Новини високих технологій
» » Як на Windows 8 відкривати файли RAR: найпростіші універсальні способи

Як на Windows 8 відкривати файли RAR: найпростіші універсальні способи

24-03-2019, 22:29
16 472
Архівний формат RAR з часу своєї появи і до цих пір залишається одним з найбільш затребуваних і найбільш часто використовуваних користувачами по всьому світу для упаковки даних (стиснення файлів і папок). У Windows-системах останніх поколінь є власні кошти роботи з архівами, але використовувати їх не завжди доречно. Далі пропонується розібратися в тому, як відкрити файл RAR на Windows 8 або в будь-якій аналогічній ОС останніх модифікацій.

Можна розпакувати архів RAR засобами Windows?

Користувачі Windows сьомий модифікації і вище напевно знають, що для роботи з ZIP-архівами у самих системах передбачений спеціальний інструмент, що дозволяє переглядати вміст упакованих файлів і витягувати дані при необхідності. У зв'язку з цим виникає цілком природне запитання: чи можна його використовувати для відкриття RAR-архівів?
На жаль, з даними цього формату, хто б там що не говорив, вбудований ZIP-архіватор не працює (власне, і сама система не розпізнає такі файли).

Як відкривати файли RAR на Windows 8: загальна методика

Таким чином, для виконання всіх необхідних операцій з вилучення запакованих даних з контейнера архіву можна запропонувати тільки одне-єдине рішення, яке полягає в тому, щоб інсталювати додаткове програмне забезпечення, яке якраз і вміє працювати з описуваним форматом. Незважаючи на широке розповсюдження формату RAR і його якусь універсальність, далеко не всі здатні коректно витягувати стислі файли і каталоги, тому роздумуючи над тим, як відкривати файли RAR на Windows 8 зупинимося тільки на тих програмах, які гарантують стовідсотковий результат і є максимально ефективними. Як вже зрозуміло, мова піде про програми-архіваторах.

Чим відкрити RAR на Windows 8: універсальний засіб

Само собою зрозуміло, що сам формат RAR створювався не на порожньому місці, а для отримання можливості роботи з ним потрібно було якесь програмне засіб, яке дозволяло створювати архівні контейнери такого типу, і витягувати запаковані дані. Таким «рідним» додатком, яке спочатку розраховане на використання формату RAR в якості основного і встановлюється за замовчуванням, є програма WinRAR. Для відкриття файлу зовсім необов'язково запускати сам додаток.
В процесі установки інсталятор автоматично інтегрує необхідні користувачу команди в контекстне меню Провідника» і асоціює RAR-файли. Таким чином, досить скористатися меню ПКМ на виділеному архіві і вибрати потрібну дію. Унікальність цієї програми полягає ще і в тому, що при розпакуванні пошкоджених архівів або недовантажених файлів їх можна «вилікувати» або виконати витяг не всього вмісту відразу, а по одному компоненту.

Додаткові програми-архіватори

Єдиним недоліком «рідний» програми є тільки те, що вона є платною, а пробна (триальна - trial) версія явно обмежена у своїх можливостях. Крім того, при старті програми постійно вискакує нагадування про те, що програму потрібно придбати, що невимовно дратує.

Говорячи про те, як на Windows 8 відкривати файли RAR без використання «рідного» інструмента, можна звернутися до безкоштовних програм. Наприклад, програма WinZIP, яке встановлюється у вигляді окремої програми поверх вбудованого в систему інструменту, дозволяє виконати більшість раніше недоступних операцій, включаючи і обробку файлів формату RAR.
Однак, на думку більшості експертів, в даний час найбільш сильним конкурентом всіх відомих програм-архіваторів є відносно новий додаток під назвою 7-Zip. Мало того, що воно вміє працювати практично з усіма відомими типами архівних даних, включаючи навіть безнадійно застарілі зразок тих, які свого часу використовувалися в DOS-системах або просто не отримали широкого розповсюдження, в ньому є ще й величезна кількість додаткових функцій, яких немає у аналогів. Той же алгоритм шифрування даних при упаковці перевершує аналогічні інструменти, застосовувані в інших подібних утиліт. Дії по відкриттю архівів аналогічні тому, що використовується для «рідної» програми, оскільки всі необхідні команди в меню ПКМ того ж «Провідника».

Онлайн-ресурси

Нарешті, якщо говорити про те, як на Windows 8 відкривати файли RAR, використовуючи для цього всі можливі методи і рішення, можна порадити звернутися до спеціалізованих сайтів в інтернеті (якщо під рукою немає потрібної програми). Але така методика виглядає абсолютно нераціональною, оскільки на самих сайтах може бути встановлено безліч обмежень щодо розміру вихідних архівів може стягуватися плата за розпаковування даних і т. д. Так чи не простіше встановити який-небудь безкоштовний архіватор?
Цікаво по темі
Ветеран серед архіваторів: коротко про "7-Зіп"
Ветеран серед архіваторів: коротко про "7-Зіп"
Одні з найстаріших типів додатків для ПК - архіватори. Вони досі не втратили своєї актуальності. Потреба створення архівів з подальшою передачею
Файли у форматі MDB: чим відкрити?
Файли у форматі MDB: чим відкрити?
Багато користувачів ПК, особливо початківці, часто стикаються з невідомими розширеннями файлів. Одним з таких «проблемних» форматів як раз і є MDB, і
Як і чим відкрити PKG файл?
Як і чим відкрити PKG файл?
У даній статті ми докладно розповімо вам, ніж відкрити PKG файл, для чого він створювався і де понині використовується. Стаття рекомендується для
Чим відкривати TGA-файли
Чим відкривати TGA-файли
У цій статті ми поговоримо про розширення TGA і TGA.TX, також розповімо, ніж відкривати TGA-файли. Можете не сумніватися: завжди знайдуться програми
Як створити архів: ключові моменти і приклади програм
Як створити архів: ключові моменти і приклади програм
Архіви (або стислі папки) з моменту появи перших програм стиснення начебто ARJ, які працювали під DOS-системами...