Новини високих технологій
» » Як редагувати PDF-файл: доступні способи

Як редагувати PDF-файл: доступні способи

25-09-2018, 15:42
1 381
Напевно ви не раз стикалися з файлами PDF. Це дуже популярний формат електронних книг, брошур, технічних документів і різних схем. Спочатку PDF-файли – це закінчені документи, які можна переглянути або роздрукувати, але не можна змінити. А щоб внести зміни в PDF-документ, вам знадобляться спеціальні програми.

Adobe Acrobat Pro

Adobe Acrobat Pro – одна з кращих програм для роботи з ПДФ-документами, але вона є платною. Щоб відредагувати потрібний файл, відкрийте його за допомогою Adobe Acrobat Pro. Для цього натисніть на кнопку File вгорі екрана, потім клацніть по пункту Open, виберіть PDF-документ, з яким ви збираєтеся працювати і підтвердіть дію клавішею Open.


Почніть редагування, натиснувши на кнопку Tools в верхній частині вікна. Потім клацніть по кнопці Edit PDF - і в правій частині документа з'явиться меню з доступними інструментами. Використовуйте інструменти Format для редагування тексту. Виділіть фрагмент, який ви бажаєте редагувати, і далі: Натисніть на випадаючий список під меню Format, щоб змінити шрифт. З допомогою іншого випадаючого списку можна змінити розмір тексту. Ви можете задати колір тексту, вибравши один із запропонованих варіантів. Виберіть з випадаючого списку Bulleted list, щоб зробити маркірований список. Виберіть з випадаючого списку Numbered list, щоб створити нумерований список. Натисніть на клавішу вирівнювання, щоб вирівняти частину або цілий текст. Виберіть з випадаючого списку Line spacing, щоб змінити відстань між рядками в тексті. Пункт Paragraph spacing з випадаючого списку дозволяє збільшити або зменшити відстань між абзацами. Рядок Horizontal scaling з випадаючого списку дозволяє збільшити або зменшити ширину виділених символів в процентному співвідношенні. Виберіть з випадаючого меню Character spacing, щоб збільшити або зменшити відстань між окремими символами тексту. Важливо відзначити, що не всі елементи PDF-документа можна відредагувати. Для редагування зображень і об'єктів використовуйте інструмент Objects. Виберіть об'єкт для редагування, а тепер: Натисніть кнопку Flip vertical, щоб відобразити об'єкт по вертикалі. Натисніть кнопку Flip horizontal, щоб відобразити об'єкт по горизонталі. Виберіть з випадаючого списку Align objects, щоб виділити кілька об'єктів на сторінці. Натисніть кнопку Rotate counterclockwise, щоб повернути об'єкт, проти годинникової стрілки. Натисніть кнопку Rotate clockwise, щоб повернути об'єкт за годинниковою стрілкою. Натисніть Replace image, щоб замінити вибране зображення на інше. Щоб зберегти зміни, натисніть File в рядку меню, потім виберіть рядок Save.

Як відредагувати файл PDF в Word?

Можливість редагувати ПДФ-файли з'явилася тільки в останніх версіях «Ворда» (2013 або 2016). Якщо у вас стара версія цієї програми, то перш ніж приступити до роботи з PDF-документа, його необхідно конвертувати у формат DOC. Щоб почати редагувати ПДФ-файл у Microsoft Word 2013 спочатку відкрийте програму на вашому комп'ютері. Після цього вибираємо меню «Файл», яка знаходиться праворуч на верхній панелі. У вікні вибираємо рядок «Відкрити», потім натискаємо на кнопку «Комп'ютер» і клацніть по іконці «Огляд». У спливаючому вікні вибираємо потрібний PDF-файл і натискаємо клавішу «Відкрити».

З'явиться попередження про те, що файл буде перетворено. Для продовження роботи з файлом натисніть ОК. Після цього вибраний файл буде конвертований в редагований документ Word. Тепер ви можете працювати з PDF-файлом, як і зі звичайним документом у «Ворді». Варто відзначити, що, як і при будь-якому іншому перетворення PDF, перетворений документ може відрізнятися від оригіналу.

Як редагувати PDF-файл в Adobe Reader DC

Adode Reader – це платний редактор, який дозволяє редагувати PDF-файли, але у цієї програми є і безкоштовна 30-денна версія. Щоб внести зміни в документ, відкрийте Adobe Reader, виберіть рядок «Редагувати PDF» і вкажіть шлях до потрібного файлу. Відредагувати текст в документі, натисніть на нього лівою кнопкою миші і зробивши потрібні правки. При необхідності текстове поле можна перемістити, просто перетягнувши його у інше місце. Меню «Інструменти» дозволить вам змінити формат шрифтів. За допомогою вкладки «Правка» – «Знайти» можна знайти і замінити слова в тексті. Також можна змінити розмір зображення у PDF-документі, виділивши його мишкою. При активації меню «Інструменти» у вас з'явиться можливість відобразити, повернути або обрізати картинку.

Foxit Advanced PDF Editor

Foxit Advanced – це платна програма, яку можна редагувати PDF-файл, але перші 30 днів вона доступна безкоштовно. Мова інтерфейсу – англійська. Щоб почати роботу з документом, натисніть File – Open і виберіть потрібний файл. Інтерфейс Foxit Advanced схожий на інші текстові редактори, що дозволяє легко працювати з програмою, незважаючи на мову інтерфейсу.
Щоб відредагувати текст у PDF-файлі, клацніть по ньому мишкою та внесіть потрібні зміни. Також ви можете змінити розмір зображення, натиснувши на нього мишею. З допомогою меню Object можна відкрити додаткові можливості обробки зображення. Для додавання нового зображення в текст скористайтесь меню Edit. Виберіть рядок Images, а потім Insert.

Inkscape

Inkscape – це безкоштовний графічний редактор, що дозволяє відкрити і редагувати PDF-файл. Програма підтримує російську мову і дозволяє змінити не тільки зображення, але і текст в документі. Набір інструментів Inkscape схожий з іншими програмами, спеціалізуються на векторній графіці (corel draw або Adobe Illustrator).

PDFElement 6

PDFElement 6 – програма з широким набором функцій для редагування PDF і інших форматів. Існує платна і безкоштовна версії цієї програми. Також PDFElement 6 не підтримує російську мову. Щоб редагувати PDF-файл у програмі PDFElement 6 його потрібно відкрити, натиснувши на кнопку Edit File. Після відкриття файлу на верхній панелі натисніть на кнопку Home, а потім на рядок Edit, щоб відкрити панель інструментів і приступити до редагування. Якщо ви хочете додати текст або зображення, то перейдіть у вкладку Edit і натисніть Add Text або Add Image відповідно. У цій вкладці є і інші функції, такі як:

обрізка сторінок; додавання водяного знака; створення з тексту посилання на веб-ресурс; зміна кольору листа; розпізнання символів з зображення; створення заголовка і нижнього колонтитула. Для зміни самої сторінки, а не її змісту, натисніть на вкладку Page. Тут знаходяться такі інструменти, як: Page Boxes, який дозволяє обрізати сторінку. Insert – дає можливість додати потрібну кількість сторінок у документ. Extract – дозволяє вирізати сторінки з файлу. Split – надає можливість розбити один PDF-файл з кількома листами на кілька документів, що містять по одній сторінці. Replace – дає можливість замінити одні наявні у файлі сторінки іншими. Page Labels – додає номери сторінок. Також у вкладці Page є кнопки для повороту і видалення сторінки.

Google Docs

Можна редагувати PDF-файл, не завантажуючи додаткових програм? Для цього ви можете використовувати онлайн-редактори. Одним з таких редакторів є Google Docs. Він дозволяє відкрити і редагувати не тільки PDF, але і інші формати, а увійти в цей редактор можна через пошту Gmail.
Після авторизації в системі вам необхідно налаштувати завантаження файлів на Диск Google. Для цього зайдіть в налаштування, виберіть рядок «Налаштування завантаження» і відзначте галочкою всі пункти в випадаючому меню. Завантажте файл, натиснувши на іконку зі стрілкою вгору і вказавши шлях до документа. Після цього клікніть правою кнопкою миші по файлу і натисніть «Відкрити за допомогою», а потім Google «Документи». Документ буде відкрито у редакторі у вигляді зображень, під якими буде розпізнаний текст. При необхідності текст можна відредагувати, а також додати або видалити зображення. Щоб зберегти зміни, які були внесені в документ, перейдіть до меню «Файл» і клацніть по рядку «Скачати» і потім «PDF».

PDFescape

PDFescape – онлайн-редактор, що дозволяє працювати з файлами об'ємом понад 100 аркушів в платній версії. Також є безкоштовна версія, що дає можливо відкрити файл, що містить до 100 сторінок. Щоб редагувати PDF-файл у цьому редакторі, потрібно зайти на сторінку PDFescape і натиснути Edit Now – Upload to PDFescape. Після завантаження документа відкриється програма з інструментами для редагування, які будуть розташовані у верхньому лівому кутку. Наявні в програмі функції розбиті на три вкладки: Insert, Annotate, Page. У першій вкладці доступно додавання тексту і картинок у відкритий документ. За допомогою другої вкладки ви можете додати в документ замітки, а також виділити, закреслити або підкреслити частини тексту. Третя вкладка призначена для редагування сторінки.
Цікаво по темі
Як малювати у "Ворді"? Створення ліній та фігур
Як малювати у "Ворді"? Створення ліній та фігур
MS Word можна використовувати не тільки для роботи з текстом, але і для створення малюнків.
Чим відкрити ASPX: перелік програм
Чим відкрити ASPX: перелік програм
Розробникам сайтів, яких називають верстальниками, повинен бути відомий формат файлів ASPX. Він вміщує в себе окрему інтернет-сторінку сайту,
Чим відкрити файл XML - перелік програм з докладною інструкцією
Чим відкрити файл XML - перелік програм з докладною інструкцією
Існує величезна кількість різних розширень файлів, тому не дивно, що згодом користувач може зіткнутися з нерозумінням, ніж відкрити той чи інший
Як у "Ворді" зберегти документ - покрокова інструкція
Як у "Ворді" зберегти документ - покрокова інструкція
На ринку текстових процесорів з великим відривів від конкурентів лідирує Microsoft Word. Він входить в пакет програм Office і є універсальним
Як в Excel поміняти кодування. Три способи
Як в Excel поміняти кодування. Три способи
Часто, працюючи з різними файлами у програмі "Ексель", користувач може зіткнутися з тим, що замість чітких літер з'явиться незрозумілий шрифт, який