Новини високих технологій
» » Як в Excel поміняти кодування. Три способи

Як в Excel поміняти кодування. Три способи

6-10-2017, 11:10
1 402
Часто, працюючи з різними файлами у програмі "Ексель", користувач може зіткнутися з тим, що замість чітких літер буде незрозумілий шрифт, який неможливо прочитати. Виною всьому неправильне кодування. У цій статті ми поговоримо про те, як в Excel поміняти кодування, щоб слова можна було прочитати.
Як в Excel поміняти кодування. Три способи

Спосіб перший: за допомогою Notepad++

Так склалося, що поміняти кодування тексту простіше із програмою, ніж в самому "Ексель". Саме тому ми зараз розглянемо спосіб, як в Excel поміняти кодування за допомогою програми Notepad++.


Отже, щоб вірно виконати всі дії, дотримуйтесь інструкції: Запустіть програму "Нотпад++". Натисніть на кнопку "Файл". У контекстному меню виберіть "Відкрити" (також це можна зробити, натиснувши поєднання клавіш CTRL+O). У вікні провідника прокладіть шлях до потрібного файлу, кодування в якому неправильна, і натисніть кнопку "Відкрити". У відкритому файлі натисніть кнопку "Кодування", що знаходиться над панеллю інструментів. В меню оберіть пункт "Перетворити в UTF-8", так як саме цю кодування програма "Ексель" сприймає на ура. Натисніть кнопку "Зберегти", що знаходиться в лівій частині панелі інструментів, і закрийте вікно програми.
Ось і все, тепер ви знаєте, як в Excel поміняти кодування одним із способів. Хоч він є самим швидким, зручним і простим, але є ще інші, про яких промовчати ніяк не можна.

Спосіб другий: використання "Майстра текстів"

Безпосередньо в самій програмі Microsoft Excel є теж інструменти, які дозволять змінити кодування. Саме про таке і піде зараз мова, а точніше, про "Майстрі текстів":


Відкрийте програму "Ексель". Зверніть увагу, що її потрібно запускати не подвійним кліком по файлу, який невірно відображається, а безпосередньо програму з порожнім аркушем. Перейдіть у вкладку "Дані". Натисніть кнопку "Отримання зовнішніх даних", а в випадаючому меню виберіть "текст". У вікні провідника вкажіть шлях до файлу, який має проблеми з кодуванням, і натисніть кнопку "Імпорт". Тепер відкриється безпосередньо саме вікно "Майстра текстів". У ньому необхідно змінити формат файлу, саме тому натисніть на однойменний випадаючий список і виберіть звідти "Юнікод (UTF-8)". Натисніть "Далі". Наступне вікно також пропустіть, натиснувши кнопку "Далі", всі налаштування в ньому повинні стояти за замовчуванням. Тепер вам необхідно визначити формат даних стовпця файлу і відповідно до нього вибрати один з пунктів однойменного списку. За підсумком натисніть "Готово".
Після всього цього необхідно вказати саму першу клітинку, щоб дані помістились на початок таблиці. Як змінити кодування в Excel другим способом, зрозуміло. Переходимо до третього.

Спосіб третій: збереження

Як змінити кодування в Excel? Для реалізації третього способу необхідно зробити ряд наступних дій: Відкрийте файл у програмі. Натисніть "Файл". Виберіть "Зберегти як". Виберіть у меню розширення і натисніть "Сервіс", з випадаючого меню "Параметри веб-документа". У діалоговому вікні перейдіть на вкладку "Кодування" і виберіть її зі списку "Зберегти документ як". Натисніть "ОК".
Тепер залишається лише вказати папку, куди зберегти файл. При подальшому його відкритті текст повинен відображатися коректно.
Цікаво по темі
Два способи, як перевернути таблицю в Excel
Два способи, як перевернути таблицю в Excel
У програмі Microsoft Excel існує величезна кількість інструментів, з допомогою яких можна виконувати різні завдання. Виникли складнощі, якщо б у
Чотири способи, як в Excel видалити порожні рядки
Чотири способи, як в Excel видалити порожні рядки
Працюючи з величезним обсягом даних в таблицях "Ексель", ненароком можна залишити порожні рядки, що в деяких випадках зовсім неприпустимо. У цій
Як в Excel перенести таблицю в Word 200320072010
Як в Excel перенести таблицю в Word 200320072010
У цій статті піде мова про те, як з Excel перенести таблицю в Word. Будуть розібрані три найпопулярніших способу даної операції. Всі вони в достатній
Три способи, як зробити підкладку у "Ворді"
Три способи, як зробити підкладку у "Ворді"
Як зробити водяний знак у "Ворді"? У статті будуть розібрані три варіанти. Перший полягає у вставці стандартного фону. Другий – у створенні власного.
Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
Добре, що є можливість відновити пошкоджений або втрачений файл. Саме в цій статті ми поговоримо про те, як відновити пошкоджений файл. Розглянемо