Що таке дозвіл струменевого принтера

484 0 Новини високих технологій

У цьому матеріалі мова піде про те, яка технічна характеристика "ховається" за словосполученням "дозвіл струменевого принтера". Також будуть надані рекомендації щодо того, який пристрій краще вибрати для кожного конкретного випадку. Ну, а наостанок - про перспективи розвитку даного способу виведення документації.

Що таке дозвіл струменевого принтера

Технології систем печатки

На поточний момент широкого поширення набули три методи друку:
 • Матричний.
 • Лазерний.
 • Струменевий.
 • Перший з них базується на наборі голок і плівці з тоновим покриттям. Саме з їх допомогою і виходить набір точок (картинка) на поверхні носія. До недоліків методу можна віднести низьку швидкодію, високий рівень шуму в процесі функціонування і погана якість друку. До плюсів - економічність і уніфікованість драйверів. Зараз такі принтери можна зустріти зовсім рідко і лише там, де вимоги до якості друку мінімальні. Суть лазерної технології полягає в тому, що тонерный порошок особливим чином наноситься на поверхню спеціального барабана, нагрівається і "вжигается" в поверхню паперу. До переваг даного методу можна віднести високу швидкодію, економічність, низький рівень шуму і простий порядок налаштування. Мінус же в цьому випадку всього лише один - це більш низька якість в порівнянні зі струменевим методом. При використанні цієї технології на перший план виходять швидкість і зведені до мінімуму витрати.


  Останній метод друку - це струйний. Дана концепція базується на тому, що рідкі чорнило поетапно наносяться на поверхню аркушів паперу і за цього формується зображення на її поверхні. Коротко дозвіл струменевого принтера характеризує якість його відбитків. Чим воно вище, тим краще отримане зображення.

  Визначення

  На поверхні паперу картинка, незалежно від використовуваної технології друку, формується з точок". Чим їх більше, тим вище якість отриманого зображення, яке може бути і картинкою, і фотографією, і текстом, таблицею, і навіть графіком. А ось дозвіл струминного принтера - це кількість крапок на одному квадратному дюймі носія. Знову-таки, це значення може бути фізичним, а може бути адаптивним. Одиниця виміру даного параметра - це dpi, яка на російську перекладається як "пікселі на дюйм". Слова "піксель" і "точка" в цьому випадку є по суті синонімами.

  Що таке дозвіл струменевого принтера

  Реальне, фізичне дозвіл

  У 2004-2005 роках відбулася знакова подія для світу струменевих принтерів. Розробники таких периферійних пристроїв вперлися в максимальну щільність пікселів на поверхні носія, яка становила 600х1200. До цього значення включно точки розташовувалися окремо на папері і це максимальний дозвіл друку струменевих принтерів на фізичному рівні на сьогоднішній день. Вище 1200х600 піднятися неможливо. Принаймні, з використанням існуючих технологій. Але якщо для тексту цього було достатньо, то ось фотографії виходили зернистими. Тому сувора сітка з точок на наступному етапі перетворилася в "розмиту". Тобто пікселі тепер своєрідним чином зміщувалися і накладалися один на одного. Всі проміжки заповнювалися чорнилом. Таке розташування точок на папері називається адаптивним. Це дозволило збільшити якість картинок.

  Адаптивне дозвіл

  Сучасний струменевий принтер високого дозволу виводить зображення і фотографії, як було зазначено раніше, в адаптивному форматі. Тобто при переході в такий режим роботи пікселі перестають бути Окремими елементами. Проміжки заповнюються чорнилом, що значно покращує якість картинки. За рахунок переходу в такий режим щільність точок на сторінці може бути підвищена до 5760-1440. В подібній якості можна друкувати лише фотографії на спеціальному папері. Якщо цю рекомендацію не враховувати, то на звичайних сторінках підвищена концентрація чорнила призведе до того, що зображення буде спотворено.
  Що таке дозвіл струменевого принтера

  Монохроматична концепція

  В режимі чорно-білого друку в основному інформація виводиться у текстовому або в табличному вигляді. Як результат, режим високоякісного виводу сторінок в цьому випадку задіяти недоцільно і кількість точок на дюйм зменшується до 600х600 або 600х1200. Це і є дозвіл друку струменевого принтера в монохроматичному режимі. Знову-таки, в цьому випадку мова йде про реальному, фізичному розташуванні пікселів.

  Кольоровий режим

  А ось дозвіл струменевого принтера при виведенні картинок може бути фізичним або ж адаптивним. В першому випадку зображення буде вельми зернистим і окремі пікселі в ньому можна без особливих проблем навіть неозброєним оком. А ось при використанні адаптивного режиму якість виводу покращиться на порядок. Окремі точки в цьому випадку будуть невиразні. Точніше, вони зіллються воєдино.

  Рішення початкового і середнього рівнів в процесі роботи використовують чотири колірні відтінки: чорний, фіолетовий, синій і жовтий. Перший з них задіюється в монохроматичному режимі виводу сторінок. А ось при друку у кольорі використовуються всі види чорнила. Причому все це справедливо як для принтерів, так і багатофункціональних пристроїв. Набір чорнила фотопринтерів доповнюється ще двома кольорами: світло-пурпуровим і світло-блакитним. Це збільшує кількість друкованих відтінків і покращує якість картинок.
  Що таке дозвіл струменевого принтера

  Співвідношення швидкості роботи і дозволу. Режими

  Абсолютно по-різному може виводити сторінки струменевий принтер. Дозвіл, швидкість друку і якість є взаємопов'язаними параметрами. Їх можна коригувати на рівні драйверів системи друку. Виробники ставлять у софті такі режими виведення сторінок:
 • Чорновий. При його активації дозвіл знижується до 600х600/1200х600. Це, в свою чергу, погіршує якість, але підвищує швидкість виведення листів. Найбільш оптимально використовувати цей режим для друку тексту або таблиці.
 • Початковий або, як його іноді ще позначають виробники, низька якість. Дозвіл носія при завданні такого режиму роботи збільшується до 2400х1200 якість стає краще, а ось швидкодію знижується. Як і попередній режим, цей теж найбільш оптимально підходить для виводу тексту або таблиці.
 • Середній режим характеризується ще більшим збільшенням кількості точок на один дюйм до 4800х1200. Швидкість роботи системи документообігу зменшується, але от якість істотно поліпшується. В цьому випадку вже краще друкувати звичайні картинки.
 • Максимальний/Фотоякість. Таке висока якість оптимально використовувати лише тільки для виведення фотографій. Дозвіл в цьому випадку максимальне і може досягати 5760х1440. Швидкість функціонування зменшується до 90 секунд на одне фото 10х15.

 • Що таке дозвіл струменевого принтера

  Перспективи розвитку

  Чорнило на водній основі - це основний фактор, який не дозволяє збільшити дозвіл струменевого принтера. Canon, НР і Epson на сьогоднішній день ведуть розробку нових методів друку. Звичайно, концепція струминного методу не змінюється. Ключова відмінність - це тип використовуваного чорнила, які називаються пігментами. Саме за цим підвидом струменевих систем друку і майбутнє. Сучасні пристрої здатні забезпечити розмір краплі порядку 15-2 пл. За запевненням ж фахівців межа растеризації людського ока становить 1 пл. Перехід же з водних чорнил на пігментні здатний цілком і повністю вирішити проблему з можливою зернистістю картинки. Сучасні фотопринтери в процесі функціонування використовують 6 кольорів. Один з них задіяний в монохроматичному режимі і це чорне чорнило. Також є три основних кольори - це пурпурний, жовтий і блакитний. Для збільшення градації відтінків виробники цей набір доповнили світло-пурпуровим і світло-блакитним. Можливо цей список з шести кольорів буде доповнено ще двома кольорами. Але поки з цього питання консенсус не досягнуто, і це питання поки ще опрацьовується виробниками систем організації документообігу.
  Що таке дозвіл струменевого принтера

  Рекомендації по вибору пристрою

  Для домашнього використання найбільш оптимально підійдуть системи друку початкового рівня. У них цілком доступна вартість і прийнятну якість виводу сторінок. Але, знову-таки, такий вибір обґрунтований у тому випадку, якщо немає потреби виведення фотографій в максимальній якості. Якщо ж на перший план виходить саме останній фактор, то без спеціалізованого фотопринтери вже точно не обійтися. В офісі ж найбільш раціонально задіяти МФУ, яке, крім звичайних функцій, також може виступати в ролі факсу. А ось при комплектації центру фотодруку без системи друку професійного рівня не обійтися. Максимальна роздільна здатність струменевого принтера в цьому випадку повинно бути як можна більше. Це, в свою чергу, підвищить якість виведених картинок, фото і зображень. Наостанок також необхідно відзначити один важливий момент: усі такі системи документообігу в обов'язковому порядку повинні бути оснащені системами НПЧ. Причому допускається використання їх як у вбудованому виконанні, так і в інтегрованому. Саме цей компонент периферійного пристрою дозволяє мінімізувати витрати на друк і без його використання втрачається економічний ефект від використання МФУ або ж принтера на основі струминного методу виводу інформації на папері.
  Що таке дозвіл струменевого принтера

  На закінчення

  В рамках цього матеріалі не тільки було детально розглянуто таке поняття, як дозвіл струменевого принтера, але і дано рекомендації щодо вибору таких систем друку. Також вказані можливі шляхи розвитку цієї технології в осяжному майбутньому. Як би там не було, а за рівнем якості виведених сторінок струменеві системи друку будуть ще довго поза конкуренцією. При цьому переробка апаратних і програмних їх компонентів підвищує швидкість роботи практично до рівня лазерних пристроїв. Все це в сумі дає змогу використовувати такі рішення в офісі, вдома, фотолабораторії і навіть копіювальному центрі.

  Популярі новини
  Загрузка...