Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки

606 0 Новини високих технологій

Найвідомішими принтерами є струменеві і лазерні пристрої. Раніше застосовувалися також матричні різновиди. Технології не стоять на місці. Сьогодні з'явився ряд сучасних технологій, які значно перевершують знайомі і звичні для всіх пристрою. Таким є твердочорнильний принтер. Що це за пристрій, якими перевагами і недоліками воно володіє, слід розглянути докладніше. Це дозволить прийняти правильне рішення щодо доцільності придбання такого пристрою.


Поява технології

Твердочорнильний принтер (фото представлено далі) є розробкою минулого століття. У 1986 р. подібні розробки були вперше застосовані компанією Tektronix. Нову технологію використовували в поліграфії та видавничої справи.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Споживачам цей принтер став доступний в 1991 році. Його випустила компанія Phaser III. Вартість моделі була високою. Дозволити собі таку техніку міг далеко не кожен покупець. Ціна становила близько 10 тис. доларів. Тому купувати таку техніку почали поліграфічні підприємства. Вони застосовували її для створення відбитків. В подальшому технології удосконалювалися. В продажу з'явилися відносно недорогі твердочернильние принтери. Ця технологія була розроблена для кольорового друку. Вона поєднує в собі переваги струменевого і лазерного друку. Сьогодні ця технологія поки не отримала належного поширення. Проте вона поступово набирає популярність, у тому числі і в Росії.

Пристрій і загальний принцип роботи

Пристрій твердочернильного принтера досить просте. Це знижує ймовірність поломок. Конструкція складається з барабана, контролера і друкуючої головки. Лазерні різновиди, навпаки, мають безліч деталей. Поломки із-за складності пристрою трапляються частіше. Чим простіше конструкція, тим менше ймовірність виходу з ладу її елементів.


Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Розплавлені барвники вилітають у вигляді крапель, що потрапляють спочатку на нагрітий металевий барабан. Тільки після цього спеціальні пігменти потрапляють на папір. Після цього фарба швидко застигає. Така технологія дозволяє добитися високої швидкості друку. При цьому якість зображення виходить високим. Воно наближене до офсетного техніці. Особливістю твердочернильных принтерів є невимогливість до паперу. Носій може бути паперовим, картонним, плівковим, конвертным і т. д. Це вигідно відрізняє цей пристрій від лазерних і струменевих принтерів.

Барвники

Технологія і пристрій твердочернильного принтера припускають використання спеціальних барвників. Вони виготовляються у формі невеликих брусків. До їх складу входить віск, ефірні масла і спеціальні пігменти. При цьому бруски можуть бути 4 кольорів. Їх поєднання дозволяє отримати будь-який відтінок.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Воскоподобные бруски можуть бути блакитного, жовтого, пурпурного або чорного кольору. Причому їх початковий тон значно відрізняється від чистого отриманого відбитка на папері. Так, наприклад, темно-синій брусок після розплавлення системою і нанесення крапель на папір дає блакитний колір. Пурпурний тон на папері отримують при розплавлюванні темно-коричневою воскоподібна маси.
Бруски для принтерів різних виробників відрізняються формою. Тому їх можна переплутати. В один колірний контейнер можна помістити до 4 брусків. Додавати їх можна в будь-який зручний час. Навіть в процесі друку можна додати принтер «чорнило». Важливо стежити за щільністю прилягання брусків. Головний брусок повинен бути притиснутий до керамічної пластини, яка розплавляє його до рідкого стану.

Процес створення матеріалу для друку

Рядом унікальних особливостей характеризується процес друку твердочернильного принтера. Безвідходним виробництвом називають його дію. Пластини на восковій основі розплавляються і стікають в нагрітий резервуар. Це дозволяє утримувати чорнило в рідкому стані в друкуючій голівці.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
У процесі витрати чорнила пластина включається, розплавляючи бруски. Коли резервуар заповнюється, нагрівання припиняється. В цьому випадку необхідна температура підтримується тільки в резервуарі головки. Вона має 1236 отворів, які в певній послідовності випорскують чорнило. Сопла при цьому відкриваються і закриваються. При такій технології вдається отримати дозвіл до 2400 точок на дюйм. Це забезпечує невелике переміщення головки в горизонтальній площині. В секунду принтер може викидати до 30 млн крапель чорнила. Це забезпечує високу швидкість друку. Барабан, на який потрапляють барвники, нагрітий менше, ніж контейнери головки. На нього перед друком наноситься шар масла на силіконовій основі. Чорнило при зниженні температури стають в'язкими. На барабані формується приблизно 1/3 зображення аркуша. Після цього пристрій подає лист, на який переносяться чорнило. Тут барвник повністю застигає. Далі процес повторюється.

Безвідходне виробництво

Технологія представленої друку називається практично безвідходної. Твердочернильние принтери мають ще один вузол. Він називається лотком для відходів. Це обов'язковий вузол всіх пристроїв даного типу.
Технологія друку може називатися безвідходної тільки в тому випадку, якщо принтер друкує постійно, не вимикаючись. Такий процес можливий тільки у великій друкарні. У більшості випадків відходи все-таки з'являються.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Коли принтер відключений, нагрівання припиняється. Всі чорнила застигають. Коли користувач захоче знову відновити процес друку, система проведе спеціальну підготовку пристрою. Протягом 15 хв. проводиться вакуумна чистка сопел. Частина чорнила розплавляється і зливається в лоток для відходів. Тут маса застигає. Можна просто не вимикати принтер з розетки. У цьому стані частина чорнила будуть завжди рідкими. В іншому випадку витрата матеріалів може бути значним.

Переваги

Твердочорнильний принтер технологія друку якого відрізняється масою переваг, застосовується сьогодні різними полиграфиями. Це напрямок призначено винятково для кольорового друку. В цьому випадку така технологія має масу переваг перед іншими різновидами принтерів.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Фахівці називають головною перевагою твердочернильных пристроїв простоту конструкції. Це підвищує їх надійність, якість зображення. Принтер практично ніколи не ламається раніше встановленого виробником терміну. Також подібні конструкції прості в обслуговуванні. Для друку потрібно набагато менше фарб. Бруски чорнила не бруднять руки. Їх просто заправити у відповідні відсіки. З цим завданням впорається навіть дитина. Також разом з принтером поставляється комплект для техобслуговування. Його періодично потрібно міняти. Ця процедура також займає мало часу.

Позитивні відгуки покупців

Технологія друку твердочернильных принтерів була по достоїнству оцінена фахівцями і покупцями. Вони відзначають високу надійність і функціональність пристроїв. Покупці стверджують, що якість друку в таких пристроїв дуже висока. Воно не змінюється в процесі експлуатації приладу. Це вигідно відрізняє твердопечатные моделі від лазерних, струменевих принтерів.
Твердочорнильний принтер технологія друку, переваги і недоліки
Кольори виходять яскравими, а якість друку порівняно з зображеннями, які створюють найдорожчі моделі лазерних пристроїв. Незалежно від типу паперу фарба не розтікається. Це розширює область застосування представлених пристроїв. Зображення виходить рівномірним, відсутні смуги, інші дефекти. Також покупці відзначають високу швидкість друку. У хвилину пристрій видає до 30 сторінок. Такими результатами можуть похвалитися тільки дорогі моделі лазерних принтерів.

Позитивні відгуки фахівців

Розглядаючи відгуки про твердочернильных принтерах, які залишають фахівці, можна відзначити безліч позитивних висловлювань. Вони відзначають, що швидкість друку не тільки висока, але і максимально правильно розроблена. Так, у лазерних принтерах швидкість друку забезпечується наявністю в тракті відразу 2 аркушів. При цьому часто виникають проблеми з застряганням сторінок. У твердочернильных моделях наступний лист не подається в тракт, поки повністю не буде надрукована попередня сторінка. При цьому швидкість залишається високою. Фахівці відзначають можливість друку на різних носіях. Можна використовувати як тонку, так і цупкий папір, плівку, а також інші носії, які не терплять високих температур. Фарба наноситься на поверхню в теплому стані. Така температура неспроможна завдати шкоди полімерних плівок. У таких пристроїв витрата матеріалів на 90 % менше, ніж у лазерних конструкціях. Це позитивно позначається на навколишньому середовищі і економічних показниках використання принтера.

Недоліки твердочернильных пристроїв

Твердочорнильний кольоровий принтер має і деякі недоліки. Технологія не дозволяє часто відключати прилад. Чорнило повинні підтримуватися в рідкому стані. В іншому випадку підготовка до друку займає досить багато часу. Тому рекомендується завжди залишати принтер включеним в мережу. В такому разі на нагрів буде витрачатися певну кількість електроенергії. Це підвищує рахунки на оплату комунальних послуг. Також слід сказати, що після того, як принтер отримує завдання на друк, йому потрібно ще 4-5 хвилин для здійснення процедури. У деяких випадках така особливість є неприйнятною.

Негативні відгуки покупців

Твердочорнильний кольоровий принтер, згідно з відгуками фахівців і покупців, має ряд недоліків. Основним з них є зовнішній вигляд зображень. Чорнило не змішуються, не розтікаються безпосередньо на папері. В головці при цьому передбачено мала кількість сопел. Особливо на світлих ділянках можна помітити точкову структуру зображень. Така особливість дозволяє застосовувати принтер для друку фотографій. Тому якісний результат можна спостерігати тільки при друку шрифтів, графіки. Також заливання зображення повинні бути суцільними. Тонкі лінії малюнок також не повинен містити.

Відгуки фахівців

Недоліком твердочернильных принтерів, на думку фахівців, є недостатньо висока міцність зображення. Шар фарби легко пошкоджується при механічному впливі. Його можна пошкодити буквально нігтем. Тому важливі документи можна ламінувати. Однак при нагріванні в машині, що покриває лист шаром плівки, тонкі лінії можуть трохи розплився. Фактично подібний пристрій може забезпечити високу якість зображення у вузькому колі умов. Тому область його застосування обмежена. Пристрій застосовується для вузького кола операцій у великих масштабах виробництва в умовах друкарні.

Вартість

Виробництвом твердочернильных принтерів займаються різні компанії світового рівня. Ця техніка не призначена для домашнього використання. Багато компаній вважають за краще не купувати, а купувати в лізинг подібні пристрої. Вони повинні застосовуватися при масової друку, яку проводять щодня. Найбільш дешевою твердопечатной моделлю, яка сьогодні представлена на вітчизняному ринку, є Xerox Phaser 8560. Вартість принтера складає близько 35 тис. руб. При цьому закупівля пакету твердих чорнила має ціну близько 3 тис. руб. Його вистачить для друку тисячі аркушів. Швидкість друку представленої моделі складає 30 сторінок в хвилину. При цьому неважливо, якого типу зображення створює пристрій. Розглянувши особливості твердочернильных принтерів, можна зробити висновок про доцільність його придбання. Подібні пристрої застосовуються для вузького кола операцій, які виконуються в масштабах великого виробництва. Для домашнього застосування ці принтери не підходять.

Популярі новини
Загрузка...