Чим відкривати TGA-файли

338 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день існує величезна кількість форматів файлів, часом важко відразу визначити, до якого типу файлів відноситься той чи інший: до відео, графіки, тексту або архівів. У цій статті ми поговоримо про розширення TGA і TGA.TX, також розповімо, ніж відкривати TGA-файли. Можете не сумніватися, завжди знайдуться програми для відкриття практично будь-якого формату або як мінімум перегляду, в тому числі і вишепредставленного. Адже інакше такі формати не використовувались.

Що за формат файлів з розширенням TGA?

Чим відкривати TGA-файли
Розширення TGA багато знають як формат TARGA, тобто растровий формат графічного файлу, який розроблений фірмою Truevision (на даний момент Avid). Назва формату TARGA - це скорочена назва від повного Truevision Advanced Raster Graphics Adapter, а скорочена назва TGA можна розшифрувати таким чином: Truevision Graphics Adapter.


Розібравшись з поняттям, розумієш, що для роботи з даними файлами немає необхідності купувати дороге програмне забезпечення. Зараз розповімо, ніж відкривати TGA-файли. Для відкриття файлів цілком вистачить самого простого – переглядача графічних файлів.

Imagine

Чим відкривати TGA-файли
Imagine — це досить зрозумілий і комфортний графічний браузер. Невелика за розміром програма, яка важить близько 1 МБ, може навіть на слабкому комп'ютері відкрити і показати файл формату TGA. Imagine може працювати з цілим спектром форматів графічних файлів, починаючи від поширених графічних файлів JPG, GIF, BMP, завершуючи менш популярними форматами TGA, TIFF і ін Набір функцій Imagine справляється з масовим зміною розміру або назви групи файлів, так звана пакетна обробка. Imagine дозволяє редагувати зображення: обрізати, повертати і створювати найпростіші ефекти.


Продовжуємо говорити про розширення TGA. Як відкрити його програмою Imagine? Немає нічого простіше! Натисніть на значок файла з даним розширенням два рази лівою кнопкою миші, але перед цим не забудьте асоціювати файли з розширенням до програми Imagine. Ви також можете використовувати інший спосіб – drag-and-drop. Просто перетягніть файл на робочу зону програми. Розглянемо, ніж відкривати TGA.TX ще. У системах Windows, MacOS, Linux.

Програми для Windows

Для роботи з файлами, що мають розширення TGA, в середовищі Windows знайдеться ціла серія програмного забезпечення, а саме: «Фотошоп», «Фотошоп Елементс», «Адоб ілюстратор», програми «Корел», «Адоб Флеш професіонал» і безліч інших програмних продуктів.

Програми для MacOS і Linux

Чим відкривати TGA-файли
Зараз прийшов час поговорити, ніж відкривати TGA-файли в середовищі MacOS? Вибір програм тут теж досить великий, це той же «Адоб Фотошоп», «Адоб Фотошоп Елементс», «Адоб ілюстратор», Snap Converter, GIMP, «Адоб Флеш», а також можливе застосування і інших програм перегляду, редагування і створення графічних файлів, сумісних з середовищем MacOS. Продовжуємо обговорювати розширення TGA. Як відкрити його в операційну систему на базі ядра Linux? В даному випадку список програм менш обширний, але і там знайдеться програмне забезпечення, здатне вирішити поставлену проблему. Наприклад, програма GIMP, яка працює в будь-якій графічній оболонці Linux. Підводячи підсумок, можна сказати одне: яка б операційна система була встановлена на вашому персональному комп'ютері, завжди знайдеться програмне забезпечення для відкриття файлів практично з будь-яким розширенням.

Популярі новини
Загрузка...