGA-771. Дані процесори мають 771 контакт, 4 обчислювальних ядра, інтегрований відеоадаптер, низьку тактову частоту і 2 рівня кеш-пам'яті. Продуктивності даної платформи достатньо для вирішення найбільш простих завдань, до яких можна віднести офісні пакети або перегляд веб-сайтів. Молодші моделі ЦПУ відносяться до лінійки Septron, а старші - до AMD Athlon. Сокет AM1 дозволяє використовувати всю лінійку даних процесорів.


  Сокети AMD: огляд, характеристики і процесори

  Процесорний роз'єм FM2+

  Деякі сокети AMD дозволяють встановлювати процесорні рішення з інтегрованою продуктивної відеопідсистемою. До їх числа належать FM1 FM2 і актуальний на сьогоднішній день FM2+. Друге позначення останнього - PGA904. Дана платформа підходить для складання ігрової системи початкового рівня або просунутої станції.

  Продуктивні платформи АМ3 і АМ3+

  До недавніх пір одним з найбільш продуктивних процесорних роз'ємів компанії AMD був АМ3/АМ3+. Перша хвиля даних рішень дебютувала в 2009 році і називалася АМ3. До неї належали чіпи серій Septron і Athlon II. Флагманським процесором в цьому випадку було друге покоління AMD Phenom. Сокет АМ3+ дебютував у 2011 році з процесорами серії FX-XXXX. Швидкодія цих ЦПУ було нижче, ніж в аналогічних продуктів "Інтел", але достатнім для вирішення широкого переліку завдань. Додатковий плюс даної платформи - більш низька вартість обчислювальних систем на її базі. Ці процесорні роз'єми сумісні між собою. На відміну від раніше розглянутих платформ, в цьому випадку на кристал процесора не інтегрувалася відеокарта. Але більш високу швидкодію забезпечувалося системою кеш-пам'яті з 3-х рівнів. Молодші чіпи АМ1 ТА FM2+ можуть похвалитися наявністю всього двох рівнів швидкої пам'яті. Дане сімейство процесорів відмінно підходить для створення середніх за рівнем продуктивності ігрових систем. Також на їх основі можна реалізувати сервер початкового класу або графічну станцію.


  Сокети AMD: огляд, характеристики і процесори

  Найбільш свіжий сокет АМ4

  У грудні 2016 року компанія AMD представила оновлену комп'ютерну платформу, яка отримала позначення АМ4 або ж PGA1331. Вона повинна була об'єднати воєдино всі раніше розглянуті сокети AMD: на її основі повинні створюватися як найбільш прості ПК, так і високопродуктивні обчислювальні системи. У цьому випадку до складу чіпа включені північний і південний мости набору системної логіки. Подібна компоновка кристала підвищує продуктивність процесорного пристрою і зменшує витрати на виробництво системних плат. Чіпи для цього сокета відносяться до лінійки Rizen. Молодші з них мають індекс 3 і включають 4 ядра та 8 логічних потоків. Середні моделі ЦПУ йдуть з індексом 5 і мають 6 ядер і 12 потоків. Флагманська лінійка чіпів має індекс 7 фізично оснащена 8 ядрами, які можуть обробляти код в 12 потоків.
  Сокети AMD: огляд, характеристики і процесори

  Підсумки

  В рамках цієї статті були розглянуті основні сокети AMD. Як би там не було, а основний з них - АМ4. Саме цей процесорний роз'єм витіснить всі інші в найближчому майбутньому, і на його основі будуть збиратися як персональні комп'ютери початкового рівня, так і високопродуктивні обчислювальні системи. Всі інші рішення по мірі розпродажу складських запасів будуть зникати з прилавків магазинів.

  Популярі новини
  Загрузка...