Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

532 0 Новини високих технологій

Кожен володар ПК замислюється про захист свого пристрою від вірусів. Практично всі сучасні комп'ютери підключені до інтернету, тому тема антивірусу досить актуальна. Але яку програму вибрати? І чому? У статті звернемо увагу на захист від АТ «Лабораторія Касперського», розглянемо опис "Касперського Free", відгуки та особливості.

Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

Опис продукту

Безкоштовна версія від Касперського – не тільки файлова захист у реальному часі, але і веб IM і поштовий антивірус. Також добровільно можна включити Kaspersky Security Network – сервіс, що дозволяє використовувати базу знань Лабораторії про репутацію інтернет-ресурсів, програмного забезпечення і файлів. Програма оснащена усіма базовими функціями безпеки, що підтверджують відгуки про "Касперському Free":
 • вбудований модуль сканування;
 • забезпечення захисту на рівні файлової системи;
 • захист ПК при роботі в Інтернеті;
 • безпечне використання програм електронної пошти.
 • Робота виконана на тому ж движку, що і платний антивірус. "Касперський Free" забезпечує базовий захист комп'ютера, саме в ній потребує більшість некомерційних користувачів.
  Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Антивірус Kaspersky Free: опис основних можливостей

  Програма захисту пропонує своїм користувачам ряд функцій, які здатні комплексно убезпечити роботу ПК. До них відносяться:
 • Файловий антивірус. Служить для захисту файлової системи персонального комп'ютера користувача. Компонент весь час роботи знаходиться в оперативній пам'яті і проводить сканування всіх процесів: від відкриття папок до роботи зі змінними накопичувачами. Можливий запуск перевірки на старті комп'ютера, тоді антивірус просканує всі файли до запуску операційної системи.
 • Поштовий антивірус. Компонент проводить перевірку всіх поштових повідомлень на безпеку.
 • Веб-антивірус. Перевіряє сайти і блокує скрипти, які несуть загрозу ПК, а також небезпечні переходи.
 • IM-Антивірус. Перевіряє надходить інформацію з протоколів IM-клієнтів. "Касперський" дозволяє безпечно працювати з багатьма програмами для миттєвого обміну повідомленнями.
 • Kaspersky Secure Connection – модуль, який забезпечує роботу з громадськими мережами Wi-Fi, а також анонімним пошуком інформації.
 • Kaspersky Security Network – захист комп'ютера з хмари. Вона застосовується для підвищення ефективності антивіруса за рахунок використання даних, які надійшли від користувачів по всьому світу.
 • Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Установка програми та реєстрація

  Відгуки про програму Kaspersky Free говорять про те, що установка антивіруса проста і не займе багато часу. Щоб не попастися на обман, потрібно завантажувати ліцензійну версію програми з офіційного сайту. Після скачування – запустити файл. Програма пропонує поетапно здійснити установку і запитає дозволу щодо всіх змін на комп'ютері. Спочатку слід ознайомитися з ліцензійною угодою і натиснути «Встановити». Після цього буде запропоновано запустити Kaspersky Security Network і проведена подальша настройка програми.


  Після установки і запуску програми антивірус попросить зареєструватися. Можна це зробити зараз, шляхом введення електронної адреси, або відкласти на потім. При виборі другого варіанту в правому нижньому кутку головного меню буде відображений відлік терміну ліцензії. Якщо клікнути на це віконце, то висвітиться повна інформація про активацію і можливості перейти на розширену версію утиліти.

  Перший запуск

  Для налаштування антивірусу потрібно натиснути на кнопку в лівому нижньому кутку головного вікна. Програма встановлюється з певними настройками, вони вважаються оптимальними. Автоматична перевірка файлів під час запуску Windows - початкова настройка в "Касперському Free". Відгуки про цієї функції позитивні, адже користувач може і не знати про віруси на комп'ютері.

  Коригування налаштувань можна зробити "під себе", помінявши необхідні пункти в меню «Налаштування».
  Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Оновлення антивірусних баз, перевірка ПК і захист

  Після установки необхідно провести завантаження останніх баз даних. Для цього в головному вікні потрібно натиснути на модуль «Оновлення». Після чого програма сама продовжить установку. У головному вікні можна також запустити модуль перевірки комп'ютера на віруси. Користувач може самостійно вибрати тип тестування: повне, вибіркове, швидке, зовнішніх пристроїв, а також задати графік сканування.
  Відгуки про антивірусі "Касперський Free" підтверджують, що він захищає ПК в режимі реального часу. При виявленні будь-якої загрози відбувається сповіщення користувача в інформаційному вікні, також інтерфейс програми забарвиться в червоний колір. Знайдена загроза буде поміщена в карантин. Стандартні налаштування передбачають запуск пошуку руткітів в системі після нейтралізації вірусу. Захист антивірусу можна вимкнути, натиснувши на його значку в треї правою кнопкою миші.
  Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Карантин і додаткові інструменти

  У додаткових інструментах антивіруса можна знайти звіт про місячної роботі програми, можливість переходу на платні версії, карантин і функції управління Kaspersky Security Network.

  Файли можуть бути помилково розцінені програмою як небезпечні і поміщені в карантин. У додаткових інструментах можна відновити до них доступ, а також видалити реальні загрози, якщо ці файли не потрібні. Щоб у майбутньому антивірус не помилявся, користувач може додати виключення. У меню «Додатково» потрібно вибрати розділ «Погрози й виключення» та провести зміни. Стандартно програмою заданий термін зберігання файлів в карантин протягом місяця. Період можна змінити в розділі «Звіти і карантин». Також можна налаштувати очищення сховища не за часом, а по мірі заповнення його файлами.
  Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Аналоги програми

  Багато користувачів воліють антивірус "Касперський Free". Відгуки дозволяють виділити ще кілька програм-аналогів, які також встановлюють на ПК. Розглянемо найпопулярніші безкоштовні антивіруси: 1. 360 Total Security. Китайський антивірус, доступний на безкоштовній основі. Програма оснащена стандартними модулями захисту. Вона постійно вдосконалюється і відрізняється швидкістю роботи. 2. NANO Antivirus. Випуском програми займається російська компанія. Антивірус розрахований на безоплатне використання, але для бізнесу необхідно отримати ліцензію в службі підтримки. Відмінність – в програму вбудований модуль спроби лікування заражених файлів, відбувається процес за технологією глибокої модуляції. 3. Avira. Антивірус ефективно захищає ПК, при цьому не сильно навантажує процесор. Постійно оновлювана база даних дозволяє програмі швидко знаходити небезпеки. 4. BitDefender Antivirus. Антивірус захищає комп'ютер в режимі реального часу. Безкоштовна версія має обмеженими функціями, які можуть не влаштувати досвідчених користувачів. 5. Comodo Antivirus. Програма розпізнає велика кількість вірусних об'єктів завдяки хмарної технології. 6. Avast! Free Antivirus. Виробник заявляє, що антивірус найшвидший серед аналогів. Програма ефективно захищає комп'ютер від вірусів і шпигунських програм. 7. Dr.Web CureIt! Програма може використовуватися тільки на домашніх ПК і дозволяє без установки перевіритися на віруси. Утиліта оснащена тільки сканером файлів. 8. ESET NOD32. Антивірус захищає ПК від руткітів, заражених і троянських програм.

  Відгуки про програму Kaspersky

  В інтернеті можна знайти безліч відгуків про цьому популярному антивірусі. Розглянемо окремо думки користувачів та експертів. Відгуки фахівців про "Касперському Free" стверджують, що безкоштовна версія програми працює на тих же засадах, що і платний продукт. Незважаючи на обмежені можливості, програма пройшла безліч тестів, які підтвердили її надійність. «Обрізана» версія достатня для забезпечення якісної базової захисту. Тимчасово програма надається тільки російською мовою, але планується багатомовна підтримка. Відгуки користувачів про "Касперському Free" виділяють високу надійність програми, а також стабільність роботи. Багатьох радує безкоштовно основа користування, що цілком задовольняє потреби домашнього ПК. Але також користувачі звертають увагу на недоліки. Головним і суттєвим з них є перевантаженість комп'ютера, перегрів оперативної пам'яті і загальна ресурсомісткість.
  Антивірус "Касперський Free": відгуки, опис і особливості

  Підведемо підсумки

  На підставі розглянутого опису Kaspersky Free, відгуків та особливостей можна зробити висновок, що програма практично нічим не поступається своєму платного аналогу. Розробники також надають велику антивірусну базу, регулярне і швидке оновлення сигнатур. Користувачам подобається безкоштовно основа надання програми і можливість самостійної настройки зміни версії на більш потужну. Але антивірус має свої недоліки. І головним з них є високе споживання ресурсів ПК. Незважаючи на це, багато користувачів все ж воліють використовувати Kaspersky Free і не шкодують про свій вибір.

  Популярі новини
  Загрузка...